Mitsubishi Click 5000 - indywidualne prezentacje

0
Marta Majewska
28 Luty 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Falter, dystrybutor Mitsubishi Electric, postanowiła zorganizować dość nietypowy cykl prezentacji dla właścicieli studiów fotograficznych i punktów usługowych. Każdy zainteresowany urządzeniem Click 5000 może zamówić bezpłatny, indywidualny pokaz w swoim studio. Akcja trwa od 1 do 23 marca i od 2 kwietnia do 31 maja 2007 roku.
Click 5000 to system realizacji zamówień cyfrowych, działający w oparciu o specjalizowany komputer połączony z dotykowym monitorem i drukarką termosublimacyjną. Oferuje pięć rodzajów usług: obróbkę i retusz zdjęć, wydruki zdjęć z zewnętrznych nośników pamięci, przygotowanie zdjęć do dokumentów, wczytywanie danych ze skanera i wydruk indeksowy oraz kopiowanie i archiwizację plików na płytach CD-ROM. Nie jest to zatem produkt masowy, ale propozycja przeznaczona dla węższego grona właścicieli studiów fotograficznych i punktów usługowych. Dlatego zdecydowano się na indywidualne prezentacje dla wszystkich zainteresowanych.

Od 1 do 23 marca oraz od 2 kwietnia do 31 maja 2007 roku można zamówić specjalistę, który przyjedzie na miejsce i zaprezentuje system. Wystarczy skontaktować się z polskim przedstawicielem Mitsubishi Electric, firmą Falter:;
www.falter.pl]
monitor CLICK 5000 w trakcie pracy

Poniżej prezentujemy informację prasową producenta na temat urządzenia.

Mitsubishi Click 5000 - narzędzie profesjonalisty

Click 5000 to specjalizowany komputer fotograficzny, stanowiący propozycję koncernu Mitsubishi dla użytkowników profesjonalnych, chcących wejść w świat usługowej fotografii cyfrowej. Nie wymaga on od użytkownika znajomości aplikacji fotograficznych. Umiejętności poruszania się w środowisku operacyjnym Windows również nie są konieczne. Przejrzysta ikonografia, prosta koncepcja realizacji funkcji i ekran dotykowy sprawiają, że obsługa tego urządzenia odbywa się niemalże intuicyjnie.

Click 5000 to komputer fotograficzny, który w połączeniu z drukarką Mitsubishi stanowi kompletny system realizacji funkcji obróbki i wydruku zdjęć cyfrowych. Drukuje cyfrowe zdjęcia, tworzy kopie zdjęć, negatywów i diapozytywów. Jest idealny do wykonywania zdjęć do dokumentów, indywidualnych widokówek, kalendarzy fotograficznych oraz do rekonstrukcji zdjęć. Oferuje możliwość wykonania wydruku indeksowego, różnorodne funkcje retuszu i montażu oraz nagrywanie płyt CD i DVD.]

CLICK 5000, czyli specjalizowany komputer, dotykowy ekran i drukarka termosublimacyjna

Podstawową część składową systemu stanowi wysokowydajny komputer IT5000E wyposażony w płaski 17-calowy dotykowy monitor TFT. Źródłem plików zdjęciowych mogą być wszystkie popularne karty pamięci, płyty CD i DVD, pamięć dyskowa w postaci klucza USB lub urządzenie obsługujące standard bluetooth. Współpraca systemu ze skanerem płaskim i skanerem negatywów pozwala na dalsze rozszerzenie palety oferowanych usług (m.in. digitalizacja zdjęć, retusz).

Zdjęcia znajdujące się na danym nośniku pamięci, wszystkie lub też wybrane, mogą być drukowane bez zmiany ich parametrów, poddane obróbce, zapisane na płycie CD lub DVD. Oprócz wydruku zdjęć system oferuje również obróbkę plików: począwszy od zmiany parametrów jasności czy kontrastu, aż po rozbudowane funkcje montażu. Regulacja jasności, kontrastu, nasycenia kolorów i równowagi kolorów CMY odbywa w zakresie zgrubnym (szybkim) lub też precyzyjnym. Przeprowadzenie takiej korekcji jest niezwykle proste: żądana wartość danej cechy wybierana jest skokowo lub w sposób płynny poprzez przesunięcie wskaźnika. W podobny sposób realizowana jest funkcja korekcji histogramu (rozkładu widmowego obrazu), dzięki której możliwe jest precyzyjne filtrowanie składowych spektrum w celu wyeliminowania niepożądanych składowych. Wybranie funkcji wydruku biało-czarnego lub sepia to kwestia jednego dotyku. Podczas regulacji parametrów zdjęcia wszelkie zmiany pokazywane są w czasie rzeczywistym i porównywane ze stanem przed zmianami. Przeprowadzone korekcje można zastosować tylko do jednego zdjęcia, do wybranych lub wszystkich zdjęć znajdujących się na danym nośniku.

CLICK 5000 wykonuje wydruki w oparciu o drukarki termosublimacyjne - CP9550DW-S (na zdjęciu) lub CP3020DE

Obróbka zdjęć nie musi ograniczać się do zmiany wartości podstawowych parametrów, ale może także obejmować retusz i montaż: m.in. usuwanie lub kopiowanie elementów zdjęcia, korekcję efektu czerwonych oczu, wypełnianie powierzchni kolorem. System umożliwia też integrację różnych teł, ramek, dodawanie klipartów i tekstów, wydruk w formie kalendarza. Niezwykle proste jest kadrowanie.

Przenośność systemu umożliwia wykorzystanie go na potrzeby fotografii reportażowej, m.in. podczas spotkań firmowych, konferencji, wesel. Funkcja pokazu slajdów optymalizuje pracę, ponieważ zdjęcia prezentowane są klientom na dodatkowym monitorze, podczas realizacji zleceń edycji oraz wydruku.

DPS Click stanowi również cenną propozycję dla fotografów oferujących natychmiastową cyfrową fotografię identyfikacyjną. Posiada on szereg funkcji usprawniających organizację powierzchni wydruku na potrzeby fotografii identyfikacyjnej. Są to m.in. ramki kadrujące oraz wzorce zorganizowania powierzchni wydruku. Na jednym wydruku umieszczone mogą być zdjęcia o różnych wymiarach.

Źródło wydruku w systemie Click 5000 mogą być profesjonalne termosublimacyjne drukarki Mitsubishi CP9550DW-S oraz CP3020DE. Zapewnia to niezwykłą elastyczność w zakresie formatów wydruku: CP9550DW-S drukuje w sześciu formatach do maksymalnej wielkości 15 x 23 cm, natomiast CP3020DE w dwóch do rozmiaru 20 x 30 cm.

Click 5000 to realizacja pełnego wachlarza usług fotografii cyfrowej w sposób prosty i szybki, mobilność pozwalająca na pracę poza studiem oraz elastyczność w zakresie formatów wydruku. Mitsubishi Click 5000 to nowa jakość w codziennej pracy profesjonalisty.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
1
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0