Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lowepro Stealth Reporter AW Digital - do cyfry

0

Autor: Michał Sułkiewicz

3 Marzec 2006
Artykuł na: 9-16 minut
Kolejna wersja popularnej torby Stealth Reporter to następny etap przystosowujący tą serię do wymogów fotografii cyfrowej. Przede wszystkim teraz aż dwa rozmiary nowego "reportera" posiadają przegrodę na laptopa, gdzie zmieści się komputer nawet z ekranem 17 cali.

Pozostałe zmiany to klapa wyposażona w uszczelniony zamek szybkiego dostępu, przegrody lepiej zabezpieczające przed zarysowaniem i ulepszony pasek na ramię.

Lowepro Stealth Reporter AW Digital

Dodatkowo w torbie znalazly się miejsce na karty pamięci w specjalnym, wyjmowanym portfelu. Oczywiście jak wszystkie torby AW Lowepro również nowy Reporter otrzymał chroniący przed deszczem pokrowiec. Cała seria Digital dostępna jest w następujących rozmiarach:

Stealth Reporter D650 AW

wymiary (wewnętrzne): główna komora: 41 x 18.5 x 28 cm / 16.1 x 7.3 x 11 cali.

komora na notebook: 39.2 x 4 x 27 cm / 15.4 x 1.6 x 10.6 cali.

Stealth Reporter D550 AW

wymiary (wewnętrzne): główna komora: 38 x 18.5 x 25 cm / 15 x 7.3 x 9.8 cali.

komora na notebook: 35 x 4 x 24 cm / 13.8 x 1.6 x 9.4 cali.

Stealth Reporter D400 AW

wymiary (wewnętrzne): 32 x 19 x 24 cm / 12.6 x 7.5 x 9.4 cali.

Stealth Reporter D300 AW

wymiary (wewnętrzne): 27.5 x 17.5 x 19.5 cm / 10.8 x 6.9 x 7.7 cali.

Stealth Reporter D200 AW

wymiary (wewnętrzne): 23.5 x 17.5 x 19.5 cm / 9.3 x 6.9 x 7.7 cali.

Stealth Reporter D100 AW

wymiary (wewnętrzne): 25 x 15.5 x 15 cm / 9.8 x 6.1 x 5.9 cali.

Więcej szczegółów w cytowanej poniżej informacji prasowej producenta:

LOWEPRO WPROWADZA SERIĘ TOREB FOTOGRAFICZNYCH
Stealth Reporter AW Digital Series
STWORZONYCH SPECJALNIE Z MYŚLĄ O DZISIEJSZYCH FOTOREPORTERACH

Klapa szybkiego dostępu, doskonały pasek na ramię oraz zabezpieczające przed zarysowaniem przegródki głównej komory to cechy, które sprawiają, że torby Stealth Reporter AW Digital stanowią idealny wybór dla współczesnego fotoreportera.

Sebastopol, Kalifornia - 03 marzec, 2006 - Lowepro, czołowy producent toreb zabezpieczających oraz plecaków dla aparatów fotograficznych, laptopów, oraz innych przedmiotów elektroniki użytkowej wprowadza nową linię toreb zaprojektowanych specjalnie dla cyfrowych aparatów fotograficznych i przeznaczonych w szczególności do wykorzystujących sprzęt cyfrowy fotoreporterów, fotografów relacjonujących najnowsze wiadomości oraz wydarzenia sportowe. Nowa seria toreb Stealth Reporter, poprzez swoje unikalne odporne na wodę górne suwaki zapewnia fotografom szybki i wygodny dostęp do sprzętu fotograficznego i ułatwia uchwycenie w kadrze tych szczególnych chwil, które rozgrywają się w ułamku sekundy. Nowe torby do aparatów fotograficznych obejmują modele Stealth Reporter D650 AW oraz D550 AW z wydzielonym miejscem na notebook, jak również wersje D400AW, D300AW, D200AW oraz D100AW.

Dzisiejsza codzienna praca fotoreportera wykorzystującego sprzęt cyfrowy wymaga korzystania z właściwej torby, tak wyspecjalizowanej jak chroniony przez nią sprzęt fotograficzny i właśnie nowy model toreb Stealth Reporter AW Digital charakteryzuje się wieloma właściwościami, które pozwalają fotografom na szybki i wygodny dostęp do sprzętu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Gęsto wyściełane, z w pełni regulowanym systemem przegródek (tylko modele D400-D650 AW) pozwalają one użytkownikom na takie skonfigurowanie wnętrza torby, aby była w pełni przystosowana do noszenia określonego typu sprzętu fotograficznego wraz z licznymi cyfrowymi akcesoriami. Doskonały pasek na ramię z w pełni obracanymi metalowymi zaczepami jest starannie wyściełany, co ułatwia noszenie ciężkiej nawet torby i stylowe przewieszenie jej przez ramię. Stabilizujący pasek równomiernie rozkłada ciężar i zmniejsza ruchy torby w czasie biegu. Dodatkowo, torby serii Stealth Reporter AW Digital posiadają zintegrowany zabezpieczający przed opadami i pyłem pokrowiec All Weather Cover.

"Nowe, wprowadzone przez Lowepro torby Stealth Reporter AW Digital uwzględniają dzisiejsze warunki pracy fotoreporterów wyposażając ich w bezpieczne i efektywne rozwiązanie noszenia sprzętu fotograficznego," powiedziała Nicole Mummenhoff, wiceprezes Lowepro. "Dzięki wytrzymałym materiałom oraz konstrukcji przystosowanej do cyfrowego sprzętu torby te skutecznie opierają się żywiołom w przy użytkowaniu w terenie i można odpowiednio przystosować je do rozmaitych cyfrowych aparatów fotograficznych i akcesoriów," dodaje Nicole Mummenhoff.

Torby do aparatów fotograficznych z serii Stealth Reporter AW Digital wyróżniają się wieloma właściwościami i funkcjami, które sprawiły, że produkty Lowepro stanowią od ponad 35 lat ulubione rozwiązania wybierane przez profesjonalnych fotografów. W oparciu o uwagi i opinie zbierane od fotoreporterów, Lowepro zaprojektowało te nowe torby ukierunkowane specjalnie na potrzeby nowego rodzaju fotografii reportażowej.

Portfel na wymienne karty pamięci zapewnia fotografom szybki dostęp do tych nośników danych, a ponadto pozwala na oddzielne przechowywanie portfela lub dołączenie go do naramiennego paska, aby był on szybko i łatwo dostępny. Dodatkowo wyjmowany pokrowiec na akcesoria zapewnia wygodny dostęp do kabli, przejściówek i innych cyfrowych akcesoriów. Dodatkowo, wyściełana, trykotowa kieszeń oferuje zabezpieczenie dla przeglądarek zdjęć i innych cyfrowych urządzeń, zaś ukryta kieszeń na paszport/bilety stanowi ważne zabezpieczenie tych ważnych dokumentów.

Zdejmowane uchwyty do noszenia torby oraz pasek do wózka bagażowego oferują różnorodne rozwiązania noszenia toreb. Stanowiące wyróżnik Lowepro systemy łączenia SlipLock pozwalają fotografom na swobodne dołączanie pokrowców charakteryzujących się tym systemem przypinania, takich jak na przykład torba na butelkę, czy dodatkowy pokrowiec na akcesoria.

Nowa seria toreb na aparaty fotograficzne Stealth Reporter AW Digital przeznaczona jest do noszenia profesjonalnej cyfrowej lub małoobrazkowej lustrzanki z założonym obiektywem, oraz dodatkowych obiektywów i zestawów oświetlenia błyskowego, 12 kart pamięci, przeglądarki zdjęć, baterii, kabli oraz innych cyfrowych akcesoriów. Modele Stealth Reporter D550 AW oraz D650 AW do umieszczenia notebooków odpowiednio z ekranem 12" lub 17".

Założyciel Lowepro Greg Lowe jest twórcą reputacji, jaką - po wprowadzeniu w 1972 roku pierwszych wyściełanych pianką i mających miękkie boki toreb fotograficznych - zyskała firma ze względu na jakość i innowacyjność swoich konstrukcji. 35 lat później, Lowepro stale rewolucjonizuje tę dziedzinę przemysłu poprzez swoje pionierskie konstrukcje i wzory oraz doskonałą jakość najbardziej rozbudowanej gamy rozwiązań dla bezpiecznego przenoszenia sprzętu fotograficznego i elektroniki włączając w to torby dla aparatów fotograficznych, kamer wideo, komputerów przenośnych, akcesoriów fotograficznych oraz innej przenośnej elektroniki konsumenckiej.

Więcej informacji na temat Lowepro oraz produktów Lowepro oraz adresy dystrybutorów można znaleźć na stronach internetowych: www.lowepro.com oraz www.fsystem.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
0
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)