CanoScan LiDE 35 - płaska klasa średnia

0
Łukasz Kacperczyk
13 Lipiec 2004
Artykuł na: 6-9 minut
Na rynek trafia kolejny model z linii CanoScan LiDE Canona. Płaski skaner CanoScan LiDE 35 jest kreowany przez producenta na lidera klasy średniej tego typu produktów. Urządzenie łączy się z komputerem za pośrednictwem portu USB 2.0, skanuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi i umożliwia programowe czyszczenie skanów. A to wszystko w skanerze grubości zaledwie 38 mm.
Na rynek trafia kolejny model z linii CanoScan LiDE Canona. Płaski skaner CanoScan LiDE 35 jest kreowany przez producenta na lidera klasy średniej tego typu produktów. Urządzenie łączy się z komputerem za pośrednictwem portu USB 2.0, skanuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi i umożliwia programowe czyszczenie skanów. A to wszystko w skanerze grubości zaledwie 38 mm.

Canon CanoScan LiDE 35

Skanery z linii LiDE są znane z wyjątkowo niewielkich wymiarów (LiDE 35 ma zaledwie 38 mm grubości, pozostałe wymiary to 258 x 374 mm) i z możliwości postawienia ich na biurku w pionie, dzięki czemu zajmują jeszcze mniej miejsca. Pokrywa typu Z umożliwia skanowanie grubszych dokumentów, np. książek. Technologia QARE Level 2 pozwala użytkownikowi oszczędzić czas spędzony na retuszowaniu zabrudzonych skanów - oprogramowanie zrobi to za niego. Co prawda nie jest to sprzętowe usuwanie "brudów", ale lepszy rydz niż nic.

W informacji prasowej producent podkreśla szybkość działania urządzenia - od instalacji po skanowanie i przekazanie danych do komputera. CanoScan LiDE 35 łączy się z komputerem (PC lub Mac) za pomocą szybkiego złącza USB 2.0, które służy mu też jako źródło zasilania (zawsze o jeden przewód mniej). Podgląd dokumentu A4 zajmuje 9 sekund, a dzięki funkcji Fast Multi-Photo można skanować kilka obrazków jednocześnie (skanowane są w jednym przebiegu, a oprogramowanie zapisuje je w osobnych plikach).

CanoScan LiDE skanuje w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, z 48-bitową głębią kolorów. Dla osób ceniących sobie wygodę pracy przygotowano cztery przyciski EZ, którym można przypisać najczęściej wykorzystywane funkcje, np. skanowanie bezpośrednio do pliku .PDF. W komplecie ze skanerem użytkownik dostaje dwa programy - Caere OmniPage SE do rozpoznawania znaków (przy skanowaniu dokumentów tekstowych) i ArcSoft PhotoStudio 5.5 do obróbki obrazu (pozwalający między innymi na automatyczne wprowadzenie różnorodnych korekt).

Poniżej zamieszczamy polską informację prasową producenta.

Nowy bezkonkurencyjny skaner klasy średniej: CanoScan LiDE 35 od firmy Canon

Amstelveen, Holandia, 1 lipca, 2004.
Canon, lider w fotografii i technologii obrazowania, prezentuje dziś niezwykle stylowy skaner płaski, CanoScan LiDE 35. Dzięki technologii sensora LiDE firmy Canon wyjątkowo cienkie, 38-milimetrowe urządzenie, może dostarczyć skanów w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi z 48-bitową głębią kolorów. Ponadto skaner charakteryzują takie właściwości jak technologia usuwania kurzu i zadrapań QARE Level 2, świetne czasy skanowania oraz wszechstronny zestaw oprogramowania. Pobierając prąd z wbudowanego interfejsu USB 2.0 Hi-Speed, CanoScan LiDE 35 uwalnia użytkownika od kłopotliwych kabli zasilania.

"CanoScan LiDE 35 to strategiczny produkt dla firmy Canon - jest gwiazdą wśród skanerów średniej klasy," powiedział Mogens Jensen, szef Canon Consumer Imaging, Europe. "Ze swoim przebojowym wyglądem, zaawansowaną technologią i znakomitą szybkością, CanoScan LiDE 35 oferuje niezrównaną jakość za niską cenę."

Skanery serii LiDE znane są ze swego wyjątkowego design'u, który przejawia się zarówno w estetyce, jak i funkcjonalności. Zatrzaskowa, wertykalna podpórka dołączona do zestawu umożliwia trzymanie i pracę w pozycji pionowej, oszczędzając cenne miejsce na biurku. W przypadku skanera z tradycyjnym CCD byłoby to po prostu niemożliwe. Specjalna pokrywa typu 'Z' pozwala na skanowanie obszernych obiektów, jak książki lub czasopisma. Nowoczesne metalowe wykończenie jest swoistym zwieńczeniem minimalistycznego designu. To, w połączeniu z niewielką przestrzenią użytkową, czyni z LiDE 35 idealne rozwiązanie, tak do warunków domowych jak biurowych.


Zaawansowana korekcja obrazu
CanoScan LiDE 35 to jedyny skaner w tym przedziale cenowym, który oferuje tak zaawansowaną korektę obrazu jak QARE Level 2 firmy Canon. To inteligentne oprogramowanie automatycznie przywraca zniszczonym lub wyblakłym fotografiom ich pierwotną świetność. Wystarczy kilka prostych komend by usunąć kurz i zadrapania, przywrócić właściwe kolory i zredukować efekt ziarnistości filmu. Dzięki intuicyjnemu, prostemu w użyciu interfejsowi, QARE Level 2 oszczędza czas, który trzeba by poświęcić na ręczny retusz.

Super szybkie skanowanie
Kombinacja szybkiego mechanizmu skanującego, interfejsu USB 2.0 Hi-Speed oraz trybu szybkiego skanowania kilku zdjęć jednocześnie ('Fast Multi-Photo') jest gwarancją, że CanoScan LiDE 35 dostarcza wysokiej jakości skanów bez straty czasu: podgląd zdjęcia w formacie A4 zajmuje tylko 9 sekund. Połączenie kablem USB umożliwi automatyczną i natychmiastową instalację sterowników, podczas gdy interfejs USB 2.0 Hi-Speed jest do czterech razy szybszy niż konwencjonalne złącze USB. Tryb Multi-Photo oszczędza czas skanując kilka zdjęć w jednym przebiegu i tworząc dla każdego odrębny plik. Co więcej, oryginały można rozłożyć na szybie bez specjalnej troski o ich układ i pozycję - Multi-Photo automatycznie rozpozna, wytnie i wyrówna każde ze zdjęć.

Znakomite oprogramowanie
CanoScan LiDE 35 zyskuje na wartości i funkcjonalności dzięki dołączonemu wysokiej jakości oprogramowaniu do zarządzania obrazami i dokumentami OCR.

Caere OmniPage SE - czołowa na rynku aplikacja do optycznego rozpoznawania znaków, która skanowany tekst konwertuje do standardowej czcionki / danych tekstowych z przeznaczeniem do dalszej edycji. Oszczędza czas i zwiększa wydajność przez szybką zamianę dokumentów papierowych i plików PDF na tekst w gotowym do edycji pliku tekstowym.

ArcSoft PhotoStudio 5.5 - program do edycji obrazu oferujący takie funkcje jak automatyczna korekta kolorów i tonacji, automatyczna redukcja efektu czerwonych oczu, klonowanie, animowanie tekstu 3D oraz 40 efektów specjalnych.


Wysoka jakość i funkcjonalność
Sensor CCD 1200 x 2400 dpi, w jaki wyposażono CanoScan LiDE 35, umożliwia rejestrację najdrobniejszych detali fotograficznych, podczas gdy 48-bitowa głębia kolorów zapewnia wierną reprodukcje barw.

Możliwa jest także niezależna konfiguracja czterech przycisków 'EZ', tak by odpowiadały za najczęściej wykorzystywane funkcje. Może to być skanowanie bezpośrednio do pliku PDF, skanowanie z przekierowaniem do drukarki (funkcja kopii cyfrowej) lub automatycznie jako załącznik poczty elektronicznej gotowy do wysłania.

CanonScan LiDE 35 jest zgodny ze środowiskiem Windows 98/ME/2000/XP oraz Mac OS X.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
1
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0