HP Scanjet 3770 i HP Scanjet 4070 Photosmart

HP prezentuje dwa skanery płaskie HP Scanjet 3770 oraz HP Scanjet 4070 Photosmart. Pierwszy z nich przystosowany jest do skanowania przeźroczy, za pomocą specjalnej przystawki. Drugi posiada specjalny uchwyt pozwalający na szybkie przeniesienie do komputera nawet 12 zdjęć 10 x 15cm.
HP prezentuje dwa skanery płaskie HP Scanjet 3770 oraz HP Scanjet 4070 Photosmart. Pierwszy z nich przystosowany jest do skanowania przeźroczy, za pomocą specjalnej przystawki. Drugi posiada specjalny uchwyt pozwalający na szybkie przeniesienie do komputera nawet 12 zdjęć 10 x 15cm.

HP Scanjet 3770

HP Scanjet 3770 - informacja prasowa producenta

Wszechstronny, superpłaski domowy skaner do zdjęć

Kompaktowy płaski skaner domowego użytku - HP Scanjet 3770 - przyspiesza i ułatwia skanowanie obrazów o wysokiej jakości


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP przedstawił skaner HP Scanjet 3770 - stylowe urządzenie z wyjątkowo płaską pokrywą, zapewniające skanowanie w wysokiej rozdzielczości dokumentów na różnorodnych nośnikach. Skaner jest wyposażony we wbudowaną przystawkę do przeźroczy (TMA - Transparent Materials Adaptor).

Dzięki maksymalnej rozdzielczości 1200 x 2400 dpi i 48-bitowej głębi koloru, płaski skaner HP Scanjet 3770 gwarantuje uzyskanie za każdym razem ostrych, realistycznych obrazów o znakomitej, fotograficznej jakości. Można za jego pomocą skanować klika zdjęć naraz i zapisywać je w oddzielnych plikach. Wbudowana technologia CCD umożliwia zresztą skanowanie nie tylko zdjęć, ale także materiałów o różnych kształtach i rozmiarach, włącznie z przestrzennymi obiektami, takimi jak zdjęcia oprawione w ramki oraz otwarte książki. Skaner nadaje się także do skanowania typowych dokumentów w celu ich zamiany na edytowalne pliki tekstowe za pomocą oprogramowania OCR (Optical Character Recognition), dzięki temu nie trzeba ręcznie przepisywać tekstów, co oszczędza czas i uprasza pracę.

W zwartej obudowie w "industrialnym" stylu, z superpłaską pokrywą, kryje się wbudowany adapter TMA, dzięki któremu skanowanie slajdów nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów, co znakomicie upraszcza obsługę. Mieszcząc jednocześnie dwa slajdy lub dwa odcinki negatywu, TMA przekształca te materiały w pliki cyfrowe, przywracając życie starym zdjęciom i ułatwiając ich przechowanie. Korzystając z oprogramowania HP Instant Share, dołączonego do skanera, użytkownik może jednym naciśnięciem przycisku wysyłać zdjęcia członkom rodziny i przyjaciołom.

Zaprojektowany z myślą o jak największej wygodzie użytkownika, skaner płaski HP Scanjet 3770 jest wyposażony w dwa przyciski: "Scan" (skanuj) i "Copy" (kopiuj), ułatwiające i przyspieszające skanowanie obrazów, dokumentów i negatywów. Oprogramowanie HP Image Zone wspomaga obróbkę, korekcję lub skalowanie zeskanowanych obrazów dla osiągnięcia doskonałego rezultatu.

Płaski skaner HP Scanjet 3770 będzie dostępny od 1 września 2004 r. po rekomendowanej cenie 449 zł brutto (cena rzeczywista może odbiegać od podanej).


HP Scanjet 4070 Photosmart

HP Scanjet 4070 Photosmart - informacja prasowa producenta

Nowy skaner HP przekształca zdjęcia w wysokiej jakości cyfrowe obrazy i przywraca im pełną świetność

Łatwe skanowanie zdjęć za pomocą skanera HP Scanjet 4070 Photosmart


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP zaprezentował nowy skaner HP Scanjet 4070 Photosmart, stylowe urządzenie wyposażone w specjalny uchwyt ułatwiający skanowanie zdjęć.Skaner HP Scanjet 4070 Photosmart zaprojektowany z myślą o skanowaniu zdjęć, ma specjalny uchwyt, mieszczący maksymalnie 12 zdjęć o wymiarach 10 x 15 cm. Utrzymuje on zdjęcia we właściwym położeniu, umożliwiając osiągnięcie żądanego efektu bez konieczności poprawek. Użytkownik może w prosty sposób skanować równocześnie kilka zdjęć i zapisywać je w osobnych plikach.

Wbudowana przystawka do przeźroczy (TMA - Transparent Materials Adapter) umożliwia jednoczesną konwersję do postaci cyfrowej do czterech slajdów i dwóch odcinków negatywu. Przyciski "Scan Photo" (skanuj zdjęcie) oraz "Scan Negative" (skanuj negatyw) znacznie upraszczają skanowanie zdjęć i negatywów. Załączone oprogramowanie obsługuje skanowanie dużych obrazów i dokumentów formatu A4, wyświetlając w razie potrzeby szybki, 10-sekundowy podgląd.

Skaner HP Scanjet 4070 Photosmart pozwala skanować zdjęcia z rozdzielczością 2400 dpi i 48-bitową głębią kolorów. Wbudowana technologia CCD umożliwia skanowanie obiektów trójwymiarowych, takich jak zdjęcia w ramkach czy otwarte książki. Funkcja optycznego rozpoznawania tekstu (OCR - Optical Character Recognition) oszczędza czas, zamieniając skanowany tekst na edytowalny dokument.

Jednym przyciskiem można uruchomić funkcję "Automatic Photo Correction" (automatyczna korekcja) poprawiającą kolory i kontury starych, wyblakłych zdjęć i przywracającą je do życia. Zdjęcia te można bezpiecznie zarchiwizować lub wysłać pocztą elektroniczną. Załączone oprogramowanie Image Zone Software ułatwia zarządzanie zbiorami cyfrowych obrazów.

Sugerowana cena skanera HP Scanjet 4070 Photosmart wynosi 649 zł brutto (ostateczna cena może być inna). Będzie on dostępny w sprzedaży od 1 sierpnia 2004 r.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0