Olympus Studio/Viewer 1.4

Dostępne jest już uaktualnienie oprogramowania do obróbki plików RAW Olympus Studio i Olympus Viewer. Według zapewnień producenta, wersje 1.4 podnoszą jakość skonwertowanych plików. Dodano też kompatybilność z modelem E-500.
Użytkownicy programów Olympus Studio i Viewer mogą je teraz uaktualnić do wersji 1.4. Producent nie chwali się zbyt długą listą zmian, ale są to zmiany dość istotne.


Ucieszą się przede wszystkim użytkownicy najnowszego modelu E-500, ponieważ pierwszą zmianą wprowadzoną przez uaktualnienie jest kompatybilność właśnie z tym aparatem. Druga zmiana to, według zapewnień Olympusa, podniesienie jakości plików po skonwertowaniu. Ponieważ uaktualnienie jest już dostępne od paru dni, dotarły do nas głosy, że osoby pracujące na Macintoshach zauważyły znaczne przyspieszenie pracy w trybie konwersji plików RAW (chodzi o podgląd zmian dokonywanych na bieżąco), inni potwierdzili większą ilość detali w plikach docelowych niż z poprzednich wersji oprogramowania.

Opisywane zmiany dotyczą zarówno płatnego programu Studio, jak i nieco okrojonego darmowego Viewera.

Uaktualnienie Olympusa Viewera: pobierz.

Uaktualnienie Olympusa Studio: pobierz.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0