Appbot Rilley - zdalnie sterowany robot z kamerą

0
Promocja
19 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Jeżeli chcesz zwiększyć swoją kreatywność, a przy tym poczuć się trochę jak na planie filmu Sci-Fi, to Appbot Rilley, zdalnie sterowany robot z kamerką, może okazać się ciekawym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą FoxFoto.

Appbot Rilley to zdalnie sterowany robot z kamerą, który w zamyśle został zaprojektowany do monitoringu i nadzorowania domu z każdego miejsca na ziemi. Jednak kreatywnie użyty może okazać się pomocnym rozwiązaniem dla niejednego fotografa lub filmowca, który chce otrzymać ciekawe ujęcia z niecodziennych perspektyw lub trudno dostępnych miejsc. Robot łączy się z siecią Wi-Fi, a do jego kontroli wystarczy smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją.

Rilley to znacznie więcej niż zwykła stacjonarna kamera do monitoringu. Dzięki gumowym gąsienicom (kolorowe gąsienice dostępne w osobnej sprzedaży) może się sprawnie poruszać, zapewniając podgląd z dowolnego miejsca. „Szyfrowana transmisja obrazu w czasie rzeczywistym, wygodne sterowanie przy pomocy wirtualnych joysticków oraz duża zwrotność sprawiają, że kierowanie Appbotem jest nie lada rozrywką“ - zaznacza producent.

Robot wyposażony został w wysokiej jakości obiektyw oraz matrycę o rozdzielczości 5 Mpx, umożliwiające rejestrowanie materiału w rozdzielczości HD (720 p). Kamera o kącie widzenia wynoszącym 70° zainstalowana została na kolumnie, pozwalającej skierować ją w górę lub w dół (o 120°), a wbudowana dioda IR umożliwia pracę nawet po ciemku. Natomiast akumulator o pojemności 2600 mA zapewnia zasilanie urządzenia przez dwie godziny, a stacja ładująca oraz system automatycznego dokowania pozwalają w łatwy sposób naładować akumulatory ponownie.

Jednak Appbot Rilley to w głównej mierze kamera służąca do monitoringu. „Może czuwać nad domem także wtedy, kiedy aplikacja sterująca zostanie zamknięta. Wbudowany czujnik ruchu poinformuje użytkownika o wizycie niechcianego gościa za pomocą powiadomień push. Robot zarejestruje oraz zachowa również pięć ostatnich nagrań wykrytego zdarzenia, aby nic nie umknęło uwadze właściciela. Zaś wbudowany mikrofon oraz głośnik pozwalają na przesyłanie dźwięku w obu kierunkach, dzięki czemu skontaktować można się z domownikami znajdującymi się w mieszkaniu.

Appbot Rilley jest już dostępny w sprzedaży. Za zmotoryzowanego robota z kamerą zapłacimy 699 zł. Dodatkowo w sprzedaży dostępne są zestawy dwóch kolorowych gąsienic, które wyceniono na 16 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę FoxFoto - oficjalnego dystrybutora Appbot Rilley.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
11
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0