Sony HVL-F45RM - kompaktowa lampa z głowicą obracaną o 360° i diodą LED

0
7 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz nowych obiektywów, producent zaprezentował dziś lampę systemową, która użytkowników kusić ma rozmiarami i funkcjonalnością.

Lampa Sony HVL-F45RM o wymiarach 69,4 x 113,7 x 88,3 i wadze 317 g charakteryzuje się mocą przewodnią GN 45 (przy ISO 100) i czasem przeładowania w zakresie 0,1-2,5 sekundy, a dzięki funkcji HSS pozwala na współpracę z krótkimi czasami migawki.

Wyposażono ją także w system łączności radiowej o zasięgu 30 m, co przy pomocy dedykowanych nadajników i odbiorników pozwoli na wygodne sterowanie zestawem lamp. Ponadto lampa może pracować również w trybie stroboskopowym, w którym lampa wykona do 40 błysków w czasie 4 sekund.

Ciekawie prezentuje się także głowica, która pozwala na obracanie w poziomie w zakresie 360° oraz odchylenie o 150° w górę i 8° w dół. Otrzymujemy także jasny wyświetlacz LCD, wraz z wygodnym interfejsem oraz pomocniczą diodę LED o temperaturze 5500 K i mocy 400 luksów (mierzone w odległości 0,5 m). W praktyce pozwolić ma ona na efektywne oświetlenie obiektów znajdujących się w odległości 1 m od aparatu, przy czułości ISO 3200 i przysłonie f/5.6.

Na pokładzie znalazł się także wbudowany, wysuwany odbłyśnik do odbijania światła, a lampa pozwala na zapisanie dwóch ustawień użytkownika w pamięci. Cała konstrukcja została ponadto uszczelniona przed wilgocią.

Model Sony HVL-F45RM zasilany jest za pomocą 4 baterii AA, które pozwolą na wykonanie około 200 błysków z pełną mocą.

Wszystko to w cenie 398 dolarów. Na razie nie wiemy w jakiej cenie lampa będzie dostępna w Polsce. W sprzedaży pojawić ma się jednak już wiosną 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)