Epson Perfection 4990 Photo - jeszcze lepszy

Epson wprowadza do oferty skaner filmowy Epson Perfection 4990 Photo. Zastąpi on model 4870 Photo, który w gronie specjalistów uważany jest za najlepsze narzędzie do digitalizacji materiałów światłoczułych. Nowa wersja jest szybsza i oferuje większość gęstość optyczną.
Epson wprowadza do oferty skaner filmowy Epson Perfection 4990 Photo. Zastąpi on model 4870 Photo, który w gronie specjalistów uważany jest za najlepsze narzędzie do digitalizacji materiałów światłoczułych. Nowa wersja jest szybsza i oferuje większość gęstość optyczną.Epson Perfection 4870 Photo był prawdziwym hitem w zeszłym roku. Zgarnął wszystkie najbardziej liczące się nagrody w kategorii "skaner do filmów", a jego nieprzeciętne możliwości docenili zawodowi fotograficy, którzy pozostają wierni materiałom tradycyjnym. Największą zaletą całej serii, poza wysoką jakością obrazu, jest możliwość zeskanowania materiałów średnio- i wielkoformatowych. Skanery Epson Perfection są płaskie, ale w zestawie znajdują się ramki do formatu 4" x 5".

Nowy Epson 4990 Photo dysponuje taką samą rozdzielczością jak poprzednik, 4800 x 9600 ppi, ale jest od niego szybszy o 40%. Zeskanowanie klatki 35mm w rozdzielczości 4800 zajmie 90 sek. Druga istotna zmiana to podniesienie maksymalnej gęstości optycznej do 4.0D. Urządzenie sprzedawane będzie wraz z bogatym zestawem oprogramowania edycyjnego w cenie 2288 złotych. Polecamy!

Szczegóły w poniższej informacji prasowej.

Profesjonalny format: Epson Perfection 4990 Photo

Zdjęcia i negatywy - wszechstronna, szybka i profesjonalna digitalizacja

Warszawa, 28 stycznia 2005 r.
Nowy skaner Epson Perfection 4990 Photo o podwyższonej gęstości optycznej, wynoszącej maksymalnie 4,0 D, oferuje profesjonalnym użytkownikom, na przykład fotografom i grafikom, jeszcze większą wydajność, niż zdobywca wielu nagród, poprzedni model Epson 4870 Photo. Dysponując jednocześnie rozdzielczością 4800 x 9600 ppi, nowy skaner spełnia nawet najwyższe wymagania. Możliwa jest reprodukcja filmu 35 mm nawet w formacie DIN A1, zaś szybkość skanowania przewyższa szybkość poprzednika nawet do 40 procent! Epson Perfection 4990 Photo potrzebuje mniej niż minutę na zeskanowanie filmu negatywowego 35 mm z rozdzielczością 2400 ppi. Dzięki ruchomej przystawce do materiałów przezroczystych, o jasności wyższej o 20 procent, urządzenie skanuje materiały filmowe od małoobrazkowych do dużych formatów, niezależnie od skanowania zdjęć i dokumentów w formacie do A4. Ponadto, powiększony obszar skanowania przystawki do materiałów przezroczystych oszczędza miejsce, umożliwiając jednoczesną digitalizację do 20 przezroczy. Wbudowana w pokrywę dioda LED informuje na bieżąco o postępie skanowania. Eliminuje to niemal całkowicie możliwość niezamierzonego, przedwczesnego przerwania procesu skanowania.

W trakcie skanowania zdjęć za pomocą Epson Perfection 4990 Photo możliwa jest również poprawa ich wyglądu. Ulepszona, dwupoziomowa technologia Digital ICE automatycznie usuwa pyłki i zarysowania, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Ponadto, oprogramowanie Epson Scan Software przywraca wyblakłym zdjęciom żywe kolory. Wyposażenie skanera Epson Perfection 4990 dopełnia wszechstronne, profesjonalne oprogramowanie do skanowania i przetwarzania obrazów Silverfast SE 6. Wysokiej klasy skaner będzie dostępny w handlu od stycznia 2005 r. w cenie 2288 PLN.

"Epson Perfection 4990 Photo to jeden z najwydajniejszych, najbardziej wszechstronnych skanerów na rynku - nie tylko w jego klasie cenowej. Dysponuje on nadzwyczajną jakością w skanowaniu zdjęć i filmów, zaś jego szybkość jest doprawdy imponująca," - wyjaśnia Karsten Jahn, szef marketingu produktowego w Epson Deutschland. Podobnie jak jego poprzednik, Epson Perfection 4870 Photo, łączy w sobie wysoką jakość i wydajność skanera filmowego z elastycznością skanera płaskiego. Doskonale nadaje się do digitalizacji wielkoformatowych zdjęć, negatywów lub archiwów filmowych, stanowiąc ekonomiczne, wysokiej klasy rozwiązanie dla profesjonalistów oraz wszystkich użytkowników, wymagających jakości bez kompromisów.


EPSON Perfection 4990 Photo - podstawowe cechy:
;Innowacyjna dioda w pokrywie skanera zapewnia dokładne informacje o postępie skanowania;Rozdzielczość 4800 x 9600 dpi;Wbudowana, ruchoma przystawka do materiałów przezroczystych, obsługująca wiele formatów (do 24 klatek filmu 35 mm, 8 ramek przezroczy 35 mm, 3 ramki 6 x 12 cm filmu w formacie 120/220 lub 2 ramki filmu wielkoformatowego 4" x 5";40% szybszy od poprzednika;Przystawka do materiałów przezroczystych o jasności większej o 20% niż w poprzednim modelu;Druga generacja oprogramowania DIGITAL ICE automatycznie usuwa pyłki i zarysowania ze zdjęć i negatywów z intensywnością o dwóch poziomach do wyboru;Oprogramowanie Epson Scan Software przywraca kolory;Obszerny pakiet oprogramowania do skanowania i przetwarzania obrazów: Epson Creativity Suite, Adobe Photoshop Elements 2.0, Adobe Photoshop Album 2.0 oraz Silverfast SE;Premiera: styczeń 2005;2288,00 PLN]* Epson Perfection 4990 Photo skanuje negatywy 35 mm z rozdzielczością 2400, 3200 oraz 4800 dpi o 40% szybciej, niż Epson Perfection 4870 Photo.

** Sugerowana cena detaliczna z VAT.
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1