Lexar Professional 133x 4 GB SDHC - dla zawodowców

Lexar, amerykański producent nośników pamięci prezentuje kolejny produkt w przeznaczonej dla zawodowców linii Professional. Tym razem jest to 4-gigowa karta zgodna ze standardem SDHC. Lexar Professional 133x 4 GB SDHC oferuje minimalną szybkość zapisu 20 MB/s.
Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o pierwszych kartach pamięci marki Lexar zgodnych ze standardem SDHC. Amerykański producent jako ostatni z wielkich swojej branży zaprezentował nośnik SDHC. Za to od razu wprowadzono dwie linie - zwykłą oferującą szybkość zgodną z klasą 2 (minimalny zapis z prędkością 2 MB/s) oraz przeznaczoną dla zaawansowanych miłośników fotografii linię Platinum II przekraczającą wymagania klasy 6 (leksary zapewniają min. 9 MB/s, wymagania mówią o 6 MB/s). Dziś nadszedł czas na ofertę dla zawodowców.

Lexar Professional 133x 4 GB SDHC

Nośniki Lexar Professional 133x 4 GB SDHC również zostały oznaczone logiem klasy 6 standardu SDHC. Jednak według zapewnień producenta przekraczają minimalne wymagania dla tej kategorii sprzętu jeszcze bardziej niż pokazane 10 stycznia karty linii Platinum II. Mamy bowiem do czynienia z prędkością nie 6 MB/s, ale aż 20 MB/s. Pozwala to nie tylko w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnych lustrzanek cyfrowych, ale też znacząco skrócić czas zgrywania plików na komputer - m.in. dzięki dołączanemu do zestawu z kartą szybkiemu czytnikowi USB 2.0. W zestawie znajdziemy ponadto oprogramowanie Lexar Image Rescue oraz Corel Paint Shop Pro X. Wejście w standard SDHC było Leksarowi potrzebne ze względu na ograniczenie pojemności zwykłych kart SD do 2 GB - dzisiejsza premiera mieści dwa razy więcej danych, ale pozostałe cechy nie zmieniły się w stosunku do poprzednich nośników linii Professional.

Nie znamy jeszcze daty wprowadzenia opisywanego produktu do sprzedaży w naszym kraju ani jego przewidywanej ceny detalicznej. W USA będzie go można kupić już w marcu tego roku.

Poniżej polska informacja producenta.

Lexar rozszerza linię kart pamięci flash, przedstawiając karty Professional 133x 4GB Secure Digital High-Capacity (SDHC)

Nowe karty o wysokiej wydajności, stworzone zostały z myślą o fotografach wykonujących duże ilości zdjęć w wysokiej rozdzielczości, przy uzyciu lustrzanek cyfrowych wykorzystujących format SDHC.

Fremont, Kanada, 13 lutego, 2007 -
Lexar, lider w dziedzinie zaawansowanych technologii cyfrowych i akcesoriów, rozszerzył dziś profesjonalną linię produktów o kartę pamięci flash Secure Digital High Capacity (SDHC) o prędkości 133x i pojemnosci 4GB. Karta przeznaczona jest zarówno dla zawodowych, jak i hobbystycznych fotografów, którzy potrzebują swobody i elastyczności przy szybkim wykonywaniu dużych ilości zdjęć w wysokiej rozdzielczości - przy pomocy cyfrowych lustrzanek, obsługujących format SDHC. Przy minimalnej prędkości zapisu 20MB na sekundę, karty SDHC Lexar Professional pozwalają na wykonanie większej ilości zdjęć, przy krótszym czasie spędzonym na wymianie kart pamięci w aparacie.

"Nasze nowe karty SDHC Professional są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zwiększenie pojemności kart, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich fotografów. Użytkownicy cyfrowych lustrzanek pragną najwyższej wydajności, chcą też w pełni wykorzystać prędkości i wielkości plików oferowane przez dzisiejsze cyfrowe lustrzanki" - powiedział John Omvik, szef działu Profesjonalnego Marketingu Produktów firmy Lexar.

"Zdolność współpracy nowych kart pamięci z formatem RAW, pozwala na pełne wykorzystanie możliwości nowoczesnych lustrzanek cyfrowych. Zapamiętywanie dużych plików RAW na małoformatowych kartach pamięci, w przeszłości spotykało się z ograniczeniami. Nasza karta Professional 4GB SDHC likwiduje te ograniczenia. Użytkownicy aparatów obsługujących format SDHC mogą teraz doświadczyć wielu plusów wynikających posiadania dużej ilości pamięci, które to zalety posiadacze aparatów obsługujących format CompactFlash znali od dawna."

Zwiększona pojemność to tylko jedna z zalet nowej karty Lexar Professional SDHC. Wysoka prędkość karty - prędkość minimalna to 20MB na sekundę - znacząco skraca czas potrzebny do zgrania przechowywanych danych. Używana wraz z czytnikiem kart USB 2.0 high-speed, dodawanym do każdej karty Lexar Professional SDHC, znacznie usprawni proces przesyłania danych.

Dodatkową korzyścią (poza darmową pomocą techniczną i dożywotnią gwarancją) jest fakt, że karty pamięci Lexar Professional SDHC dostępne są z wartościowym oprogramowaniem, m.in. Lexar Image Rescue3 i Corel Paint Shop Pro X (do bezpłatnego ściągnięcia z sieci).

Karty Lexar Professional SDHC powinny pojawić się w sprzedaży już w marcu.


SDHC
Karty SDHC opierają się na specyfikacjach Secure Digital Association’s 2.0, korzystając z systemu plików FAT32. Chociaż rozmiar kart SDHC jest identyczny jak standardowych kart SD, karty SDHC nie są kompatybilne wstecz z urządzeniami korzystającymi ze standardowych kart SD. Karty SDHC mogą być używane tylko w urządzeniach do tego przeznaczonych i pozwalają użytkownikowi na pełne wykorzystanie urządzenia.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12