FC-300B i FC-500B - nowa seria studyjnych LED-ów od Nanlite

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Nanlite prezentuje kolejne lampy LED do studia dla twórców treści, fotografów i profesjonalnych filmowców. Nowa seria FC to dawka zaawansowanych funkcji w bardziej przystępnej cenie.

Lampy Nanlite to obecna na rynku linia Forza, która jest przeznaczona bardziej do użytku profesjonalnego oraz seria FS dedykowana dla zastosowań amatorskich. Teraz producent przedstawia nową serię FC - lampy LED z kilkoma profesjonalnymi funkcjami, ale za to w bardziej przyjaznej cenie. Pierwszymi modelami z tej serii są Nanlite FC-300B i FC- 500B. Pierwsza z nich zapewnia moc 37340 luksów przy 1 m, druga natomiast 65640 luksów.

FC-300B/500B posiadają szeroki zakres temperatury barwowej 2700-6500 K, z wbudowanymi dwoma trybami wyjścia. Tryb maksymalnego wyjścia zapewnia maksymalną jasność dla wybranej temperatury barwowej, w pełni uwalniając wydajność światła. Tryb Constant Output gwarantuje zaś stałą jasność w całym zakresie CCT.

Obie lampy cechuje średnia wartość CRI/TLCI wynosząca 96/98, co oznacza, że światła mogą oferować wierne odwzorowanie kolorów z dużą dokładnością.

Podobnie jak inne lampy Nanlite, seria FC jest wyposażona w mocowanie Bowens, które zapewnia dostęp do szerokiej gamy softboxów Nanlite, ale także ułatwia montaż podobnych akcesoriów innych producentów. Lampy są również wyposażone w mocowanie na parasolkę.

Lampy posiadają regulowany system sterowania wentylatorem a użytkownik może wybierać pomiędzy czterema trybami jego pracy: Smart, Full speed, Low speed i Off. W trybie inteligentnym średni poziom hałasu wynosi tylko 23/27 dBA, co doskonale sprawdza się w scenariuszach, takich jak wywiady i transmisje na żywo.

Nowe światła LED mogą być sterowane za pomocą intuicyjnych, wbudowanych elementów sterujących na samej lampie, DMX/RDM lub bezprzewodowo przez Bluetooth, 2,4 GHz i aplikację Nanlink.

FC-300B i FC-500B - ceny i wysyłka

Nowe modele LED wejdą do sprzedaży w październiku 2023 r. LED Nanlite FC-300B będzie kosztować 2690 zł, natomiast cena Nanlite FC-500B to 3890 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Newsy
Nadchodzi 10. FotoArtFestival - ponad 50 wystaw wybitnych polskich fotografów
Nadchodzi 10. FotoArtFestival - ponad 50 wystaw wybitnych polskich fotografów
Już 13 października startuje 10. jubileuszowa edycja FotoArtFestivalu. Tym razem organizatorzy zwracają się wyłącznie w stronę rodzimych twórców, prezentując prace ponad 50 wybitnych...
6
Photoshop on the Web - przeglądarkowa wersja PS oficjalnie dostępna
Photoshop on the Web - przeglądarkowa wersja PS oficjalnie dostępna
Po ponad dwóch latach w fazie beta, Adobe oficjalnie prezentuje przeglądarkową wersję Photoshopa. Ma wszystkie podstawowe funkcje i wykorzystuje nowości AI, ale niestety nie jest...
6
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7