"Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę..." - konkurs fotograficzny

W ramach projektu "W stronę wyobraźni dialogu" ogłoszono konkurs fotograficzny zatytułowany "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę...". Organizatorzy czekają na prace ukazujące dialog międzyreligijny, międzykulturowy czy światopoglądowy. Pojedyncze zdjęcia lub zestawy można nadsyłać do początku grudnia bieżącego roku.
Realizowany w ramach styczniowych dni Judaizmu (17 stycznia) oraz Islamu (26 stycznia) konkurs "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę..." ma na celu zebranie fotografii, które dokumentowałyby zdarzenie dialogu międzykulturowego i zachęcały do otwarcia się na drugiego człowieka. Oczywiście mowa o styczniu przyszłego roku - prace na konkurs można nadsyłać do 7 grudnia 2007 r. Organizatorzy (Wydział Teologiczny UAM, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Stowarzyszenie COEXIST) przewidzieli nagrody pieniężne, wystawę w poznańskiej Galerii U Jezuitów oraz wydawnictwo albumowe.


Wszystkie szczegóły w zamieszczonej poniżej informacji dostarczonej przez organizatorów.

KONKURS FOTOGRAFICZNY: DIALOG - DOPOKĄD CZUJĘ, ROZUMIEM I WIDZĘ...

PROJEKT


Projekt "W stronę wyobraźni dialogu" wpisuje się w program styczniowych wydarzeń podejmujących problematykę dialogu między religiami monoteistycznymi: XI Dzień Judaizmu (17 stycznia) oraz VIII Dzień Islamu (26 stycznia) w 2008 roku.

W ramach projektu organizatorzy: Wydział Teologiczny UAM, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Stowarzyszenie COEXIST zapraszają do konkursu fotograficznego, który zwieńczony zostanie wystawą w Galerii U Jezuitów w Poznaniu oraz panelem dyskusyjnym z udziałem wybitnych artystów, teologów, filozofów i socjologów.

Planowane jest też wydawnictwo dokumentujące owoce konkursu, wystawę oraz refleksję towarzyszącą wydarzeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu oraz dokumentacja wydarzenia zamieszczona zostanie na:
www.coexist.org.pl

KONKURS

Konkurs "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem i widzę..." jest zaproszeniem do wypowiedzi fotograficznej w przestrzeni dialogu międzyreligijnego, ale i szeroko rozumianego dialogu międzykulturowego, światopoglądowego czy po prostu międzyludzkiego.

Obraz fotograficzny może być udokumentowaniem wydarzenia, sytuacji dialogu, ale może też wyrażać w sposób symboliczny czy nawet abstrakcyjny wewnętrzny dynamizm postawy dialogu. Chodzi bowiem o poszerzenie wyobraźni dialogicznej, próbę dookreślenia uniwersalnych znaków, kodów życia-w-dialogu jako ważnej propozycji dla dzisiejszego świata, zachęty do otwarcia, zasłuchania i odważnego wejścia na drogę pojednania i wzajemnego szacunku.

Liczymy na to, że szczególny język wypowiedzi artystycznej, jakim jest fotografia, wniesie istotny wkład w dyskusję wokół pojęcia dialogu. Zachęcamy do poszukiwań, świeżego spojrzenia i bardzo osobistych, oryginalnych propozycji.


TERMINY

Termin zgłaszania prac do 7.12.2007.
Obrady Jury konkursu w dniu 15.12.2007.

Powiadomienie uczestników konkursu o werdykcie Jury do 29.12.2007 na:
www.coexist.org.pl

Wernisaż wystawy w Galerii U Jezuitów połączony z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród w dniu 11.01.2008 [wystawa czynna będzie do 11.02.2008].

Panel dyskusyjny "W stronę wyobraźni dialogu" w Galerii U Jezuitów w dniu 12.01.2008.

Zwrot prac w drugim kwartale 2008.]

{BIT|ZASADY


1. Udział w konkursie mogą brać wszyscy fotografujący.
2. Każdy autor może nadesłać do 6-ciu prac. Zestawy wielozdjęciowe będą traktowane jako jedna praca pod warunkiem wyraźnego ich oznaczenia.
3. Technika prac dowolna. Format - krótszy bok nie mniej niż 24 cm. Zdjęcia mogą być oprawione, w cienkie passe-partout o wymiarach nie mniejszych niż 24x30 cm. [Jednak preferujemy większe formaty].
4. Do zdjęć można dołączyć wglądówki (13x18 cm) lub płytę CD do celów poligraficznych.
5. Każde zdjęcie należy czytelnie opisać na odwrocie, podając numer kolejny zgodny z kartą zgłoszenia, tytuł pracy, imię i nazwisko oraz dokładny adres zamieszkania, telefon i email.
Na zdjęciach tworzących zestaw należy dodatkowo podać pozycję alfabetyczną przy numerze pracy i schemat układu zdjęć.
6. Prace wraz z kartą zgłoszenia oraz dowodem opłaty na konto nr: 39 1020 4027 0000 1202 0031 6141 za udział w konkursie wysokości 25,- zł. należy przesłać na adres:

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu,
Katedra Fotografii pok. 117,
Al. Marcinkowskiego 29,
60 - 967 Poznań.

Proszę o umieszczenie na przesyłce wyraźnego napisu: W STRONĘ WYOBRAŹNI DIALOGU

7. Nadesłane prace będą traktowane z największą dbałością, jednak organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne ich zaginięcie lub uszkodzenie w transporcie pocztowym.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w katalogu, prasie i telewizji oraz do prezentowania wystawy w innych galeriach.
9. Oceny oraz kwalifikacji wybranych prac na wystawę i do publikacji dokona Jury, które ma prawo wyłączenia spod obrad zdjęć nie spełniających warunków niniejszego regulaminu. Jury w porozumieniu z autorem może też zaproponować inny układ w zestawie wielozdjęciowym.
10. Zdjęcia nagrodzone przechodzą na własność organizatorów.
11. Każdy autor prac zakwalifikowanych do ekspozycji w Galerii U Jezuitów otrzyma katalog wystawy.
12. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.

Kurator projektu: ks. Jerzy Stranz UAM
Kurator wystawy: Piotr Chojnacki ASP]

{BIT|NAGRODY


I Nagroda - 2. 500,- zł
II Nagroda - 2. 000,- zł
III Nagroda - 1. 500,- zł

Dwie nagrody specjalne:
Ufundowany 5. dniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Jury ma prawo do innego podziału nagród.

Prezentacja najlepszych fotografii - wybranych przez Jury - na wystawie w Galerii U Jezuitów w styczniu 2008 roku.

Publikacja nagrodzonych i wybranych przez Jury fotografii w wydawnictwie towarzyszącym projektowi "W stronę wyobraźni dialogu".


Kontakt: poczta@coexist.org.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Meike 50 mm f/1.7 teraz także z mocowaniem Canon EOS R i Nikon Z
22 Sty 2019
Meike nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną wersję obiektywu Meike 50 mm f/1.7 - manualnego standardu, który teraz będzie kompatybilny z systemami Canon EOS R i Nikon Z.
0
100-letnie niewywołane negatywy odkryte na Antarktydzie
21 Sty 2019
Konserwatorzy z New Zealand Antarctic Heritage Trust dokonali niezwykłego odkrycia. Natrafili na małe pudełko z 22 niewywołanymi negatywami, które przez blisko 100 lat były zamrożone w masywnym bloku lodu.
18
Grzegorz Banaszak gościem dzisiejszego spotkania z cyklu „Na pierwszej linii“
21 Sty 2019
Już dziś gościem „Na pierwszej linii“ będzie weteran, uczestnik misji wojskowych w Kosowie, Iraku i Afganistanie, członek ZPAF oraz fotoreporter, Grzegorz Banaszak. Po odejściu z wojska rozpoczął współpracę z Agencja Fotograficzną Reporter, Crowd Spark i Getty Images.
0
„I Love You All the Time” - zobacz intrygujące portrety Adama Tuchlińskiego
19 Sty 2019
Od dziś można już oglądać najnowszy projekt Adama Tuchlińskiego. Wystawa „I Love You All the Time” prezentowana Starej Galerii ZPAF to wybór najciekawszych portretów, które autor wykonał przez ostatnie sześć lat.
0