Sony HVL-F45RM - kompaktowa lampa z głowicą obracaną o 360° i diodą LED

0
7 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Oprócz nowych obiektywów, producent zaprezentował dziś lampę systemową, która użytkowników kusić ma rozmiarami i funkcjonalnością.

Lampa Sony HVL-F45RM o wymiarach 69,4 x 113,7 x 88,3 i wadze 317 g charakteryzuje się mocą przewodnią GN 45 (przy ISO 100) i czasem przeładowania w zakresie 0,1-2,5 sekundy, a dzięki funkcji HSS pozwala na współpracę z krótkimi czasami migawki.

Wyposażono ją także w system łączności radiowej o zasięgu 30 m, co przy pomocy dedykowanych nadajników i odbiorników pozwoli na wygodne sterowanie zestawem lamp. Ponadto lampa może pracować również w trybie stroboskopowym, w którym lampa wykona do 40 błysków w czasie 4 sekund.

Ciekawie prezentuje się także głowica, która pozwala na obracanie w poziomie w zakresie 360° oraz odchylenie o 150° w górę i 8° w dół. Otrzymujemy także jasny wyświetlacz LCD, wraz z wygodnym interfejsem oraz pomocniczą diodę LED o temperaturze 5500 K i mocy 400 luksów (mierzone w odległości 0,5 m). W praktyce pozwolić ma ona na efektywne oświetlenie obiektów znajdujących się w odległości 1 m od aparatu, przy czułości ISO 3200 i przysłonie f/5.6.

Na pokładzie znalazł się także wbudowany, wysuwany odbłyśnik do odbijania światła, a lampa pozwala na zapisanie dwóch ustawień użytkownika w pamięci. Cała konstrukcja została ponadto uszczelniona przed wilgocią.

Model Sony HVL-F45RM zasilany jest za pomocą 4 baterii AA, które pozwolą na wykonanie około 200 błysków z pełną mocą.

Wszystko to w cenie 398 dolarów. Na razie nie wiemy w jakiej cenie lampa będzie dostępna w Polsce. W sprzedaży pojawić ma się jednak już wiosną 2017 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)