Appbot Rilley - zdalnie sterowany robot z kamerą

19 Paź 2018
Appbot Rilley - zdalnie sterowany robot z kamerą

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją kreatywność, a przy tym poczuć się trochę jak na planie filmu Sci-Fi, to Appbot Rilley, zdalnie sterowany robot z kamerką, może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą FoxFoto.

Appbot Rilley to zdalnie sterowany robot z kamerą, który w zamyśle został zaprojektowany do monitoringu i nadzorowania domu z każdego miejsca na ziemi. Jednak kreatywnie użyty może okazać się pomocnym rozwiązaniem dla niejednego fotografa lub filmowca, który chce otrzymać ciekawe ujęcia z niecodziennych perspektyw lub trudno dostępnych miejsc. Robot łączy się z siecią Wi-Fi, a do jego kontroli wystarczy smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją.

Rilley to znacznie więcej niż zwykła stacjonarna kamera do monitoringu. Dzięki gumowym gąsienicom (kolorowe gąsienice dostępne w osobnej sprzedaży) może się sprawnie poruszać, zapewniając podgląd z dowolnego miejsca. „Szyfrowana transmisja obrazu w czasie rzeczywistym, wygodne sterowanie przy pomocy wirtualnych joysticków oraz duża zwrotność sprawiają, że kierowanie Appbotem jest nie lada rozrywką“ - zaznacza producent.

Robot wyposażony został w wysokiej jakości obiektyw oraz matrycę o rozdzielczości 5 Mpx, umożliwiające rejestrowanie materiału w rozdzielczości HD (720 p). Kamera o kącie widzenia wynoszącym 70° zainstalowana została na kolumnie, pozwalającej skierować ją w górę lub w dół (o 120°), a wbudowana dioda IR umożliwia pracę nawet po ciemku. Natomiast akumulator o pojemności 2600 mA zapewnia zasilanie urządzenia przez dwie godziny, a stacja ładująca oraz system automatycznego dokowania pozwalają w łatwy sposób naładować akumulatory ponownie.

Jednak Appbot Rilley to w głównej mierze kamera służąca do monitoringu. „Może czuwać nad domem także wtedy, kiedy aplikacja sterująca zostanie zamknięta. Wbudowany czujnik ruchu poinformuje użytkownika o wizycie niechcianego gościa za pomocą powiadomień push. Robot zarejestruje oraz zachowa również pięć ostatnich nagrań wykrytego zdarzenia, aby nic nie umknęło uwadze właściciela. Zaś wbudowany mikrofon oraz głośnik pozwalają na przesyłanie dźwięku w obu kierunkach, dzięki czemu skontaktować można się z domownikami znajdującymi się w mieszkaniu.

Appbot Rilley jest już dostępny w sprzedaży. Za zmotoryzowanego robota z kamerą zapłacimy 699 zł. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są zestawy dwóch kolorowych gąsienic, które wyceniono na 16 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę FoxFoto - oficjalnego dystrybutora Appbot Rilley.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1