Appbot Rilley - zdalnie sterowany robot z kamerą

19 Paź 2018
Appbot Rilley - zdalnie sterowany robot z kamerą

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją kreatywność, a przy tym poczuć się trochę jak na planie filmu Sci-Fi, to Appbot Rilley, zdalnie sterowany robot z kamerką, może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą FoxFoto.

Appbot Rilley to zdalnie sterowany robot z kamerą, który w zamyśle został zaprojektowany do monitoringu i nadzorowania domu z każdego miejsca na ziemi. Jednak kreatywnie użyty może okazać się pomocnym rozwiązaniem dla niejednego fotografa lub filmowca, który chce otrzymać ciekawe ujęcia z niecodziennych perspektyw lub trudno dostępnych miejsc. Robot łączy się z siecią Wi-Fi, a do jego kontroli wystarczy smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją.

Rilley to znacznie więcej niż zwykła stacjonarna kamera do monitoringu. Dzięki gumowym gąsienicom (kolorowe gąsienice dostępne w osobnej sprzedaży) może się sprawnie poruszać, zapewniając podgląd z dowolnego miejsca. „Szyfrowana transmisja obrazu w czasie rzeczywistym, wygodne sterowanie przy pomocy wirtualnych joysticków oraz duża zwrotność sprawiają, że kierowanie Appbotem jest nie lada rozrywką“ - zaznacza producent.

Robot wyposażony został w wysokiej jakości obiektyw oraz matrycę o rozdzielczości 5 Mpx, umożliwiające rejestrowanie materiału w rozdzielczości HD (720 p). Kamera o kącie widzenia wynoszącym 70° zainstalowana została na kolumnie, pozwalającej skierować ją w górę lub w dół (o 120°), a wbudowana dioda IR umożliwia pracę nawet po ciemku. Natomiast akumulator o pojemności 2600 mA zapewnia zasilanie urządzenia przez dwie godziny, a stacja ładująca oraz system automatycznego dokowania pozwalają w łatwy sposób naładować akumulatory ponownie.

Jednak Appbot Rilley to w głównej mierze kamera służąca do monitoringu. „Może czuwać nad domem także wtedy, kiedy aplikacja sterująca zostanie zamknięta. Wbudowany czujnik ruchu poinformuje użytkownika o wizycie niechcianego gościa za pomocą powiadomień push. Robot zarejestruje oraz zachowa również pięć ostatnich nagrań wykrytego zdarzenia, aby nic nie umknęło uwadze właściciela. Zaś wbudowany mikrofon oraz głośnik pozwalają na przesyłanie dźwięku w obu kierunkach, dzięki czemu skontaktować można się z domownikami znajdującymi się w mieszkaniu.

Appbot Rilley jest już dostępny w sprzedaży. Za zmotoryzowanego robota z kamerą zapłacimy 699 zł. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są zestawy dwóch kolorowych gąsienic, które wyceniono na 16 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę FoxFoto - oficjalnego dystrybutora Appbot Rilley.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8