Odtwarzacz multimedialny Epson P-2000

Autor: Tomasz Gutkowski

19 Październik 2004
Artykuł na: 6-9 minut
Epson zaprezentował bardzo ciekawe, wielofunkcyjne urządzenie do magazynowania i odtwarzania danych. Epson P-2000 posiada wbudowane gniazda kart CF i SD, ekran o przekątnej 3.8", 40GB przestrzeni dyskowej, a nawet monofoniczny głośnik.

Epson zaprezentował bardzo ciekawe, wielofunkcyjne urządzenie do magazynowania i odtwarzania danych. Epson P-2000 posiada wbudowane gniazda kart CF i SD, ekran o przekątnej 3.8", 40GB przestrzeni dyskowej, a nawet monofoniczny głośnik.

Przenośny odtwarzacz plików multimedialnych Epson P-2000 zaprezentowano po raz pierwszy na Photokinie gdzie wzbudził spore zainteresowanie. Łączy on w sobie - w bardzo sensowny sposób - wszystkie funkcje oferowane przez bank pamięci, przenośny dysk, odtwarzacz MP3 / ACC, przeglądarkę do zdjęć, czytnik kart, a nawet mały telewizor. Wszystko w niewielkim pudełku, którego niemal całą tylną ściankę zajmuje wysokiej klasy ekran PhotoFine o przekątnej 3.8" (212 punktów na cal). Możemy na nim oglądać i organizować pliki (także RAW z aparatów Nikon i Canon).

Jeśli będziemy się nudzić podczas długiej podróży P-2000 może posłużyć jako mały telewizor - odtwarza pliki MJPEG i MPEG-4. W warunkach domowych można odwrócić role i podłączyć urządzenie do zwykłego telewizora za pomocą wyjścia Video. Dla fotografów przewidziano dwa gniazda kart pamięci, Secure Digital oraz CompactFlash, a złącze USB 2.0 umożliwi dokonanie szybkiego transferu danych między zgodnymi rządzeniami peryferyjnymi (lub wykorzystanie P-2000 jako dysk zewnętrzny 40GB). Zgodność ze standardem DirectPrint daje dostęp do wydruków bezpośrednich. Wbudowany akumulator powinien wystarczyć na 3h intensywnej pracy.

Produkt powinien wkrótce trafić do sprzedaży. Cena nieznana (w Wielkiej Brytanii odpowiada ok. 2200PLN).

Informacja prasowa producenta

Epson P-2000 - przenośny odtwarzacz plików multimedialnych

Przenośny i multimedialny odtwarzacz zdjęć

Warszawa, 15 października 2004 r.
Zaczyna się nowa era multimediów! Epson P-2000 Portable Mediaplayer to przenośna pamięć danych i odtwarzacz multimedialny w jednym. Może on zapisywać obrazy, filmy i muzykę, a następnie odtwarzać je z najwyższą jakością - w każdym czasie i w każdym miejscu. Epson P-2000 został wyposażony w nowy wyświetlacz Epson PhotoFine o przekątnej 3,8 cala. To nowa technologia, która zapewnia rozdzielczość 212 punktów na cal. Doskonałe odtwarzanie kolorów i niezwykle krótki czas reakcji składają się na nadzwyczajną jakość obrazu. Pamięć o pojemności 40 GB tworzy naprawdę pokaźną bibliotekę zdjęć, filmów i muzyki - zawsze w zasięgu ręki. Jednorazowe naładowanie akumulatora wystarcza na około 3 godziny pracy. Epson P-2000 odczytuje zdjęcia bezpośrednio z kart CompactFlash i SD. Ponadto, zapisuje dane w dowolnych formatach, może więc służyć jako zewnętrzny twardy dysk. Obsługuje nawet dane obrazowe w formacie RAW. Eleganckie wzornictwo i solidna budowa sprawiają, że Epson P-2000 jest idealnym urządzeniem do przeglądania zdjęć i filmów - w domu, w podróży i w biurze.

"Odtwarzacz Epson P-2000 jest interesującym rozwiązaniem przede wszystkim dla profesjonalnych fotografów. To możliwość natychmiastowego zapisania cyfrowych zdjęć i oceny ich jakości na doskonałym wyświetlaczu" - mówi Karsten Jahn, szef marketingu produktowego w Epson Deutschland. "Duży wyświetlacz PhotoFine tego odtwarzacza przewyższa nawet pod względem rozdzielczości wyświetlacze notebooków. To jednak tylko jedna z wielu możliwości zastosowań, jakie otwierają się przed tym produktem. Istnieje o wiele więcej pomysłów na wykorzystanie przenośnego nośnika danych i odtwarzacza mediów".

Doskonała jakość obrazu wyświetlacza PhotoFine

Epson P-2000 naprawdę pobudza zdjęcia do życia - wyświetlacz PhotoFine to zadziwiająco ostry i precyzyjny obraz, o niesłychanie żywych i wiernych kolorach. Takie parametry udało się uzyskać dzięki nowoczesnej, niskotemperaturowej technologii polisilikonowej TFT, która jest podstawą konstrukcji tego wyświetlacza. Rozdzielczość 212 punktów na cal, doskonałe kolory i krystalicznie czysty, ostry obraz oznacza odtwarzanie zdjęć i filmów w najwyższej, niczym niezakłóconej jakości - nawet przy niekorzystnym oświetleniu otoczenia. Ponieważ czas reakcji wyświetlacza w technologii Epson PhotoFine jest bardzo krótki, dlatego ruchome obrazy przedstawiane są w sposób płynny i realistyczny.

Wszechstronne zastosowania dla profesjonalistów i fanów multimediów

Odtwarzacz Epson P-2000 to w jednakowej mierze dobre rozwiązanie dla fanów multimediów, miłośników nowoczesnej technologii i profesjonalnych fotografów. Tych ostatnich zainteresuje z pewnością w pierwszym rzędzie doskonały wyświetlacz, bezpośrednia obsługa kart pamięci CompactFlash i SD, a także możliwość zapisywania i przeglądania danych obrazowych w formacie RAW. Daje to możliwość natychmiastowej oceny jakości zdjęć wykonanych za pomocą takich aparatów cyfrowych, jak sprzęt firm Nikon i Canon, a także aparat z dalmierzem optycznym Epson R-D1. Miłośnicy multimediów docenią wszechstronność urządzenia w zakresie zapisywania i odtwarzania fotografii, filmów i muzyki. Złącze audio/wideo umożliwia współpracę z telewizorem.

Bezpośrednie drukowanie

Zdjęcia zapisane w odtwarzaczu Epson P-2000 można drukować bezpośrednio na autonomicznych drukarkach Epson, jak również na dowolnych innych drukarkach za pośrednictwem komputera PC lub Mac. Jest to możliwe dzięki doskonale przemyślanej ogólnej koncepcji tego uniwersalnego urządzenia.

Przenośny odtwarzacz plików multimedialnych Epson P-2000 - przegląd najważniejszych parametrów

 • multimedialne odtwarzanie zdjęć, muzyki i filmów
 • płaski wyświetlacz TFT o przekątnej 3,8 cala (95 mm)
 • doskonała jakość obrazu dzięki technologii LCD Epson PhotoFine (rozdzielczość obrazu 212 punktów na cal, bardzo krótki czas reakcji)
 • pojemność pamięci 40 GB
 • wyświetlanie zdjęć
 • odtwarzanie muzyki (formaty: MP3 i ACC)
 • odtwarzanie filmów (formaty: Motion JPEG i MPEG4)
 • możliwość wykorzystania jako nośnika danych / zewnętrznego twardego dysku
 • współpraca z telewizorem, monitorem lub projektorem przez złącze audio/wideo
 • wbudowany głośnik monofoniczny
 • bezpośrednia obsługa kart pamięci CompactFlash i SecureDigital (SD)
 • Obsługa formatu RAW
 • USB 2.0 High Speed
 • 3 godziny pracy bez ładowania akumulatora
 • bezpośredni wydruk zdjęć w formatach 10 x 15 cm, DIN A4, 5" x 7" lub 4" x 6" na zgodnych drukarkach Epson

Przyjazne warunki gwarancji

EPSON zapewnia roczną gwarancję carry-in, która może być opcjonalnie rozszerzona do trzech lat gwarancji carry-in.

Więcej informacji pod numerami telefonów:

Infolinia EPSON: infoline@epson.pl
tel. 00 800 49 11 299 (0,16 zł/min.)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły