Sony HVL-F45RM - kompaktowa lampa z głowicą obracaną o 360° i diodą LED

0
7 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Oprócz nowych obiektywów, producent zaprezentował dziś lampę systemową, która użytkowników kusić ma rozmiarami i funkcjonalnością.

Lampa Sony HVL-F45RM o wymiarach 69,4 x 113,7 x 88,3 i wadze 317 g charakteryzuje się mocą przewodnią GN 45 (przy ISO 100) i czasem przeładowania w zakresie 0,1-2,5 sekundy, a dzięki funkcji HSS pozwala na współpracę z krótkimi czasami migawki.

Wyposażono ją także w system łączności radiowej o zasięgu 30 m, co przy pomocy dedykowanych nadajników i odbiorników pozwoli na wygodne sterowanie zestawem lamp. Ponadto lampa może pracować również w trybie stroboskopowym, w którym lampa wykona do 40 błysków w czasie 4 sekund.

Ciekawie prezentuje się także głowica, która pozwala na obracanie w poziomie w zakresie 360° oraz odchylenie o 150° w górę i 8° w dół. Otrzymujemy także jasny wyświetlacz LCD, wraz z wygodnym interfejsem oraz pomocniczą diodę LED o temperaturze 5500 K i mocy 400 luksów (mierzone w odległości 0,5 m). W praktyce pozwolić ma ona na efektywne oświetlenie obiektów znajdujących się w odległości 1 m od aparatu, przy czułości ISO 3200 i przysłonie f/5.6.

Na pokładzie znalazł się także wbudowany, wysuwany odbłyśnik do odbijania światła, a lampa pozwala na zapisanie dwóch ustawień użytkownika w pamięci. Cała konstrukcja została ponadto uszczelniona przed wilgocią.

Model Sony HVL-F45RM zasilany jest za pomocą 4 baterii AA, które pozwolą na wykonanie około 200 błysków z pełną mocą.

Wszystko to w cenie 398 dolarów. Na razie nie wiemy w jakiej cenie lampa będzie dostępna w Polsce. W sprzedaży pojawić ma się jednak już wiosną 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
42
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)