Sony HVL-F45RM - kompaktowa lampa z głowicą obracaną o 360° i diodą LED

7 Lut 2017
Sony HVL-F45RM - kompaktowa lampa z głowicą obracaną o 360° i diodą LED

Oprócz nowych obiektywów, producent zaprezentował dziś lampę systemową, która użytkowników kusić ma rozmiarami i funkcjonalnością.

Lampa Sony HVL-F45RM o wymiarach 69,4 x 113,7 x 88,3 i wadze 317 g charakteryzuje się mocą przewodnią GN 45 (przy ISO 100) i czasem przeładowania w zakresie 0,1-2,5 sekundy, a dzięki funkcji HSS pozwala na współpracę z krótkimi czasami migawki.

Wyposażono ją także w system łączności radiowej o zasięgu 30 m, co przy pomocy dedykowanych nadajników i odbiorników pozwoli na wygodne sterowanie zestawem lamp. Ponadto lampa może pracować również w trybie stroboskopowym, w którym lampa wykona do 40 błysków w czasie 4 sekund.

Ciekawie prezentuje się także głowica, która pozwala na obracanie w poziomie w zakresie 360° oraz odchylenie o 150° w górę i 8° w dół. Otrzymujemy także jasny wyświetlacz LCD, wraz z wygodnym interfejsem oraz pomocniczą diodę LED o temperaturze 5500 K i mocy 400 luksów (mierzone w odległości 0,5 m). W praktyce pozwolić ma ona na efektywne oświetlenie obiektów znajdujących się w odległości 1 m od aparatu, przy czułości ISO 3200 i przysłonie f/5.6.

Na pokładzie znalazł się także wbudowany, wysuwany odbłyśnik do odbijania światła, a lampa pozwala na zapisanie dwóch ustawień użytkownika w pamięci. Cała konstrukcja została ponadto uszczelniona przed wilgocią.

Model Sony HVL-F45RM zasilany jest za pomocą 4 baterii AA, które pozwolą na wykonanie około 200 błysków z pełną mocą.

Wszystko to w cenie 398 dolarów. Na razie nie wiemy w jakiej cenie lampa będzie dostępna w Polsce. W sprzedaży pojawić ma się jednak już wiosną 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12