HP Designjet 90 - A2+ w wysokim nakładzie

PMA 2005. Drukarek HP ciąg dalszy - tym razem propozycja dla studiów graficznych i innych firm, które drukują w dużych ilościach i które kładą szczególny nacisk na wierną reprodukcję kolorów. Krótko mówiąc, HP Designjet 90.
PMA 2005. Drukarek HP ciąg dalszy - tym razem propozycja dla studiów graficznych i innych firm, które drukują w dużych ilościach i które kładą szczególny nacisk na wierną reprodukcję kolorów. Krótko mówiąc, HP Designjet 90.

HP Designjet 90

Szczegóły w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

HP wprowadza na rynek serię drukarek HP Designjet 90 umożliwiających profesjonalnym artystom drukowanie w formacie A2+

Wysokiej jakości wydruki na potrzeby profesjonalnych fotografów i grafików oraz przygotowania do druku (pre-press)


IRLANDIA, 21 lutego 2005 r. - HP wprowadził na rynek nową drukarkę wielkoformatową zaprojektowaną dla branży graficznej. Drukarka HP Designjet 90 umożliwia wykonywanie spójnych wydruków wysokiej jakości na potrzeby profesjonalnej fotografiki, grafiki i przygotowania do druku. Jest doskonałym rozwiązaniem dla specjalistów, którzy wymagają możliwości druku wysokonakładowego i zaawansowanych technologii przetwarzania koloru, aby móc drukować wyjątkowe, odporne na blaknięcie obrazy o jakości fotograficznej.

"Generując wydruki próbne na drukarce HP Designjet 90, klienci nie muszą się martwić różnicami w jakości ani za małą, niedorównującą obowiązującym standardom wiernością odtwarzania kolorów. Mogą się natomiast skoncentrować wyłącznie na własnej twórczości" - powiedział Emilio Ghilardi, wiceprezes działu komercyjnego druku i przetwarzania obrazu na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w HP (HP Commercial Imaging and Printing).

Ta nowa drukarka, wzbogacająca ofertę urządzeń HP dla branży graficznej, zwiększa kreatywność użytkowników, umożliwiając im drukowanie z szybkością 0,25 str./min na papierze błyszczącym w formacie A3+ *. Dzięki szybkości drukowania dwukrotnie większej od zapewnianej przez inne porównywalne cenowo drukarki, HP Designjet 90 gwarantuje szybkie generowanie wydruków o niezmiennie wysokiej jakości. Ponadto, wydajny system drukujący, a także niedrogie materiały eksploatacyjne i niska cena w pełni uzasadniają ekonomicznie zakup tego urządzenia.

Drukarka HP Designjet 90 udostępnia wyjątkową technologię przetwarzania kolorów oraz zapewnia wysoką wydajność, przydatną zwłaszcza dla profesjonalnych fotografów, którzy wolą drukować swoje prace samodzielnie. Urządzenie to łączy sześć różnych wkładów atramentowych HP nr 85 i nr 84, co gwarantuje wyjątkową, fotograficzną jakość obrazu. Model HP Designjet 90 umożliwia generowanie wydruków o nasyconych, wiernych kolorach, z maksymalną rozdzielczością 2400 dpi. Kropelki atramentu o objętości 4 pl pozwalają na drukowanie punktów o minimalnych rozmiarach, praktycznie niemożliwych do rozróżnienia gołym okiem. Drukarka jest wyposażona we wbudowany czujnik kolorów i wykorzystuje atramenty HP Vivera **, które zapewniają odporność wydruków na blaknięcie przez 82 lata ***. Urządzenie to gwarantuje jednakową wysoką jakość drukowanych obrazów za każdym razem. Użytkownicy mogą być pewni, że stworzone przez nich dzieło sztuki będzie robić równie imponujące wrażenie nawet po wielu latach.

Drukarka HP Designjet 90 jest wyposażona w system druku 6-atramentowego wykorzystujący technologię warstwowego nakładania kolorów oraz firmowe atramenty barwnikowe HP Vivera, które pozwalają uzyskać płynne przejścia między odcieniami, subtelne jasne odcienie i wyraziste detale zacienione oraz realistyczne odcienie skóry w szerokiej gamie kolorów.

Aby uprościć odtwarzanie kolorów, drukarkę wyposażono w zestaw technologii HP Professional Color, w tym w technologię Closed Loop Color (CLC - cykl kalibracji koloru), technologię CMYKplus, kompensację Black Point (Black Point compensation) i profesjonalną emulację kolorów w skali Pantone. Ta ostatnia pozwala dokładniej odwzorowywać kolory skali Pantone z wykorzystaniem atramentów w 6 kolorach ****.

Drukarka HP Designjet 90 umożliwia klientom drukowanie wielkoformatowe na różnych typach nośników. HP wprowadził na rynek cztery nowe rozmiary papierów i jeden całkiem nowy papier, przeznaczone do stosowania z drukarką HP Designjet 90. Są to:
 • papiery HP Proofing, lekko błyszczący i matowy - doskonałe dla grafików, którzy chcą tworzyć nasycone i wierne kolorystycznie wydruki emulujące druk offsetowy
 • papier powlekany HP - umożliwia generowanie wiernych kolorystycznie wydruków bieżących, roboczych wydruków porównawczych i wydruków próbnych projektów
 • papier HP Premium Plus Photo, satynowy - dla profesjonalnych fotografów i grafików potrzebujących wydruków o fotograficznej jakości obrazu
 • papier HP Professional Contract Proofing, lekko błyszczący - przeznaczony dla grafików oczekujących nośników o najlepszych właściwościach - zapewniających najwyższą wydajność proofingu, bogatą gamę barw i generowanie wydruków próbnych wiernie oddających wygląd wydruków z prasy drukarskiej.
Te nowe typy papierów ułatwiają użytkownikom tworzenie różnych wydruków, od obrazów w formacie pocztówkowym, po fotografie w pełnej gamie kolorów i w standardowych formatach typu 30 cm x 40 cm, 40 cm x 60 cm, a nawet ponad 15-metrowe banery *****. Drukarka HP Designjet 90 jest również wyposażona w standardowy podajnik na maksymalnie 100 arkuszy formatu A2+, przedni podajnik na papier o maksymalnej szerokości 45,7 cm oraz tylni podajnik na papier o maksymalnej gramaturze 300 g.

Drukarki wielkoformatowe, wkłady atramentowe, atramenty i nośniki HP zostały zaprojektowane oraz przetestowane pod kątem współdziałania i zapewnienia jednolitej jakości wydruków, niezawodności i produktywności. W skład serii HP Designjet 90 wchodzą następujące modele:
 • drukarka HP Designjet 90 w cenie 1100 EUR
 • drukarka HP Designjet 90r w cenie 1200 EUR, wyposażona w podajnik nośnika z roli o szerokości 45,7 cm
 • drukarka HP Designjet 90gp w cenie 1300 EUR, wyposażona w podajnik nośnika z roli o szerokości 45,7 cm oraz w moduł HP Colourimeter oparty na technologii GretagMacbeth, z oprogramowaniem do profilowania i kalibracji wyświetlacza oraz profilami ICC
Rzeczywiste ceny detaliczne mogą być inne. Drukarki z serii HP Designjet 90 będą dostępne w sprzedaży od czerwca 2005 r.

Nowe papiery ****** do drukarki HP Designjet 90:
 • papier HP Premium Plus Photo, satynowy, 286 g, 457 mm x 15 m (Q7920A) - 50,00 EUR
 • papier HP Proofing, lekko błyszczący, 150 g, 457 mm x 30,5 m (Q7895A) - 135,00 EUR
 • papier HP Proofing, matowy, 146 g, 457 mm x 30,5 m (Q7896A) - 45,00 EUR
 • papier HP powlekany, 90 g, 457 mm x 45,7 m (Q7897A) - 37,40 EUR
 • papier HP Professional Contract Proofing, lekko błyszczący, 235 g, w arkuszach formatu A3+/330 mm x 483 mm (Q7970A) - 87,65 EUR
Atramentowe materiały eksploatacyjne ******* do drukarki HP Designjet 90:
 • czarny wkład atramentowy HP nr 84, 69 ml (C5016A) - 39,99 EUR
 • czarna głowica drukująca HP nr 84 (C5019A) - 35,99 EUR
 • turkusowy (cyan) wkład atramentowy HP nr 85, 28ml (C9425A) - 35,99 EUR
 • turkusowa (cyan) głowica drukująca HP nr 85 (C9420A) - 35,99 EUR
 • purpurowy (magenta) wkład atramentowy HP nr 85, 28ml (C9426A) - 35,99 EUR
 • purpurowa (magenta) głowica drukująca HP nr 85 (C9421A) - 35,99 EUR
 • żółty wkład atramentowy HP nr 85, 69ml (C9427A) - 40,99 EUR
 • żółta głowica drukująca HP nr 85 (C9422A) - 35,99 EUR
 • jasno turkusowy (light cyan) wkład atramentowy HP nr 85, 69ml (C9428A) - 40,99 EUR
 • jasno turkusowa (light cyan) głowica drukująca HP nr 85 (C9423A) - 35,99 EUR
 • jasno purpurowy (light magenta) wkład atramentowy HP nr 85, 69ml (C9429A) - 40,99 EUR
 • jasno purpurowa (light magenta) głowica drukująca HP nr 85 (C9424A) - 35,99 EUR
* W normalnym trybie drukowania i z wykorzystaniem zoptymalizowanych sterowników obsługujących systemy operacyjne Mac i Windows.
** Atramenty HP Vivera, przeznaczone wyłącznie do drukarek atramentowych i nośników HP, umożliwiają klientom indywidualnym drukowanie zdjęć o wyjątkowej jakości. Wysoka wydajność jest efektem zastosowania najlepszych składników, jedynej w swoim rodzaju receptury atramentów, procesów produkcyjnych zapewniających najwyższą czystość, zaprojektowanych całkowicie od podstaw atramentów o małej zawartości kolorantów oraz unikatowych kombinacji kolorów.
*** Firma Wilhelm Imaging Research Inc. stwierdziła w czerwcu 2004 r., że wydruki wykonane z wykorzystaniem wkładów atramentowych HP nr 85 na papierach HP Premium Plus można eksponować pod szkłem w pomieszczeniach przez 82 lata, zanim wystąpią zauważalne oznaki blaknięcia i przebarwienia (szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem www.wilhelm-research.com).
**** Z wykorzystaniem opcjonalnego oprogramowania RIP EFI Designer Edition.
***** Z wykorzystaniem opcjonalnego podajnika papieru z roli do drukarki HP Designjet 90 (wchodzącego w skład standardowej konfiguracji modeli HP Designjet 90r i 90gp).
****** Podane ceny są cenami katalogowymi HP - rzeczywiste ceny mogą być inne.
******* Podane ceny to średnie ceny sprzedaży sugerowane przez producenta - rzeczywiste ceny mogą być inne.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0