Cyfrowy bank zdjęć Nikon COOLWALKER

0
Michał Sułkiewicz
28 Styczeń 2004
Artykuł na: 6-9 minut
Nikon zaprezentował dziś urządzenie, które jest cyfrowym bankiem zdjęć. Przenośny COOLWALKER wyposażony w 30GB dysk twardy i 2.5-calowy wyświetlacz TFT umożliwia przechowywanie zdjęć kopiowanych bezpośrednio z aparatu.
Nikon, jako pierwsza duża firma fotograficzna, zaprezentowała dziś urządzenie, które jest cyfrowym bankiem zdjęć. Przenośny COOLWALKER wyposażony w 30GB dysk twardy i 2.5-calowy wyświetlacz TFT umożliwia przechowywanie i zarządzanie zdjęciami kopiowanymi bezpośrednio z aparatu cyfrowego.

Nikon COOLWALKER

Poniżej przedstawiamy informacje prasową producenta:

Nikon przedstawia przenośny album foto do zdjęć cyfrowych Nikon COOLWALKER

Środa, 28 stycznia, 2004 (8:00) - Nikon, światowy lider wśród producentów aparatów analogowych i cyfrowych, ma zaszczyt przedstawić nowy produkt:
Nikon COOLWALKER MSV-01
30GB przenośny dysk twardy pozwalający na przechowywanie i przeglądanie zdjęć cyfrowych.

COOLWALKER to wyjątkowy dysk oferujący nieocenione rozwiązanie w zakresie przechowywanie tysięcy plików zdjęciowych zapisanych w dużej rozdzielczości i we wszystkich formatach, jakie oferują zaawansowane aparaty cyfrowe.
Posiadając duży, 2.5-calowy wyświetlacz TFT oraz przejrzyste menu, COOLWALKER jest doskonałym przewodnikiem po procesie efektywnego katalogowania, przeglądania zdjęć - bez konieczności przegrywania ich na dysk komputera - czy choćby drukowania.

Model MSV-01 kompatybilny jest z wszystkimi głównymi formatami zapisu plików zdjęciowych (JPEG, TIFF, NEF-Raw), jakie dostępne są w cyfrowych lustrzankach Nikon i aparatach serii COOLPIX oraz z innymi najbardziej popularnymi formatami tego typu.


Prześlij i uporządkuj swoje cyfrowe zdjęcia
COOLWALKER posiada możliwość zapisu 30GB danych, co równe jest ponad 10.000 2MB zdjęć. Np. typowych plików JPEG Fine wykonanych aparatem o matrycy 6 megapikseli. Zdjęcia są szybko transferowane z karty Compact Flash 1/II, co pozwala na dalsze fotografowanie, zwłaszcza jeśli wykonujemy fotografie w terenie. Do kart SD, MMC, SM i MS dostępne są opcjonalne przystawki. Zdjęcia katalogowane są na podstawie daty, a ich odszukiwanie czy dalsze porządkowanie ułatwia dodatkowo przejrzyste menu widoczne na wyświetlaczu TFT.

Przeglądaj, zapisuj i nie trać czasu
2.5-calowy wyświetlacz TFT pozwala na bardzo łatwe przeglądanie zdjęć już po ich przesłaniu z aparatu, dzięki czemu oszczędzamy baterię aparatu przeznaczając jej moc na fotografowanie, a nie na odtwarzanie fotografii. Zdjęcia pełnoekranowe pionowe są szybko odwracane. Wszystkie fotografie możemy zoomować, istnieje też możliwość wyświetlania histogramu oraz danych EXIF. Ten duży wyświetlacz, unowocześniony Nikonowski wybierak wielofunkcyjny oraz menu w kilku językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, ułatwiają znacznie usuwanie, kopiowanie, czy zmianę nazwy pliku zdjęciowego.

Zaprezentuj swoje zdjęcia rodzinie i przyjaciołom
Gdy ułożysz swoje fotografie w COOLWALKERze, niczym w ogromnym foto albumie, możesz je pokazywać swoim przyjaciołom, rodzinie czy znajomym bez konieczności przenoszenia ich do komputera. Jedyne co musisz zrobić, to podłączyć COOLWALKERa do telewizora lub projektora (PAL/NTSC) i za pomocą dołączonego pilota prezentować wszystkim swoje zdjęcia siedząc wygodnie w fotelu.

Drukuj bezpośrednio (PictBridge)
COOLWALKER umożliwia Ci również drukowanie zdjęć bez konieczności posiadania komputera. Wystarczy go podłączyć do drukarki kompatybilnej z systemem PictBridge i drukować do woli.

Długa wytrzymałość baterii
COOLWALKER, dzięki litowo-polimerowemu akumulatorowi Nikon EN-EL6 i zasilaczowi dołączonemu do zestawu, może pracować nawet przez dwie godziny.

Pełna swoboda
Nikon COOLWALKER to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto jest zwolennikiem fotografii cyfrowej, ale często gubi się w swoich zbiorach zdjęć i obawia się ich utracenia. Specjalna właściwość absorpcji wstrząsów chroni dysk COOLWALKRa - zarówno w terenie jak i w domu lub biurze - przed utratą cennych zdjęć, zapewniając im bezpieczną archiwizację na lata.

Hans Gaarlandt, z działu marketingu europejskiej centrali firmy Nikon, wypowiedział się na temat COOLWALKERa w sposób następujący:
"Obszerne badania dowodzą, że konsumenci bardzo szybko przekonują się do zalet, jakie przynosi fotografia cyfrowa, ale tracą swój entuzjazm w momencie, gdy przychodzi do skatalogowania wykonanych zdjęć. Każdy woli fotografowanie od porządkowania plików w odpowiednich katalogach czy nadawania im nazw! Największą jednak przyjemnością fotografii cyfrowej jest prezentowanie swoich zdjęć szybko i łatwo, bez przeszukiwania poszczególnych folderów, w sposób jaki robi się to w komputerze.
Nikon COOLWALKER stanowi kombinację dwóch, głównych zalet jakie otrzymuje zwolennik fotografii cyfrowej: zwiększa pojemność Twojej karty CF, bez konieczności przegrywania zdjęć na dysk komputera i pozwala zaprezentować swoje osiągnięcia rodzinie czy przyjaciołom na ekranie najprostszego medium ze wszystkich możliwych - czyli na ekranie własnego telewizora."


Nikon COOLWALKER MSV-01 funkcje:
 • Możliwość przechowywania pokaźnej ilości plików, ok. 10 000 zdjęć (JPEG Fine z matrycy 6 megapikseli) na 30GB dysku twardym. MSV-01 dostarcza ogromnej swobody, jeśli chodzi o zapisanie dużej ilości zdjęć. Kompatybilny jest również z kartami CompactFlash i Microdrive oraz przystawką do kart CF, która umożliwia także współpracę z kartami SD (opcja).
 • Dowolność w przeglądaniu fotografii. 2.5-calowy kolorowy wyświetlacz TFT LCD umożliwia oglądanie wykonanych fotografii dosłownie wszędzie z jakością 117 600 pikseli. MSV-01 można również podłączyć do telewizora i przeglądać fotografie na prawdziwie dużym ekranie. Wówczas wyjątkowo użyteczny okazuje się pilot zdalnego sterowania, dołączony do zestawu.
 • Bezpośrednie podłączenie. System PictBridge to możliwość drukowania bez potrzeby korzystania z komputera. MSV-01 może być również stosowany jako czytnik kart pamięci, który poprzez przewód USB 2.0 podłączamy do komputera.
 • Kompaktowa wygoda. Posiadając wymiary ok. 81 x 130 x 35mm i wagę 350g, MSV-01 staje się idealnym urządzeniem, które możemy mieć ze sobą dosłownie wszędzie. Pozwala w każdym miejscu i o każdym czasie przeglądać cyfrowe zdjęcia.
 • Przejrzysty interfejs użytkownika oraz intuicyjna obsługa. Dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika stworzonemu na wzór menu z lustrzanek oraz wygodnemu wybierakowi wielofunkcyjnemu, obsługa COOLWALKER jest niezwykle łatwa i przyjemna.
 • Doskonała ochrona. MSV-01 wyposażony został na zewnątrz w gumowy uchwyt, a wewnątrz - w dysk twardy chroniony przez funkcję absorpcji wstrząsów.


Nikon COOLWALKER MSV-01 dane techniczne:
 • Pojemność: 30GB (2.5-cala) (0.1GB wykorzystywane przez system)
 • Media: CompactFlash (Typ I/II), Microdrive, (SD - z przystawką)
 • Wyświetlacz: 2.5-cala TFT kolorowy LCD, 117,600 piksel, 490 (poz.) x 240 (pion.) pikseli, dostępna korekcja jasności
 • Języki menu: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, japoński
 • Odtwarzanie zdjęć: system DCF kompatybilny z formatami: JPEG, TIFF, NEF (RAW), QuickTime Motion JPEG, TIFF Wave Format Audio File (WAV - tylko komentarze do zdjęć, wymaga podłączenia dodatkowych urządzeń odtwarzających dźwięk), współpracuje z formatami w jakich zapisywane są pliki z aparatów Nikon
 • Odtwarzanie zdjęć: miniatury, zdjęcia pełnoekranowe, zoom (tylko pliki JPEG) 2x, 4x, 8x, pokaz slajdów, film, histogram, informacje o procesie fotografowania, przeszukiwanie na podstawie daty
 • Wyjście Video: NTSC, PAL
 • Interfejs: USB 2.0 Hi-Speed: jako zewnętrzny dysk twardy lub czytnik kart CF, umożliwia też bezpośrednie podłączenie urządzenia do drukarki z systemem PictBridge
 • Terminale I/O: gniazdo kart CF (Typ I/II) x 1, USB (mini) x 1, wyjście Audio/Video x 1, wejście DC x 1 (zasilanie)
 • Zdalne sterowanie: pilot zdalnego sterowania (maksymalna odległość działania: ok. 5m)
 • Zasilanie: akumulator litowo-jonowy EN-EL6 (2000mAh), zasilacz (dołączony do zestawu)
 • Wytrzymałość baterii: ok. 1.5 godz. ciągłego odtwarzania
 • Wymiary (s. x w. x g.): ok. 81 x 130 x 35mm (3.2 x 5.1 x 1.4 cala)
 • Waga: ok. 350g (z baterią) (12.4 oz.)
 • Wymagania systemowe: interfejs: standardowy, wbudowany port USB (może nie działać prawidłowo przy podłączeniu do rozgałęziacza USB), system operacyjny na komputerze: Windows XP Home Edition/Professional, 2000 Professional, ME, 98SE, Mac OS 9.1-9.2, Mac OS X (10.1 lub późniejsze), CD-ROM przy Windows 98SE do zainstalowania sterowników do MSV-01
 • Akcesoria dołączone: przewód USB, przewód AV, akumulator EN-EL6, zasilacz, pilot zdalnego sterowania, futerał, oprogramowanie, CD-ROM, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna


Czytaj także...
Nikon D70 - cyfrowa rewelacja czytaj...
Nikon Speedlight SB-600 do cyfrówek czytaj...
AF-S DX Zoom Nikkor 18-70mm f/3,5-4,5G IF-ED czytaj...
Nikon COOLPIX 8700 - standard 8 Mp czytaj...
Nikon Picture Project - katalogowanie i edycja cyfrowych zdjęć czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły