HP Deskjet 5740 i HP Deskjet 6540 - nowe wkłady

0
Tomasz Gutkowski
2 Sierpień 2004
Artykuł na: 9-16 minut
Koncern HP prezentuje dwie nowe drukarki atramentowe przeznaczone do pracy w biurze lub domu. HP Deskjet 6540 charakteryzuje się znakomitą szybkością druku i posiada panel kontrolny ułatwiający obsługę. HP Deskjet 5740 to pierwsza drukarka, w której zastosowano nowe wkłady atramentowe.
Koncern HP prezentuje dwie nowe drukarki atramentowe przeznaczone do pracy w biurze lub domu. HP Deskjet 6540 charakteryzuje się znakomitą szybkością druku i posiada panel kontrolny ułatwiający obsługę. HP Deskjet 5740 to pierwsza drukarka, w której zastosowano nowe wkłady atramentowe.

HP Deskjet 6540

HP Deskjet 6540 - informacja prasowa producenta

Nowa kolorowa drukarka atramentowa HP Deskjet 6540 o przełomowej wydajności 30 str./min

Bardzo duża wydajność oraz możliwość regulacji szybkości/jakości na panelu drukarki


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP wprowadził kolorową drukarkę atramentową HP Deskjet 6540 - bardzo wydajne urządzenie, które zapewnia niespotykaną dotychczas szybkość pracy, a jednocześnie profesjonalną jakość druku zdjęć bez marginesów, zaawansowany panel kontrolny oraz szereg opcji rozszerzających zakres możliwości urządzenia.

Model HP Deskjet 6540, zaprojektowano pod kątem pracy w środowiskach wymagających dużej wydajności, bije rekord szybkości wśród drukarek atramentowych HP, osiągając 30 str./min dla druku w czerni i 20 str./min w kolorze.

Kolorowa drukarka atramentowa HP Deskjet 6540 jest przeznaczona dla użytkowników oczekujących szybkiego i sprawnego drukowania. Temu celowi służy, między innymi, zaawansowany panel kontrolny, dogodnie usytuowany na froncie stylowej obudowy z matowego aluminium. Udostępnia on intuicyjnie łatwe w obsłudze narzędzia, takie jak przycisk wyboru trybu drukowania, umożliwiający ustawienie stosunku szybkości do jakości druku bez udziału sterownika. Przycisk do natychmiastowego anulowania zadania oszczędza czas i atrament w przypadku rezygnacji z wydruku w trakcie jego wykonywania, a kiedy zapas atramentu zaczyna się wyczerpywać, na wyświetlaczu wyświetla się odpowiednia, czytelna informacja. Użytkownicy w firmach i biurach domowych docenią takie cechy, jak automatyczne wykrywanie rodzaju nośnika oraz specjalny tryb pracy, w którym, po wyczerpaniu się wkładu atramentowego, jego funkcje przejmuje inny wkład. Umieszczony z przodu port USB ułatwia podłączenie drukarki do komputera przenośnego.

Chociaż najważniejszym zastosowaniem drukarki będzie szybki druk dokumentów, równie dobrze sprawdza się ona podczas drukowania odbitek fotograficznych o profesjonalnej jakości, z marginesami lub bez, na nośnikach o różnych formatach: od 77 x 127 mm do 215 x 610 mm. Aby otrzymać wydruki, które wyglądem i w dotyku przypominają tradycyjne odbitki, należy wybrać papier fotograficzny HP Premium Plus o gramaturze 280g/m2, z wysokim połyskiem lub matowy. Papier HP Premium Plus występuje w różnych formatach, obecnie także w formacie 13 x 18 cm - do druku pamiątkowych zdjęć w większych rozmiarach, oraz 10 x 30 cm - idealnym do drukowania wywierających wrażenie panoram, np. widoków miast.

Uzupełnieniem drukarki HP Deskjet 6540 są wkłady: czarny HP nr 339 i 3-kolorowy HP nr 344, dzięki którym może ona drukować w zoptymalizowanej rozdzielczości 4800 dpi w standardowym trybie 4-kolorowym, umożliwiającym wydobycie najdrobniejszych szczegółów zdjęć. Aby uzyskać jeszcze bogatsze kolory i praktycznie wyeliminować ziarnistość zdjęć, można tymczasowo wyjąć czarny wkład atramentowy i zastąpić go opcjonalnym wkładem fotograficznym HP nr 348, umożliwiającym drukowanie w 6 kolorach. Do drukowania znakomitych czarno-białych odbitek, porównywalnych z efektami pracy profesjonalnych pracowni fotograficznych, HP poleca opcjonalny szary wkład HP nr 100. Korzystając z atramentów o nowym składzie chemicznym, zawartych w tych wkładach, oraz papieru fotograficznego HP Premium Plus, można wydrukować na drukarce HP Deskjet 6540 znakomite zdjęcia o wyjątkowej odporności na blaknięcie.

Kolorowej drukarce atramentowej HP Deskjet 6540 towarzyszy oprogramowanie HP Photo Printing, służące do edycji i korekcji zdjęć, do zarządzania fotografiami oraz do ich udostępniania i drukowania, także w formie gotowych stron do albumu.

Mimo że drukarka imponuje już w wersji podstawowej, można do niej dokupić szereg akcesoriów, np. moduł dupleks (Auto Double-Sided Print Accessory) z małym podajnikiem, ułatwiający drukowanie dwustronne. Dostępny jest drugi pojemnik papieru, zwiększający zapas nośnika do 400 arkuszy, co sprawia, że drukarka podczas pracy rzadziej wymaga obsługi.

Kolorowa drukarka atramentowa Deskjet 6540 jest dostępna od września 2004 r. po rekomendowanej cenie detalicznej 749 zł brutto (cena rzeczywista może się różnić od podanej).


HP Deskjet 5740

HP Deskjet 5740 - informacja prasowa producenta

Nowa drukarka HP Deskjet 5740 łączy stylowe wzornictwo i znakomitą wydajność

Wszechstronna, wydajna drukarka, przeznaczona zarówno do odpowiedzialnych zadań, jak i wygodnego druku zdjęć


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP przedstawił nowy model kompaktowej, wielozadaniowej i niedrogiej drukarki atramentowej HP Deskjet 5740, wyposażonej w wygodny panel kontrolny. Ta wszechstronna i elegancka drukarka umożliwia druk zarówno dokumentów, prezentacji, jak i trwałych, profesjonalnej jakości zdjęć.

Zastosowanie nowej generacji wkładów atramentowych HP z nową głowicą drukującą o dwukrotnie większej liczbie dysz niż w poprzednich modelach , zapewnia druk czarno-biały o jakości druku laserowego z szybkością 26 str./min oraz druk kolorowy z szybkością 18 str./min. Drukarka HP Deskjet 5740, przeznaczona do każdego typu druku, od listów, przez projekty, materiały firmowe i pocztę elektroniczną, po wysokiej jakości zdjęcia kolorowe, jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiej, niezawodnej i eleganckiej drukarki.

Uzupełnieniem znakomitej wydajności jest możliwość druku wysokiej jakości kolorowych zdjęć w optymalizowanej rozdzielczości 4800 dpi i opcjonalnie druku w systemie 6-atramentowym, przy wykorzystaniu którego na wydrukach praktycznie nie widać ziarna (wymaga to osobnego zakupu fotograficznego wkładu atramentowego HP nr 348). Zdjęcia mogą być drukowane z marginesami lub bez, we wszystkich popularnych formatach, takich jak: 10 x 15 cm, duży format 13 x 18 cm, A4, format panoramiczny 10 x 30 cm oraz podwójny A4 (21 x 59,4 cm). Dzięki nowej generacji atramentów HP mamy pewność, że zdjęcia nie wyblakną , zwłaszcza jeśli zostały wydrukowane na specjalnym papierze fotograficznym HP Premium Plus o gramaturze 280 g/m2. Dzięki temu otrzymujemy zdjęcia, które wyglądem i w dotyku przypominają tradycyjne fotografie. Papier fotograficzny HP Premium Plus jest dostępny w odmianach błyszczącej i matowej oraz w szeregu różnych formatów, w tym także fabrycznie ciętym panoramicznym 10 x 30 cm oraz dużym 13 x 18 cm (od 1 września 2004 r.).

Drukarkę HP Deskjet 5740 cechuje wygoda i prostota obsługi, a to wszystko w korzystnej cenie. Na zintegrowanym panelu kontrolnym znajduje się między innymi przycisk do anulowania zadań - jego użycie eliminuje konieczność programowego usuwania zadań z kolejki wydruku - oraz wskaźnik poziomu atramentu, ostrzegający w razie jego wyczerpywania. Jest także dostępny nowatorski tryb druku, przełączający zadania drukowania na drugi wkład w momencie wyczerpania się atramentu.

Inną wygodną funkcją jest automatyczny czujnik rodzaju papieru, optymalizujący ustawienia druku w zależności od użytego nośnika. Wraz z drukarką HP Deskjet 5740 jest dostarczane oprogramowanie HP Photo Printing, które udostępnia szereg zaawansowanych opcji druku oraz ułatwia zarządzanie zdjęciami, ich edycję, retusz i udostępnianie.

Drukarka HP Deskjet 5740 jest sprzedawana wraz z czarnym wkładem HP nr 339 do druku czarnego tekstu w jakości druku laserowego oraz 3-kolorowym wkładem HP nr 343 do druku kolorowych dokumentów, wykresów i prezentacji. Oba typy wkładów są sprzedawane w różnych wielkościach, zwiększając możliwość wyboru.

W zależności od potrzeb klienci mogą nabywać i wymieniać istniejące wkłady. Wkłady nieużywane mogą być przechowywane w specjalnym pojemniku, dostarczanym wraz z opakowaniem, co zapobiega ich wysychaniu. Wykorzystanie kombinacji wkładów 3-kolorowego HP nr 343 / 344 oraz fotograficznego wkładu HP nr 348, umożliwia druk zdjęć w szerokiej palecie realistycznych barw i z naturalnymi odcieniami skóry.

Drukarka HP Deskjet 5740 pojawi się na rynku we wrześniu 2004 r. w sugerowanej cenie 499 zł brutto (ostateczna cena może być inna).


Regionalizacja w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA)

Począwszy od lipca 2004 r. HP prowadzi program dostosowania niektórych nowych drukarek i wkładów atramentowych HP do specyficznych potrzeb użytkowników z różnych regionów geograficznych. Produkty te będą projektowane pod kątem ich łącznego wykorzystywania, z uwzględnieniem regionów sprzedaży. Region EMEA zostanie podzielony na dwa obszary: Europa+ i CISMEA*.

Numery i identyfikatory produktów będą się różnić w zależności od obszaru, do którego są przeznaczone. W regionie Europa+ drukarka HP Deskjet 5740 jest kompatybilna z wkładami HP nr 338, 339, 343, 344 i 348. W regionie CISMEA produkt ten ma oznaczenie HP Deskjet 5743 i jest kompatybilny z wkładami HP nr 130, 131, 134, 135 i 138.

*Region Europa+ obejmuje: Unię Europejską, Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu (EFTA), Albanię, Republikę Bośni i Hercegowiny, Bułgarię, Chorwację, Serbię i Czarnogórę (Federacyjną Republikę Jugosławii), Mołdawię, Macedonię i Rumunię. Region CISMEA obejmuje: Afrykę, Wspólnotę Niepodległych Państw (oprócz Mołdawii), Bliski Wschód i Mongolię.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
5
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0