Lexar 133X CompactFlash i Secure Digital - minimum 20MB/s

Amerykański koncern Lexar Media zaprezentował nowe karty pamięci CF i SD o rekordowej prędkości transferowej 133X. Zgodnie z informacją producenta gwarantowana prędkość zapisu danych to aż 20MB/s. Produkt skierowany jest do użytkowników szybkich lustrzanek cyfrowych.
Lexar Media po okresie, który trudno zaliczyć do udanych, przypomina o sobie w niezłym stylu. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu głównym zajęciem strategów Lexara była... walka z innymi producentami pamięci flash, którzy bezprawnie wykorzystywali technologie opatentowane przez Lexar Media. Symbolicznym początkiem odzyskiwania pozycji na rynku był wygrany proces, w którym suma zasądzonego odszkodowania przekroczyła 500 mln dolarów!


Prezentacja kart o nominalnej prędkości transferowej 133X to kolejne ważne wydarzenie. Oznacza bowiem, że Lexar nie zamierza rezygnować z klientów profesjonalnych, a to oni budują siłę danej marki. Do oferty trafią karty flash w dwóch standardach, CompactFlash i Secure Digital. Oba w wersjach "wysoko-pojemnych". Zgodnie z deklaracją producenta gwarantowana minimalna prędkość zapisu danych to 20MB/s, co oznacza, że nawet przy zdjęciach wykonanych seryjnie, w wysokiej jakości, karta nie będzie spowalniać pracy fotografa.

Więcej szczegółów w poniższej informacji prasowej.

Nowości Lexara - karty pamięci CompactFlash i Secure Digital 133X

Fremont, Ca., / Gdynia, Polska, January 18, 2006 - Lexar Media, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii cyfrowego zapisu danych, prezentuje nowe karty pamięci flash typu CompactFlash (CF) and Secure Digital (SD), zaprojektowane z myślą o wszystkich użytkownikach lustrzanek cyfrowych. Nowe produkty w ofercie firmy Lexar o nominalnej prędkości 133X gwarantują stałą minimalną prędkość zapisu na poziomie 20MB na sekundę. Jest to dowód iż Lexar niezmiennie specjalizuje się w dostarczaniu profesjonalnym fotografom niezawodnych kart pamięci flash o niezrównanej prędkości zapisu i odczytu i płynnej pracy na każdym etapie cyfrowego przetwarzania obrazu. Dzięki temu użytkownicy naszych produktów mogą więcej czasu poświęcić fotografowaniu.

"Dzięki naszym nowym kartom 133X lustrzanki cyfrowe mogą uzyskać maksymalne osiągi, a ich rekordowa szybkość transferu obrazów i danych to klucz do lepszego wykorzystania przez fotografa narzędzi do cyfrowej rejestracji obrazu,"] powiedział John Omvik, szef marketingu produktów profesjonalnych firmy Lexar. "Nowe karty Lexar 133X to idealne rozwiązanie dla fotografów wymagających od nośników danych niezawodności i wysokiej wydajności, dzięki której wykorzystają maksymalnie wszystkie profesjonalne właściwości swojej lustrzanki cyfrowej."

Tak jak wszystkie karty CompactFlash profesjonalnej serii Lexara, nowe nośniki 133X zgodne są z technologią Write Acceleration (WA). Technologia WA została stworzona dla optymalizacji współpracy między nośnikiem a aparatem, przyspiesza proces wymiany i przechowania obrazów i zapewnia super-szybki zapis danych. Dodatkowo nowe karty CF i SD 133X zawierają Image Rescue (TM) 2.0, nagradzaną wielokrotnie aplikację do odzyskiwania omyłkowo skasowanych obrazów, a także Photo Mechanic (TM) 4.0, popularną przeglądarkę do zdjęć firmy Camera Bits. Tak jak wszystkie profesjonalne produkty marki Lexar, nowe karty posiadają dożywotnią gwarancję i gwarantują nieograniczony dostęp do obsługi technicznej wspierającej profesjonalnych fotografików.

"To co najważniejsze w fotografii cyfrowej, obok niezawodności, to prędkość. Lexar może pochwalić się długą historią w dostarczaniu kart i akcesoriów, które są nie tylko szybkie, ale także w znaczący sposób poprawiają wydajność," stwierdził profesjonalny fotograf Vincent Laforet. "Posiadanie kart 133X w dwóch formatach pozwala mi na skorzystanie z obu slotów mojego Canona EOS 1D Mark II. Możliwość zapisania plików RAW na karcie CF a plików JPEG na karcie SD oznacza pełniejsze wykorzystanie potencjału technologicznego aparatu, a w konsekwencji ograniczenie czasu poświęconego organizacji danych do minimum," dodaje.

"Bez przerwy zmieniam miejsca, w których pracuję, raz jest to rezerwat Wildlife Refuge na Alasce, innym razem lasy deszczowe w Australii. Do pracy potrzebują szybkich kart o maksymalnej pojemności" powiedział profesjonalny fotograf dzikiej przyrody Moose Peterson. "Jestem pod wielkim wrażeniem nowych kart Lexar 133X CompactFlash ze względu na natychmiastowy zapis dużych plików zdjęciowych, szczególnie tych wykonanych seryjnie moim Nikonem D2Hs. Uwielbiam swobodę wykonania tylu zdjęć ile chcę bez konieczności zmiany karty. Karta Lexar 4GB 133X to obok znakomitej szybkości gwarancja komfortu pracy."

Poza wartościowym zestawem oprogramowania, Lexar dołącza do karty 2GB SD 133X szybki czytnik USB 2.0 Card Reader. W ten aktywny sposób firma rozwiązuje zawczasu problemy związane z kompatybilnością urządzeń pochodzących od różnych producentów, w tym niektórych czytników kart SD. Nowe karty pamięci CompactFlash i SD serii profesjonalnej firmy Lexar będą dostępne w specjalistycznych sklepach fotograficznych oraz poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów internetowych.

Więcej informacji na temat kart pamięci flash Lexar 133X Professional Series znaleźć można na firmowej stronie poświęconej fotografii cyfrowej,
www.lexar.com/dp. Zawiera ona cenne informacje i porady, które pomogą fotografom wykorzystać w pełni unikalne właściwości produktów marki Lexar. Dodatkowo, strona zawiera szczegółowe materiały na temat nowych technik, produktów i serwisu, a także interesujące artykuły, blog dla i informacje na temat warsztatu wielu profesjonalistów, którzy swój sukces opierają między innymi na niezawodności i jakości kart pamięci oraz akcesoriów firmy Lexar.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8