HP Scanjet 3770 i HP Scanjet 4070 Photosmart

HP prezentuje dwa skanery płaskie HP Scanjet 3770 oraz HP Scanjet 4070 Photosmart. Pierwszy z nich przystosowany jest do skanowania przeźroczy, za pomocą specjalnej przystawki. Drugi posiada specjalny uchwyt pozwalający na szybkie przeniesienie do komputera nawet 12 zdjęć 10 x 15cm.
HP prezentuje dwa skanery płaskie HP Scanjet 3770 oraz HP Scanjet 4070 Photosmart. Pierwszy z nich przystosowany jest do skanowania przeźroczy, za pomocą specjalnej przystawki. Drugi posiada specjalny uchwyt pozwalający na szybkie przeniesienie do komputera nawet 12 zdjęć 10 x 15cm.

HP Scanjet 3770

HP Scanjet 3770 - informacja prasowa producenta

Wszechstronny, superpłaski domowy skaner do zdjęć

Kompaktowy płaski skaner domowego użytku - HP Scanjet 3770 - przyspiesza i ułatwia skanowanie obrazów o wysokiej jakości


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP przedstawił skaner HP Scanjet 3770 - stylowe urządzenie z wyjątkowo płaską pokrywą, zapewniające skanowanie w wysokiej rozdzielczości dokumentów na różnorodnych nośnikach. Skaner jest wyposażony we wbudowaną przystawkę do przeźroczy (TMA - Transparent Materials Adaptor).

Dzięki maksymalnej rozdzielczości 1200 x 2400 dpi i 48-bitowej głębi koloru, płaski skaner HP Scanjet 3770 gwarantuje uzyskanie za każdym razem ostrych, realistycznych obrazów o znakomitej, fotograficznej jakości. Można za jego pomocą skanować klika zdjęć naraz i zapisywać je w oddzielnych plikach. Wbudowana technologia CCD umożliwia zresztą skanowanie nie tylko zdjęć, ale także materiałów o różnych kształtach i rozmiarach, włącznie z przestrzennymi obiektami, takimi jak zdjęcia oprawione w ramki oraz otwarte książki. Skaner nadaje się także do skanowania typowych dokumentów w celu ich zamiany na edytowalne pliki tekstowe za pomocą oprogramowania OCR (Optical Character Recognition), dzięki temu nie trzeba ręcznie przepisywać tekstów, co oszczędza czas i uprasza pracę.

W zwartej obudowie w "industrialnym" stylu, z superpłaską pokrywą, kryje się wbudowany adapter TMA, dzięki któremu skanowanie slajdów nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów, co znakomicie upraszcza obsługę. Mieszcząc jednocześnie dwa slajdy lub dwa odcinki negatywu, TMA przekształca te materiały w pliki cyfrowe, przywracając życie starym zdjęciom i ułatwiając ich przechowanie. Korzystając z oprogramowania HP Instant Share, dołączonego do skanera, użytkownik może jednym naciśnięciem przycisku wysyłać zdjęcia członkom rodziny i przyjaciołom.

Zaprojektowany z myślą o jak największej wygodzie użytkownika, skaner płaski HP Scanjet 3770 jest wyposażony w dwa przyciski: "Scan" (skanuj) i "Copy" (kopiuj), ułatwiające i przyspieszające skanowanie obrazów, dokumentów i negatywów. Oprogramowanie HP Image Zone wspomaga obróbkę, korekcję lub skalowanie zeskanowanych obrazów dla osiągnięcia doskonałego rezultatu.

Płaski skaner HP Scanjet 3770 będzie dostępny od 1 września 2004 r. po rekomendowanej cenie 449 zł brutto (cena rzeczywista może odbiegać od podanej).


HP Scanjet 4070 Photosmart

HP Scanjet 4070 Photosmart - informacja prasowa producenta

Nowy skaner HP przekształca zdjęcia w wysokiej jakości cyfrowe obrazy i przywraca im pełną świetność

Łatwe skanowanie zdjęć za pomocą skanera HP Scanjet 4070 Photosmart


Warszawa, 2 sierpnia 2004 r. - HP zaprezentował nowy skaner HP Scanjet 4070 Photosmart, stylowe urządzenie wyposażone w specjalny uchwyt ułatwiający skanowanie zdjęć.Skaner HP Scanjet 4070 Photosmart zaprojektowany z myślą o skanowaniu zdjęć, ma specjalny uchwyt, mieszczący maksymalnie 12 zdjęć o wymiarach 10 x 15 cm. Utrzymuje on zdjęcia we właściwym położeniu, umożliwiając osiągnięcie żądanego efektu bez konieczności poprawek. Użytkownik może w prosty sposób skanować równocześnie kilka zdjęć i zapisywać je w osobnych plikach.

Wbudowana przystawka do przeźroczy (TMA - Transparent Materials Adapter) umożliwia jednoczesną konwersję do postaci cyfrowej do czterech slajdów i dwóch odcinków negatywu. Przyciski "Scan Photo" (skanuj zdjęcie) oraz "Scan Negative" (skanuj negatyw) znacznie upraszczają skanowanie zdjęć i negatywów. Załączone oprogramowanie obsługuje skanowanie dużych obrazów i dokumentów formatu A4, wyświetlając w razie potrzeby szybki, 10-sekundowy podgląd.

Skaner HP Scanjet 4070 Photosmart pozwala skanować zdjęcia z rozdzielczością 2400 dpi i 48-bitową głębią kolorów. Wbudowana technologia CCD umożliwia skanowanie obiektów trójwymiarowych, takich jak zdjęcia w ramkach czy otwarte książki. Funkcja optycznego rozpoznawania tekstu (OCR - Optical Character Recognition) oszczędza czas, zamieniając skanowany tekst na edytowalny dokument.

Jednym przyciskiem można uruchomić funkcję "Automatic Photo Correction" (automatyczna korekcja) poprawiającą kolory i kontury starych, wyblakłych zdjęć i przywracającą je do życia. Zdjęcia te można bezpiecznie zarchiwizować lub wysłać pocztą elektroniczną. Załączone oprogramowanie Image Zone Software ułatwia zarządzanie zbiorami cyfrowych obrazów.

Sugerowana cena skanera HP Scanjet 4070 Photosmart wynosi 649 zł brutto (ostateczna cena może być inna). Będzie on dostępny w sprzedaży od 1 sierpnia 2004 r.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0