Epson Stylus Photo RX560 - fotograficznie i wielofunkcyjnie

0
Łukasz Kacperczyk
26 Październik 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Epson prezentuje kolejne wielofunkcyjne urządzenie fotograficzne. Model Stylus Photo RX560 drukuje za pomocą pigmentowych atramentów Claria i skanuje w rozdzielczości optycznej 1200x2400 dpi. Urządzenie stosuje system PhotoEnhance, umożliwiający edycję zdjęć bezpośrednio w drukarce.
W tej chwili na rynku elektroniki użytkowej liczy się przede wszystkim multimedialność i i wielofunkcyjność - telefony komórkowe robią coraz lepsze zdjęcia, aparaty cyfrowe odtwarzają filmy. Urządzenia wielofunkcyjne łączące w sobie skaner, drukarkę a nawet faks są dostępne już od ładnych paru lat. Do niedawna jednak był to sprzęt przeznaczony głównie do prostych zastosowań biurowych. Teraz pojawiła się tendencja rozwijania możliwości prawdziwie fotograficznych.

Epson Stylus Photo RX560

Epson wprowadza właśnie na rynek kolejną maszynę, dla której drukowanie to za mało, przeznaczoną nie dla sekretarki, ale fotografa. Model Stylus Photo RX560 pozwala na wydruk do formatu A4 za pomocą zapewniających fotograficzną jakość i trwałość do 200 lat pigmentowych atramentów Claria (6 kolorów - każdy w osobnym wkładzie). Urządzenie ma do wyboru aż 5 rozmiarów kropli, aż do najmniejszej 1,5-pikolitrowej. Dla osób, które nie lubią korzystać z komputera przygotowano 2,5-calowy ekran LCD do podglądu drukowanych zdjęć lub ich edycji, dzięki technologii Epson PhotoEnhance. Dodajmy do tego skaner płaski o rozdzielczości optycznej 1200x2400 dpi, możliwość druku na przystosowanych do ego płytach CD/DVD i cenę za pojedynczy kartridż na poziomie 39,99 zł (firma zachęca w ten sposób do korzystania z oryginalnych aramentów), a otrzymamy niezwykle ciekawe urządzenie godne zainteresowania zawansowanych fotoamatorów.

Epson Stylus Photo RX560 trafi do sprzedaży już 1 listopada. Zalecaną przez producenta cenę detaliczną ustalono na poziomie 996 zł brutto. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej.

Epson Stylus Photo RX560

Epson wprowadza na rynek Stylus Photo RX560 - wielofunkcyjne, domowe centrum fotograficzne

Urządzenie Epson Stylus Photo RX560 jest wyposażone w nowatorski atrament Claria Photographic Ink oraz technologię PhotoEnhance - osobistego eksperta fotograficznego ukrytego wewnątrz drukarki. Oferuje ono entuzjastom fotografii oraz pracownikom małych biur ekonomiczne funkcje druku, kopiowania i skanowania.

Warszawa, 26 października 2006 r. Epson rozszerzył swoją wielokrotnie nagradzaną linię produktów o sześciokolorowe urządzenie wielofunkcyjne Stylus Photo RX560.


Jest ono wyposażone w nowatorski atrament Claria Photographic Ink, który zapewnia najwyższą jakość zdjęć; technologię Epson PhotoEnhance, która tworzy jaskrawe i żywe zdjęcia oraz technologię Advanced Variable Sized Droplet, która oferuje płynne przejścia tonalne i dużą szybkość druku. Dzięki oddzielnym kasetom z atramentem drukowanie i kopiowanie jest ekonomiczne, ponieważ wystarczy wymienić jedynie zużyty kolor. Skaner płaski formatu A4 o rozdzielczości optycznej do 1200 x 2400 dpi gwarantuje wysoką jakość skanowania i kopiowania.

Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,5 cala oferuje dostęp do szerokiej gamy funkcji bez potrzeby włączania komputera, na przykład do edycji, przycinania, usuwania efektu czerwonych oczu, dodawania ozdobnych obramowań, skanowania, drukowania i kopiowania. Epson Stylus Photo RX560 idealnie nadaje się do domu albo małego biura, w którym szczególny nacisk kładzie się na drukowanie, kopiowanie i skanowanie zdjęć. Ponadto urządzenie dobrze sprawdza się w ogólnym druku tekstu.

Atrament Epson Claria został opracowany specjalnie z myślą o druku zdjęć. W połączeniu z błyszczącym papierem fotograficznym firmy Epson tworzy znakomite jakościowo, lśniące wydruki o najwyższej trwałości. Zestaw sześciu kolorów obejmuje: turkusowy, purpurowy, żółty, czarny, jasnoturkusowy i jasnopurpurowy. Atrament oferuje 200-letnią1 trwałość zdjęć przechowywanych w albumie, dzięki czemu rodzinnymi fotografiami może cieszyć się wiele generacji. Atrament Claria jest sprzedawany w pojedynczych kasetach w cenie 39,99 złotych za sztukę.

Dzięki technologii Epson PhotoEnhance obrazy przedstawiające ludzi, krajobrazy i sylwetki na tle nieba są wykrywane automatycznie i drukowane z korekcją kolorów, która polepsza tony i kontrasty. Przydaje się to zwłaszcza wówczas, gdy obiekt na zdjęciu jest przyciemniony przez cień. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie fotografii, aby uzyskać optymalny efekt.

Urządzenie Stylus Photo RX560 jest również wyposażone w technologię Advanced Variable Sized Droplet Technology (Advanced VSDT) firmy Epson. Dzięki pięciu różnym rozmiarom kropli może używać najmniejszych kropli (o objętości 1,5 pikolitra) w obszarach wymagających dużej precyzji, a większych tam, gdzie występują jednolite bloki koloru. Technologia Advanced VSDT zapewnia dużą szybkość druku i harmonijnie współpracuje z głowicą drukującą Epson Micro Piezo, tworząc doskonałe fotografie z płynną gradacją i przejściami tonalnymi. Druk zdjęcia formatu 10 x 15 cm zajmuje zaledwie 13 sekund, a dokument tekstowy jest drukowany z szybkością do 30 stron na minutę.

Urządzenie Epson Stylus Photo RX560 jest również zgodne ze standardami PictBridge oraz USB, umożliwiając wygodny druk zdjęć bez pośrednictwa komputera. Dzięki opcjonalnemu adapterowi Bluetooth można nawet drukować zdjęcia bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Epson Stylus Photo RX560 umożliwia też drukowanie zdjęć na przystosowanych do tego dyskach CD lub DVD. Elastyczne opcje drukowania i szeroka gama błyszczących papierów fotograficznych firmy Epson pozwalają drukować zdjęcia w wielu formatach, w tym 10 x 15 cm, 9 x 16 cm oraz A4. Kreatywni użytkownicy docenią różnorodne formaty prezentacyjne, na przykład druk w kolorze, czerni i bieli oraz sepii albo wstawianie ozdobnych obramowań. Osoby o zamiłowaniach artystycznych mogą wybrać tryb plakatowy, który dodaje efekt "kafelków" do drukowanych zdjęć.

"Epson Stylus Photo RX560 dołącza do nagradzanych modeli Epson Stylus Photo RX640 i Stylus Photo RX700, które tworzą serię wielofunkcyjnych centrów fotograficznych firmy Epson. Wszystkie te urządzenia zapewniają najwyższą jakość druku, skanowania i kopiowania w domu lub małym biurze. Oferując trzy modele, możemy dostarczyć każdemu użytkownikowi produkt najlepiej spełniający jego potrzeby, bez względu na to, czy jest to jego pierwsze urządzenie wielofunkcyjne, czy potrzebuje dodatkowych funkcji czy też preferuje bardziej zaawansowane rozwiązanie" powiedział Piotr Dudek, szef polskiego biura firmy Epson.


Epson Stylus Photo RX560 - kluczowe cechy i funkcje:
- Doskonała jakość zdjęć dzięki atramentowi Claria Photographic Ink,
- Oddzielne kasety z atramentem w cenie zaledwie 39,99 złotych za sztukę,
- Zdjęcia przechowywane w albumie cechują się 200-letnią* trwałością,
- Najwyższa jakość wydruków dzięki technologii Epson PhotoEnhance,
- Wysoka jakość skanowania obrazów i dokumentów dzięki optycznej rozdzielczości równej 1200 x 2400 dpi,
- Kopiowanie i edycja w trybie autonomicznym,
- Szybki druk zdjęć - 10 x 15 cm w ciągu 13 sekund (szkic), 31 sekund (jakość domyślna), druk tekstu z szybkością do 30 stron na minutę (A4 w czerni i bieli lub kolorze),
- Żywe, naturalne obrazy dzięki rozdzielczości druku 5760 x 1440 dpi,
- Niepotrzebny komputer - zdjęcia można drukować bezpośrednio z karty pamięci, aparatów cyfrowych PictBridge, USB DIRECT PRINT albo za pomocą opcjonalnego adaptera Bluetooth,
- Bezpośredni druk na przystosowanych do tego dyskach CD i DVD,
- Bezpośrednie połączenie ze stacją CD/DVD-RW,
- Kreatywny druk dzięki oprogramowaniu Epson Easy PhotoPrint,
- Dostępna w sprzedaży na terenie Polski od 1 listopada 2006 r.
- Zalecana cena detaliczna (z podatkiem VAT): 996 złotych.


Objaśnienia do tekstu:
*Przy spełnieniu poniższych warunków przechowywania:
a) zdjęcia są przechowywane w albumie,
b) temperatura: 23°C,
c) wilgotność: 50% RH,
d) użyty papier: Epson Premium Glosy Photo Paper lub Epson Premium Semi-gloss Photo Paper.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
Nowy, 27-calowy monitor ma być spełnieniem marzeń wielu profesjonalistów wymagających doskonałego odwzorowania kolorów - czy Dell UP2720Q powalczy z konkurencją spod znaków Eizo i NEC?
17
0
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Szybki podgląd zdjęć na dużym ekranie jest ważny zwłaszcza w fotografii studyjnej a najnowsze akcesorium firmy Tether Tools, pozwala zapomnieć o przewodowym tetheringu bez względu na markę...
10
1
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
iPad Pro stał się jednym z najpopularniejszych, mobilnych urządzeń do obróbki fotograficznej. Mimo zalet, ma niestety też sporo ograniczeń, które przynajmniej w części ma rozwiązać akcesorium...
10
0
Powiązane artykuły