Olympus Picture Express - kiosk fotograficzny

Firma Olympus przedstawiła więcej szczegółów na temat kiosku fotograficznego zaprezentowanego na tegorocznych targach Photokina. Urządzenie obsługuje większość kart pamięci oraz wyposażone jest w drukarkę termosublimacyjną.
Wielofunkcyjne urządzenie Picture Express zaprezentowane zostało na targach Photokina 2004. Teraz możemy poznać więcej szczegółów na temat tego produktu. Picture Express w założeniu przeznaczony jest jako dodatkowa oferta w punktach usług fotograficznych, mająca przyciągać klientów, którzy samodzielnie chcą wykonać odbitki ze zdjęć znajdujących się na karcie pamięci lub na dysku CD-ROM, a nie dysponują w domu odpowiednim sprzętem.

Olympus Picture Express

Urządzenie wyposażone jest w czytnik większości standardów kart pamięci oraz stację CD-ROM. Zdjęcia przed wydrukiem mogą być posegregowane, a także poddane prostej edycji. Sam druk odbywa się w formacie 10x15 na wbudowanej drukarce termosublimacyjnej.

Olympus pomyślał także o coraz popularniejszych telefonach z wbudowanym aparatem cyfrowym. Urządzenia te mogą komunikować się z kioskiem Picture Express za pomocą bezprzewodowych łącz IR lub Bluetooth. Wydaje się, że ci użytkownicy mogą być największą grupą klientów Picture Express, gdyż laboratoria fotograficzne nie oferują obecnie prawie żadnej możliwości wydruku zdjęć z "komórek".

Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej producenta, którą cytujemy poniżej:

INFORMACJA PRASOWA

Samodzielne rozwiązanie dla wzrastającego rynku

Wielofunkcyjne rozwiązanie Olympus Picture Express.


Przez lata, rynek fotografii cyfrowej przeżywa gwałtowny wzrost na całym świecie. Bez wątpienia coraz większa liczba konsumentów przekonuje się do zalet, jakości oraz możliwości, jakie stwarza fotografia cyfrowa. Choć archiwizowanie zdjęć na komputerze osobistym stanowi niewątpliwą korzyść, to coraz większa liczba osób chciałaby również mieć drukowane odbitki wykonywanych zdjęć. Badania rynkowe pokazują, że np. w Europie w 2003 roku, wykonanych zostało ponad 21 miliardów zdjęć. W tym przypadku rynek obróbki i drukowania zdjęć uzyskał całkowite obroty sięgające łącznie kwoty 5 miliardów USD i należy podkreślić, że co roku wartość ta wykazuje tendencję rosnącą. Na targach photokina 2004 Olympus wprowadza optymalne, niezwykle korzystne cenowo rozwiązanie pozwalające na czerpanie zysków z tego szybko wzrastającego rynku. Olympus Picture Express, urządzenie wolnostojące do wykonywania natychmiastowych wydruków pozwala na szybkie i bezpośrednie tworzenie odbitek fotograficznych. Ta zaawansowana usługa doskonale sprawdza się, jako dodatkowa oferta biznesowa dla sprzedawców rożnych usług fotograficznych: nie tylko zachęca ona do częstszych odwiedzin danego punktu, lecz sprzyja także wzrostowi satysfakcji klientów. Jako niezwykle wszechstronne rozwiązanie Olympus Picture Express może odczytywać dane ze wszystkich rodzajów nośników - poczynając od kart xD-Picture Cards aż po płyty CD-ROM. Dodatkowo obsługuje ono komunikację w podczerwieni (IR) oraz w standardzie Bluetooth.

Aż do chwili obecnej, konsumenci mogli drukować swoje cyfrowe zdjęcia w domu, co było wygodne ale stosunkowo drogie. Użytkownicy mieli też możliwość przekazania nośników danych do laboratorium fotograficznego, co z kolei wymagało kolejnej wizyty w tym punkcie po kilku dniach. Istnieje wprawdzie opcja jednogodzinnego serwisu, ale jest ona bardziej kosztowna i wymaga więcej czasu niż oferowana przez Olympus możliwość natychmiastowego uzyskania odbitek. Przy cenie za zdjęcie kształtującej się na poziomie znacznie poniżej kosztów przeciętnego laboratorium Olympus Picture Express oferuje nowe możliwości szybkiego i wygodnego dostarczania wydruków zdjęć cyfrowych o jakości odpowiadającej odbitkom z laboratorium fotograficznego.
Krótki czas ładowania danych i szybki wydruk sprawiają, że Olympus Picture Express stanowi unikalne i zaawansowane rozwiązanie. Cały proces drukowania pojedynczego zdjęcia trwa zaledwie około 11 sekund. Po umieszczeniu nośnika danych w urządzeniu zdjęcia natychmiast pojawiają się na ekranie dotykowym, gdzie można je indywidualnie wybierać. Można wtedy wykadrować zdjęcia oraz poddać je dalszej obróbce, jak np. procesowi redukcji czerwonych oczu. Dodatkowo, można przybliżyć szczegóły powiększając obraz, wycinając fragment i drukując jedynie powiększony wycinek całego ujęcia. Możliwa jest również archiwizacja zdjęć i zapisanie ich na nośnikach CD-ROM. Wyjątkowo przyjazne dla użytkownika oprogramowanie komputerowe pozwala na bezpośredni i prosty wybór żądanych ujęć. Dzięki zaś wielojęzycznemu wygodnemu interfejsowi każdy bez trudu obsłuży to urządzenie.

Innowacyjna technologia
Jako samodzielne rozwiązanie system Olympus Picture Express posiada wysoce zaawansowaną drukarkę termosublimacyjną pozwalającą na wykonywanie wydruków o formatach 10 x 15cm. Oferuje ono również wydruk indeksu oraz pocztówki. Jako takie jest ono idealne do instalowania w kioskach, kafeteriach, na holach hotelowych, w salach oczekiwania na lotniskach, a nawet na korytarzach biurowców. System jest kompatybilny z całym szeregiem nośników danych łącznie z kartami xD-Picture Card, SmartMedia, SD Card, CompactFlash, Memory Stick oraz płytami CD-ROM. Dodatkowo wychodząc naprzeciw coraz powszechniejszej obecności mobilnego biznesu, system obsługuje technologię Bluetooth oraz komunikację przez port podczerwieni, co pozwala na transfer do wydruku cyfrowych zdjęć wykonanych urządzeniami mobilnymi - np. telefonami komórkowymi.

Torsten Löhr, Menadżer działu rozwiązań dla biznesu (Section Manager Consumer Digital Solutions) w ten sposób przedstawia zalety nowego systemu: "Olympus, jako jeden z czołowych na świecie producentów rozwiązań optyczno cyfrowych, oferuje obecnie dealerom nowoczesną, zawansowaną technologię umożliwiającą sprostanie wymaganiom rynku w zakresie wzrastającego zapotrzebowania na wydruki zdjęć cyfrowych. Wraz z systemem Picture Express Olympus stworzył szybkie, przystępne cenowo oraz elastyczne rozwiązanie stwarzające dealerom możliwość uzyskania dodatkowych profitów z stale rosnącego rynku, jak również zapewniamy dostęp do innowacyjnych środków w zakresie budowania lojalności klientów."

System ma być dostępny począwszy od października 2004 roku i możliwy będzie również jego leasing na korzystnych warunkach.


Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
3
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0