Olympus m:robe - więcej informacji

0
Michał Sułkiewicz
19 Październik 2004
Artykuł na: 17-22 minuty
Japoński producent udostępnił więcej informacji na temat urządzeń multimedialnych m:robe zapowiedzianych na targach Photokina 2004. Firma przedstawiła parametry obu urządzeń z rodziny m:robe.
Olympus opublikował szczegółowe dane tajemniczego produktu m:robe, którego zapowiedź miała miejsce podczas targów Photokina 2004 (patrz nasz wcześniejszy artykuł). Modele dwóch nowatorskich w formie i funkcji urządzeń wystawione były na stoisku firmy na targach. Teraz możemy poznać szczegóły tych konstrukcji.

Pierwsze z prezentowanych urządzeń, to m:robe MR-500i. Jest to najprościej ujmując skrzyżowanie aparatu cyfrowego, odtwarzacza MP3 i kolorowego wyświetlacza LCD. Ten ostatni ma imponującą wielkość 3.7 cala i dzięki funkcji dotykowej służy także jako panel sterujący urządzenia. Wewnątrz MR-500 mieści się 20-megabajtowy dysk twardy, na którym można zapisać pliki muzyczne w standardzie MP3 i WMA oraz zdjęcia przeniesione z komputera lub wykonane za pomocą wbudowanego aparatu cyfrowego. Z założeniu producenta użytkownik może łączyć zdjęcia z zapisanymi na m:robe plikami muzycznymi tworząc w ten sposób swoiste prezentacje w czym pomaga dołączone oprogramownaie.

m:robe MR-500i

Sam wbudowany aparat nie imponuje osiągami. Mamy do dyspozycji rozdzielczość 1.22 megapiksela (efektywnie) oraz obiektyw stałoogniskowy o ekwiwalencie 35 mm i świetle F2.8. Jest to więc raczej gadżet, dodatek do m:robe niż poważny aparat.

Określenie czym, tak naprawdę jest MR-500i, może sprawiać trudności. Producent określa to urządzenie jako "odtwarzacz audio z wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym oraz kolorowym wyświetlaczem". Jest to więc bardziej przeglądarka do zdjęć i odtwarzacz plików muzycznych z dodatkiem w postaci aparatu cyfrowego niż odwrotnie. Natomiast w połączeniu ze stacją dokującą MR-500i może z powodzeniem pełnić rolę elektronicznej ramki na zdjęcia.

Nie powinno być za to problemu z definicją drugiego produktu. m:robe MR-100 to przenośny odtwarzacz plików muzycznych MP3 i WMA. MR-100 do złudzenia przypomina popularny odtwarzacz iPod firmy Apple. Podczas premiery na targach Photokina 2004 pojawiały się nawet głosy, że oba produkty są ze sobą spokrewnione. Wydaje się jednak, że tak nie jest - dzieli je zbyt wiele różnic.

m:robe MR-100

MR-100 podobnie jak opisany powyżej większy brat sterowany jest za pomocą ekranu dotykowego. Według danych producenta w pamięci o pojemności 5GB może się zmieścić do 1200 utworów muzycznych.

Na pewno wielu czytelników Fotopolis zadaje sobie w tym momencie pytanie, dlaczego firma fotograficzna, którą bez wątpienia jest Olympus wypuszcza na rynek produkty, które w zasadzie z rynkiem fotografii mają niewiele wspólnego. Odpowiedzią może być niezwykły sukces rynkowy wspomnianego już iPoda firmy Apple, będącego teraz najpopularniejszym odtwarzaczem MP3 na świecie. Produkty rodziny m:robe wzmocnią na pewno wizerunek Olympusa jako firmy innowacyjnej, a jednocześnie, w razie sukcesu rynkowego, stworzą dodatkowe źródło przychodów poza branżą fotograficzną. Oba produkty będą dostępne w na początku 2005 roku.

Poniżej cytujemy oficjalne informacje prasowe producenta:

Całkiem nowa audiowizualna symbioza
Koncepcja produktów Olympus m:robe


Warszawa, 13 października 2004 - Olympus wyznacza na nowo świat mobilnej osobistej rozrywki dzięki swej rewolucyjnej koncepcji produktów m:robe. Składając się z cyfrowego odtwarzacza audio oraz cyfrowego aparatu fotograficznego, łączy on moc muzyki z siłą obrazu, a użytkownik może przywoływać swoje wspomnienia w całkiem nowym wymiarze. Specjalnie zintegrowane narzędzia dają możliwość miksowania muzyki oraz zdjęć i tworzenie własnych kompozycji audiowizualnych. Dzięki czystym liniom formy oraz wyróżniającemu się dotykowemu panelowi sterującemu, m:robe jest w stanie zadowolić wymagania dzisiejszych klientów w zakresie środków indywidualnej ekspresji zapewniając nowe formy wyrazu dla własnej twórczości. Jeśli zaś przedmiotem twoich zainteresowań i fascynacji jest wyłącznie muzyka, to m:robe jest również dostępny w wersji oferującej sam odtwarzacz muzyczny.

Poprzez ten krok, Olympus dyskontuje swoje rozległe doświadczenie w zakresie amatorskiej fotografii oferując klientom fascynujący, całkiem nowy sposób rejestrowania swoich przeżyć i emocji oraz przekazywania ich innym - z pełną ekspresją, w niepowtarzalnej formie, naprawdę twórczo.Olympus m:robe MR-100
Warszawa, 13 października 2004: Wraz z modelem m:robe MR-100 firmy Olympus, będziesz miał muzykę tuż pod opuszkami palców i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Ten cyfrowy odtwarzacz audio wyróżnia szczególna cecha - obsługa odbywa się poprzez czuły, dotykowy panel sterowania. Wyszukiwanie właściwych przycisków i pokręteł, to już pieśń przeszłości. To co obecnie otrzymujesz, to czysta przyjemność słuchania w ultra kompaktowej i niezwykle atrakcyjnej formie. Wprowadzany model m:robe udostępnia szybki port USB 2.0 Hi-Speed oraz posiada 5GB pamięci na zapis danych, co przekłada się na około 1,200 utworów muzycznych.

m:robe MR-100, który z pewnością przyprawi o szybsze bicie serca wszystkich miłośników muzyki, wprowadza całkiem nową klasę muzycznej rozrywki. Dzięki swej bezbłędnej futurystycznej formie, ten lekki i kompaktowy odtwarzacz muzyki skupi na sobie uwagę. Ale to nie tylko sam wygląd i fakt posiadania dają wiele radości, dopiero obsługa odtwarzacza sprawia prawdziwą przyjemność. Unikalny dotykowy panel sterujący stawia ten model m:robe ponad odtwarzaczami muzyki z tradycyjnymi pokrętłami i przyciskami. Zastosowana innowacyjna technologia stawia pomiędzy użytkownikiem a urządzeniem czuły, intuicyjny interfejs pozwalając na pełną kontrolę wszystkich funkcji poprzez dotykanie palcem odpowiednich pól. m:robe MR-100 odtwarza pliki w formatach WMA oraz MP3 i sprawi, że naprawdę "poczujesz" swoją ulubioną muzykę.

Twardy dysk o pojemności 5GB pozwala na zapisanie do 1,200 utworów muzycznych (muzyka w formacie WMA zapisania przy 128kbps) i daje natychmiastowy dostęp do nich. Zarządzanie utworami muzycznymi to naprawdę drobnostka. Znajdujące się w zestawie oprogramowanie m:trip troszczy się w zasadzie o wszystko, łącznie z konwersją w komputerze osobistym muzycznych płyt CD na pliki audio formatu WMA. Trudno też wyobrazić sobie, by pobieranie utworów do odtwarzacza mogło odbywać się jeszcze prościej: Wystarczy wstawić MR-100 do stacji dokującej kompatybilnej z USB 2.0 - nadmieńmy, że pełni ona również funkcję ładowarki baterii - i pobrać pliki. Już po chwili, możesz nucić do wtóru swych ulubionych melodii - w dowolnym momencie, gdziekolwiek jesteś.

Mobilny m:robe MR-100 wzbogaci Twoje doznania muzyczne o niedostępne dotąd odczucia. Model ma być dostępny począwszy od 2005 roku. Natomiast wszyscy Ci, którzy cenią również efekty wizualne będą mogli zaznajomić się z jego starszym bratem - modelem MR-500i - który powala na zilustrowanie ulubionej muzyki dzięki zintegrowanemu cyfrowemu aparatowi fotograficznemu.


Olympus MR-100 - podstawowe cechy:;
Pliki formatów WMA oraz MP3 (około 1,200 zapisanych w formacie WMA przy 128kbps/tytuł);
Wyposażony w słuchawki, miękki pokrowiec, oprogramowanie m:trip, stację dokującą oraz moduł zdalnego sterowania;
Szybki interfejs USB 2.0 Hi-Speed ]


Olympus m:robe MR-500i
Warszawa, 13 października 2004: Jednocząc muzykę z siłą obrazu Olympus m:robe MR-500i reprezentuje całkowicie nowy typ produktu: mobilny odtwarzacz muzyki z twardym dyskiem posiadający zintegrowany cyfrowy aparat fotograficzny. To przełomowe rozwiązanie oferuje nowatorskie podejście do delektowania się swoimi ulubionymi utworami muzycznymi ? pozwala ono mianowicie przeglądać zdjęcia uwieczniające szczególne chwile przy jednoczesnym słuchaniu stworzonej przez siebie ścieżki dźwiękowej. Użytkownicy mogą dać upust swojej twórczej kreatywności w oryginalnym świecie muzyki i obrazu korzystając ze zintegrowanego zestawu miksującego udostępniającego liczne funkcje oraz specjalne efekty, które mogą wzbogacić indywidualne kompozycje audiowizualne. Dodatkowo, wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny zapewnia, że będziesz mógł zawsze powrócić do szczególnych i niepowtarzalnych chwil. Mieszczący się w futurystycznie zaprojektowanym, eleganckim korpusie model m:robe zyskuje również poprzez swój atrakcyjny wizerunek. Zaś jego dotykowy panel obsługi sprawia, że pod opuszkami palców napotkasz całkiem nowy wymiar osobistej rozrywki.

Przewyższa zwykłe odtwarzacze muzyki i albumy zdjęć
Olympus ma długą historię oferowania przełomowych rozwiązań w szybko zmieniającym się świecie fotografii i produktów audio. m:robe nie stanowi tu wyjątku. Wypływając na fali rodzącego się zapotrzebowania wykorzystuje on szerokie kompetencje firmy Olympus w zakresie rozwiązań dla fotoamatorów rozszerzając jednocześnie atrakcyjność i wzbogacając pozytywne bodźce emocjonalne, jakie daje łącznie obrazu i dźwięku. Nadając fotografowaniu muzyczną swobodę, sprawia, że daje ono jeszcze więcej radości, stając się prawdziwie twórczym doświadczeniem.

Duża pojemność zapisu
Dzięki pojemności pamięci wynoszącej 20GB, m:robe MR-500i pozwala na zapisanie tysięcy piosenek oraz zdjęć, co sprawia, że zawsze i wszędzie możesz dzielić się swoimi wspomnieniami. Masz do dyspozycji wystarczającą ilość miejsca, aby pobrać swoje ulubione zdjęcia tworząc swój niepowtarzalny album fotograficzny. Dzięki kompaktowej konstrukcji dającej wyraz estetyce czystej formy, nie jesteś ograniczony miejscem, w którym zanurzysz się w ten zmysłowy świat: w kołowrocie codziennych spraw, na plaży, w domu, w metrze ? lub gdziekolwiek indziej się znajdziesz.

Kreatywna funkcja miksowania muzyki i zdjęć
Jest to doskonałe narzędzie, które pozwala użytkownikom na pełną ekspresję własnego zmysłu estetycznego i kreatywności oraz wzbogacenie swoich wspomnień. Dzięki innowacyjnemu dotykowemu panelowi sterującemu, zarejestrowane w postaci obrazu przygody można ułożyć w albumach uzupełniając je o dodatkowe wizualne efekty. Co więcej, można podkreślić ich znaczenie dodając własną ścieżkę dźwiękową wybraną bezpośrednio z utworów zapisanych w odtwarzaczu m:robe. W trybie odtwarzania z miksowaniem (Remix Play), użytkownik może puścić wodze swojej fantazji i kreatywności. Fascynujące, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne wzorce efektów specjalnych oraz liczne funkcje pozwalają na wykreowanie unikalnej jedności muzyki i obrazu w pełni wyrażającej indywidualność ich twórcy. Rezultaty można prezentować na dużym wyświetlaczu VGA urządzenia lub na ekranie telewizora, gdy wszyscy zbiorą się znów w domu.

Nigdy nie stracisz niepowtarzalnej chwili
Poza tworzeniem i prezentowaniem własnych wspomnień brzmiących symfoniczną wielością głosów, model MR-500i sprawi, że zawsze będziesz mógł uwiecznić szczególne i wyjątkowe chwile. Zintegrowany 1,22 megapikselowy aparat zawsze jest gotowy, by udokumentować Twoje przygodny i specjalne okazje. W połączeniu z muzyką zdjęcia zyskują całkiem nowy wymiar, silniej oddziałując na nasze emocje.

Bardzo dobre oprogramowanie muzyczne dla komputera osobistego
Do odtwarzacza dołączone jest oprogramowanie m:trip do obsługi muzyki i zdjęć. Pozwala ono na zarządzanie danymi muzycznymi i zdjęciowymi, na konwersję utworów z płyt CD na format WMA, jak również na pobieranie tej muzyki, a także zakupionych przez Internet plików muzycznych MP3, by mogły być odtwarzane i łączone z wykonanymi zdjęciami.

Wygodne sterowanie w zasięgu opuszków palców
Prostota użytkowania oraz wysokie kompetencje w zakresie wzornictwa to wyróżniki wszystkich produktów firmy Olympus, zaś m:robe doprowadził obydwa te elementy do perfekcji. Czuły panel dotykowy, wrażliwy na dotknięcia opuszkami palców zapewnia użytkownikowi wygodne sterowanie poszczególnymi funkcjami urządzenia. Zapewnia to nie tylko niezwykle prostą, intuicyjną obsługę, ale podkreśla również niepowtarzalną stylistykę odtwarzacza i czyni z niego elegancki, gustowny i niezwykle nowoczesny sprzęt. Wspaniała muzyka, wyraziste obrazy oraz futurystyczne wzornictwo to podstawowe atrybuty, jakimi powinny się wyróżniać oferowane dziś produkty konsumenckie. Połączymy je razem i uzyskamy m:robe MR-500i. Przygotuj się na zobrazowanie swojej ulubionej muzyki i korzystaj ze swobody, jaką daje pełna mobilność, a także z twórczego potencjału, jakim obdarzy Cię ten cud najnowszej techniki.

Model MR-500i będzie dostępny od początku 2005 roku. Natomiast wszyscy Ci, których interesują wyłącznie funkcje odtwarzacza muzyki, będą mogli w tym samym czasie nabyć siostrzany model MR-100.


Olympus MR-500i - podstawowe cechy:;
Mobilny odtwarzacz muzyki z twardym dyskiem o pojemności 20GB. Pozwala na zapisanie do 5,000 utworów (przy 128kpbs/tytuł w formacie WMA), lub np. 20,000 zdjęć (Przy założeniu, że każdy plik ma rozmiar 1MB );
Dotykowy ekran sterujący, 9.4cm kolorowy LCD o wysokiej rozdzielczości (640 x 480 pikseli);
Odtwarzacz muzyki WMA oraz MP3;
Funkcja albumu muzycznego;
Żywotność baterii do 8 godzin;
Zintegrowany cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości 1.22 miliona pikseli (odpowiednik obiektywu 35mm w aparacie małoobrazkowym);
Funkcja kalendarza;
Dostarczany z oprogramowaniem m:trip, słuchawkami oraz modułem zdalnego sterowania;
USB 2.0 Hi-Speed;
Kompatybilny z PictBridge ]

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0