Forza 60C - innowacyjna lampa LED od Nanlite

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Maj 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Nanlite prezentuje poręczną głowicę Forza 60C z najszerszym spektrum świecenia i największą przestrzenią barw.

Nanlite uaktualnia zaprezentowaną trzy lata temu lampę Forza 60. Nowy model o oznaczeniach 60C to nadal mała i przenośna głowica, ale teraz o jeszcze większych możliwościach.

W nowym modelu zoptymalizowano rozkład źródła światła i opracowano nową konstrukcję. Głowica lampy waży tylko 1,08 kg, ale i tak zapewnia duże natężenie światła, gdy połączy się ją z jej reflektorem (12 810 luksów w odległości 1 m). Dodatkowo wyeliminowano rozbieżność w natężeniu światła emitowanego przez różne kolory poprzez kalibrację mocy każdej diody LED.

Nowa technologia kolorów gwarantuje uzyskanie wiernych kolorów

W lampie Forza 60C zastosowano innowacyjny system sześciu kolorów RGBLAC. Ta nowa technologia polega na dołączeniu dodatkowych diod LED w kolorze limonkowym/bursztynowym/niebieskozielonym do tradycyjnego źródła światła o spektrum RGB. Rozwiązuje to fundamentalny problem niekompletnego spektrum kolorów, a ponadto umożliwia osiągnięcie zakresu barw zbliżonego do dziennego w sposób o wiele bardziej kompleksowy niż w przypadku lamp RGBWW.

W efekcie Forza 60C charakteryzuje się znakomitym odwzorowaniem kolorów - jej średni współczynnik CRI/TLCI wynosi 96/95, TM-30 Rf – 95, a Rg to średnio 100. Umożliwia tym samym doskonałe wyważenie koloru i ultraszerokiego zakresu CCT wynoszącego 1800–20 000 K z regulacją ±100 G/M. Jest to również pierwsza lampa marki Nanlite z najszerszym spektrum świecenia i największą przestrzenią barw.

Wbudowany panel sterowania oraz interfejs 2,4G umożliwiają posługiwanie się podstawowymi funkcjami, a za pomocą protokołów APP i DMX/RDM można precyzyjnie je skonfigurować.

Nanlite Forza 60C - wydajne zasilanie i regulacja chłodzenia

Jarzmo lampy Forza 60C w kształcie litery L można połączyć z uchwytem akumulatora, aby pozbyć się kabli. Lampa jest wyposażona w elastyczny system zasilania, który pozwala na korzystanie zarówno z adaptera prądu przemiennego, akumulatorów NPF oraz akumulatora z mocowaniem V-mount 14,8 V, gdy chcesz pracować poza studiem. W przypadku pracy z dwóch akumulatorów NPF-970 lampa Forza 60C działa przez około 1,5 godziny ze 100-procentową efektywnością.

Ale to nie koniec innowacji. W lampę Forza 60C wbudowano wentylator, który dostosowuje prędkość pracy w zależności od temperatury otoczenia. Wentylator automatycznie przełączy się na tryb szybkich obrotów, gdy wykryje wysoką temperaturę otoczenia. W temperaturze pokojowej pracę wentylatora można ograniczyć do minimum za pomocą systemu sterowania temperaturą. Dzięki temu z lampy można korzystać w trakcie wywiadów i ustawić ją w pobliżu rozmówcy nawet na ograniczonej przestrzeni bez obawy o nagranie szumu wentylatora. Można też wyłączyć całkowicie wentylator (maksymalna moc jest wtedy ograniczona do 25%), gdy na planie niezbędna jest absolutna cisza.

Nanlite Forza 60C - cena i dostępność

Sprzedaż nowej lampy Forza 60C rozpocznie się w czerwcu br. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 3890 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni
Profoto A2 - głowica oświetleniowa, którą zmieścisz w kieszeni
Profoto prezentuje najmniejszą głowice w swoim systemie. Lampa o mocy 100 Ws ma rozmiar puszki napoju i na jednym ładowaniu pozwoli wykonać do 400 błysków.
6
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.
4
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
Nowe monitory BenQ oferują rozdzielczość 4K na dużych 27- i 32-calowych matrycach, zachowując przystępną cenę i oferując szereg funkcji dodatkowych.
4