Skanery Canon z SilverFast SE

0
Tomasz Gutkowski
2 Grudzień 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Canon poinformował, że do nowych skanerów płaskich CanoScan 9950F i CanoScan 8400F dołączane będzie oprogramowanie SilverFast SE firmy LaserSoft. Jest to okrojona wersja wszechstronnego programu do kontroli procesów skanowania.
Canon poinformował, że do nowych skanerów płaskich CanoScan 9950F i CanoScan 8400F dołączane będzie oprogramowanie SilverFast SE firmy LaserSoft. Jest to okrojona wersja wszechstronnego i powszechnie używanego przez edytorów i grafików programu do kontroli procesów skanowania, SilverFast Ai. LaserSoft współpracuje w ten sposób nie tylko z Canonem. Ten sam program dołączany jest od dość dawna np. do skanerów Epson Perfection Photo. Na stronie producenta można go kupić za 49 USD.


SilverFast SE to program, z poziomu którego użytkownik może kontrolować cały proces skanowania. Poza podstawowymi funkcjami sterującymi pozwala na precyzyjną korektę kolorystyczną, usunięcie defektów i ziarna (GANE), zdjęcie maski lub wprowadzenie precyzyjnych profili dla określonego typu materiałów fotograficznych.

Na razie program dołączony będzie do dwóch topowych skanerów płaskich przystosowanych do filmów. Są to CanoScan 9950F - skaner o rozdzielczości 4800 x 9600 dpi, z obiektywem "Super-Toric" i opcją skanowania do 30 klatek małoobrazkowych za jednym przebiegiem, a także błon wielkoformatowych (do 4 x 5"). Drugi model to nieco prostszy CanoScan 8400F - 3200 x 6400 dpi, 12 klatek małoobrazkowych i filmy średnioformatowe [120].

Więcej w informacji prasowej producenta.

Skanery Canon - teraz sprzedawane razem z programem SilverFast SE

Canon, lider w technologiach fotografowania i obrazowania, ogłosił że najlepsze skanery płaskie - CanoScan 9950F i CanoScan 8400F będą od dziś dostępne wraz z programem SilverFast SE firmy LaserSoft Imaging AG. SilverFast SE to skondensowana wersja programu SilverFast Ai - uważnego przez wielu profesjonalistów i amatorów za najlepszy program do skanowania obecny na rynku. Program SilverFast Ai cechują: doskonała funkcjonalność, funkcje zaawansowanego skanowania automatycznego oraz szerokie możliwości kontroli kolorów [już od etapu skanu wstępnego].

Razem ze skanerami CanoScan 9950F i CanoScan 8400F - program SilverFast SE pozwala fotografom osiągnąć wyższy stopień kontroli nad procesem skanowania, co zmniejsza potrzebę późniejszych korekcji obrazu.]


{BIT|Najważniejsze cechy SilverFast SE


Zaawansowany interfejs, na którym widoczne są krzywe gradacji i histogramy, daje użytkownikom szerokie możliwości ustawienia i dostosowania odcieni i intensywności kolorów. Panel podglądu w czasie rzeczywistym zapewnia natychmiastową ocenę rezultatów.

Selektywna kontrola kolorów pozwala użytkownikom wprowadzić zmiany kolorów dla bardzo wąsko zdefiniowanych odcieni - bez wpływu na resztę obrazu. W celu otrzymania większej kontroli użytkownicy mogą stosować również maski i warstwy.

Całkowita kontrola kolorów pozwala na proste dodanie lub usunięcie określonego odcienia.

NegaFix zapewnia wiele inteligentnych opcji przydatnych podczas skanowania negatywów. Możliwości ustawień dotyczą między innymi typu filmu, czułości i poziomu ekspozycji.

Zintegrowane wskazówki QuickTime pokazujące się w oknach dialogowych pozwalają użytkownikom docenić i zrozumieć funkcjonalność programu SilverFast SE.


Pozostał cechy SilverFast SE

Adaptacyjna rekonstrukcja kolorów ACR
Inteligentne usuwanie defektów SRD
Korekcja w czasie rzeczywistym
Eliminacja ziarna i szumów GANE
Wielokrotne próbkowanie
USM (Unsharp Masking)
Proste zarządzanie kolorem CMS
Automatyczne usuwanie rastra


Program SilverFast SE może być używany jako niezależna aplikacja lub jako plug-in do Photoshopa. W każdej chwili może on być rozszerzony do poziomu SilverFast Ai.


SilverFast SE został zaprojektowany, by jego użytkownicy mogli w jak najkrótszym czasie otrzymać doskonałe rezultaty. Program jest kompatybilny z następującymi systemami operacyjnymi: Windows XP, Windows 2000, Windows 98/ME - wymagane wolne 128 MB pamięci RAM i 50MB na twardym dysku oraz MacOS X [lub nowszy] - wymagane 64MB RAM i 50MB na twardym dysku. SilverFast może być uruchamiany jak niezależna aplikacja lub jako plug-in programu Photoshop w wersji 5.5 lub nowszej - jako sterownik TWAIN.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.SilverFast.com.]


{BIT|Skaner płaski CanoScan 9950F

Skaner 9950F to flagowy przedstawiciel linii skanerów CanoScan. Dzięki rozdzielczości 4800x9600 dpi, 48-bitowej głębi kolorów oraz możliwości jednoczesnego skanowania 30 klatek małoobrazkowych filmów daje on niezrównaną produktywność skanowania. Skaner 9950F wyposażony jest również w element asferyczny - opracowany przez Canon obiektyw "Super-Toric", co prowadzi do najwyższego kontrastu, ostrości i jakości obrazu.

Szybki procesor, poruszające się źródło światła adaptera na filmy FAU, czuły element detekcji obrazu oraz porty USB 2.0/IEEE 1394 FireWire - połączone w tym skanerze - dają podgląd skanowanego obrazu już po 3,6 sek. i wyjątkowo krótki czas skanowania. Niewielka i trwała obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium doskonale odpowiada miejscu jakie 9950F zajmuje na szczycie linii CanoScan.

Oprócz ramek pozwalających na skanowanie 30 klatek filmu małoobrazkowego wraz ze skanerem dostarczane są również ramki do skanowania 12 oprawionych slajdów, filmów 120 [do formatu klatki 6x22cm] oraz filmów 4x5".]

{BIT|Skaner płski CanoScan 8400F

{ITL|Z rozdzielczością 3200x6400 dpi i adapterem na film o dużej pojemności - skaner ten znajduje się w naszej linii CanoScan tuż poniżej modelu 9950F i daje profesjonalne i dokładne skany negatywów o wielu szczegółach. Skaner 8400F został zaprojektowany w celu uzyskania maksymalnej wydajności - dzięki nowemu procesorowi obróbki obrazu. Poruszające się źródła światła adaptera na film oraz port USB 2.0 dodatkowo przyspieszającego działanie. Skaner 8400F może jednocześnie skanować12 klatek filmu małoobrazkowego, 4 prawione slajdy lub film 120 [ do formatu klatki 6x22cm].

Wraz z oboma skanerami dostarczane są również programy Adobe PhotoShop Elements 2.0 [zdobywający wiele nagród program oparty na profesjonalnym Adobe PhotoShop] oraz ScanSoft OmniPage SE [program rozpoznający pismo].

Skanery CanoScan 9550F i 8400F są kompatybilne ze wszystkimi współczesnymi systemami operacyjnymi Windows i MacOS.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0