Akumulatory GP typu AA 2500mAh oraz AAA 950mAh

GP Batteries wprowadza do oferty pierwsze na rynku akumulatorki "AA" o pojemności 2500mAh. Druga nowość to akumulatory w mniejszym formacie "AAA", także o sporej pojemności 950mAh. Na rynku od listopada w dość atrakcyjnych cenach.
GP Batteries wprowadza do oferty pierwsze na rynku akumulatorki "AA" o pojemności 2500mAh. Druga nowość to akumulatory w mniejszym formacie "AAA", także o sporej pojemności 950mAh. Na rynku od listopada.Informacja prasowa producenta

Więcej zdjęć dzięki nowym akumulatorom GP 2500 (AA) i GP 950 (AAA)

Firma GP Batteries, światowy lider w produkcji baterii, akumulatorów i ładowarek, wprowadza na rynek dwa nowe rodzaje akumulatorów: GP 2500 (AA) i GP 950 (AAA). Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi technologii wytwarzania akumulatorów firma GP Batteries wyznaczyła nową, niespotykaną dotychczas granicę pojemności akumulatorów.

Niklowo-wodorkowe akumulatory z serii GP 2500 oraz GP 950 to najwyższe pojemności akumulatorów dostępne obecnie na rynku. Spełniają one szeroką gamę potrzeb związanych z czerpaną z nich energią. Akumulator o pojemności 2500 mAh (miliamperogodzin) pozwala wykonać ponad sześciokrotnie więcej zdjęć aparatem cyfrowym niż tradycyjna bateria alkaliczna. Oznacza to, że wielbiciele fotografii mogą wykonać około 160 zdjęć więcej bez konieczności wymieniania baterii. Seria GP 950 charakteryzuje się wysoką pojemnością i niezwykle długim kresem użytkowania. To przyjazne środowisku rozwiązanie przeznaczone np. do małych, elektronicznych gadżetów. Akumulatory w rozmiarze AAA można wykorzystywać między innymi w bezprzewodowych myszach komputerowych, mini latarkach lub piórach świetlnych. Duża pojemność akumulatorów GP 950 AAA pozwoli fanom utworów w formacie mp3 cieszyć się muzyką znacznie dłużej niż dotychczas.

Akumulatory GP 2500 zastosowane w aparatach cyfrowych pobierających bardzo dużo energii mogą być doładowywane aż 300 krotnie. Jest to zgodne z rygorystycznymi standardami przemysłowymi. W innych urządzeniach, o mniejszym poborze mocy, GP 2500 oraz GP 950 mogą zastąpić nawet 1000 baterii. Dzięki tym wskaźnikom akumulatory serii GP 2500 i GP 950 są uważane za jedne z najlepszych niklowo-wodorkowych produktów przyjaznych środowisku. Akumulatory innych producentów mogą być bowiem doładowywane jedynie około 50 razy, trzeba więc ich zużyć przynajmniej 6 razy więcej.

Niklowo-wodorkowe akumulatory serii GP 2500 i GP 950 zostały stworzone, by sprostać wysokiemu poborowi mocy, jakimi charakteryzują się współczesne urządzenia elektroniczne. "Wprowadzenie serii GP 2500 oraz GP 950 świadczy o naszych staraniach, których celem jest zaoferowanie najmocniejszych, najbardziej efektywnych kosztowo i przyjaznych środowisku akumulatorów. Działania te mają zaspokoić wysokie wymagania użytkowników" - powiedział pan Andrew Ng, prezes i dyrektor zarządzający firmy GP Batteries.

W przeciwieństwie do baterii, które wykorzystujemy tylko raz, akumulatory możemy ładować wielokrotnie. To idealne źródło zasilania dla nowoczesnych urządzeń, takich jak: cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery wideo, odtwarzacze kasetowe, odtwarzacze płyt cd, gry czy zabawki elektroniczne. Praktycznie zakres ich zastosowań uzależniony jest jedynie od inwencji użytkownika. Akumulatory zapewniają nabywcom znaczące korzyści związane z ograniczeniem kosztów zakupu wielu baterii. Dodatkowo dzięki akumulatorom na wysypiska śmieci trafia coraz mniej zużytych baterii i w ten sposób chronimy nasze środowisko naturalne.

Nowe produkty będą szeroko dostępne w sieciach marketów sprzedających artykuły elektro - AGD, sklepach fotograficznych i specjalistycznych. Ich zakup będzie również możliwy poprzez sieć internet. Akumulatory z serii GP 2500 dostępne są w opakowaniach po 2 sztuki ich sugerowana cena detaliczna wynosi 49 PLN. Akumulatory z serii GP 950 dostępne są w opakowaniach po 2 sztuk. Sugerowana cena detaliczna wynosi 39 PLN.

GP Batteries International Limited (GP Batteries) zajmuje się przede wszystkim konstruowaniem, wytwarzaniem i handlem bateriami oraz produktami komplementarnymi. Firma jest jednym z dziesięciu największych na świecie producentów baterii, a także największym azjatyckim producentem baterii z siedzibą poza Japonią. Jako członek mającego siedzibę w Hong Kongu holdingu Gold Peak Group, firma GP Batteries szybko zdobyła pozycję jednego z największych światowych producentów baterii pierwotnych i akumulatorów. Grupa dostarcza bogaty asortyment baterii i akumulatorów producentom wyrobów elektronicznych, wiodącym firmom bateryjnym, a także na detaliczne rynki konsumenckie pod własną marką GP. Grupa zatrudnia obecnie około 9500 pracowników. Główne zakłady produkcyjne firmy GP zlokalizowane są
w Hong Kongu, w Chinach, na Tajwanie, w Malezji, Danii i Polsce. Wspierają je biura marketingu i sprzedaży w Hong Kongu, w Chinach, na Tajwanie, w Singapurze, Korei Południowej, Malezji, Tajlandii, Polsce, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12