"Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę..." - konkurs fotograficzny

W ramach projektu "W stronę wyobraźni dialogu" ogłoszono konkurs fotograficzny zatytułowany "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę...". Organizatorzy czekają na prace ukazujące dialog międzyreligijny, międzykulturowy czy światopoglądowy. Pojedyncze zdjęcia lub zestawy można nadsyłać do początku grudnia bieżącego roku.
0
Łukasz Kacperczyk
3 Lipiec 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Realizowany w ramach styczniowych dni Judaizmu (17 stycznia) oraz Islamu (26 stycznia) konkurs "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem, widzę..." ma na celu zebranie fotografii, które dokumentowałyby zdarzenie dialogu międzykulturowego i zachęcały do otwarcia się na drugiego człowieka. Oczywiście mowa o styczniu przyszłego roku - prace na konkurs można nadsyłać do 7 grudnia 2007 r. Organizatorzy (Wydział Teologiczny UAM, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Stowarzyszenie COEXIST) przewidzieli nagrody pieniężne, wystawę w poznańskiej Galerii U Jezuitów oraz wydawnictwo albumowe.


Wszystkie szczegóły w zamieszczonej poniżej informacji dostarczonej przez organizatorów.

KONKURS FOTOGRAFICZNY: DIALOG - DOPOKĄD CZUJĘ, ROZUMIEM I WIDZĘ...

PROJEKT


Projekt "W stronę wyobraźni dialogu" wpisuje się w program styczniowych wydarzeń podejmujących problematykę dialogu między religiami monoteistycznymi: XI Dzień Judaizmu (17 stycznia) oraz VIII Dzień Islamu (26 stycznia) w 2008 roku.

W ramach projektu organizatorzy: Wydział Teologiczny UAM, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Stowarzyszenie COEXIST zapraszają do konkursu fotograficznego, który zwieńczony zostanie wystawą w Galerii U Jezuitów w Poznaniu oraz panelem dyskusyjnym z udziałem wybitnych artystów, teologów, filozofów i socjologów.

Planowane jest też wydawnictwo dokumentujące owoce konkursu, wystawę oraz refleksję towarzyszącą wydarzeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu oraz dokumentacja wydarzenia zamieszczona zostanie na:
www.coexist.org.pl

KONKURS

Konkurs "Dialog - dopokąd czuję, rozumiem i widzę..." jest zaproszeniem do wypowiedzi fotograficznej w przestrzeni dialogu międzyreligijnego, ale i szeroko rozumianego dialogu międzykulturowego, światopoglądowego czy po prostu międzyludzkiego.

Obraz fotograficzny może być udokumentowaniem wydarzenia, sytuacji dialogu, ale może też wyrażać w sposób symboliczny czy nawet abstrakcyjny wewnętrzny dynamizm postawy dialogu. Chodzi bowiem o poszerzenie wyobraźni dialogicznej, próbę dookreślenia uniwersalnych znaków, kodów życia-w-dialogu jako ważnej propozycji dla dzisiejszego świata, zachęty do otwarcia, zasłuchania i odważnego wejścia na drogę pojednania i wzajemnego szacunku.

Liczymy na to, że szczególny język wypowiedzi artystycznej, jakim jest fotografia, wniesie istotny wkład w dyskusję wokół pojęcia dialogu. Zachęcamy do poszukiwań, świeżego spojrzenia i bardzo osobistych, oryginalnych propozycji.


TERMINY

Termin zgłaszania prac do 7.12.2007.
Obrady Jury konkursu w dniu 15.12.2007.

Powiadomienie uczestników konkursu o werdykcie Jury do 29.12.2007 na:
www.coexist.org.pl

Wernisaż wystawy w Galerii U Jezuitów połączony z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród w dniu 11.01.2008 [wystawa czynna będzie do 11.02.2008].

Panel dyskusyjny "W stronę wyobraźni dialogu" w Galerii U Jezuitów w dniu 12.01.2008.

Zwrot prac w drugim kwartale 2008.]

{BIT|ZASADY


1. Udział w konkursie mogą brać wszyscy fotografujący.
2. Każdy autor może nadesłać do 6-ciu prac. Zestawy wielozdjęciowe będą traktowane jako jedna praca pod warunkiem wyraźnego ich oznaczenia.
3. Technika prac dowolna. Format - krótszy bok nie mniej niż 24 cm. Zdjęcia mogą być oprawione, w cienkie passe-partout o wymiarach nie mniejszych niż 24x30 cm. [Jednak preferujemy większe formaty].
4. Do zdjęć można dołączyć wglądówki (13x18 cm) lub płytę CD do celów poligraficznych.
5. Każde zdjęcie należy czytelnie opisać na odwrocie, podając numer kolejny zgodny z kartą zgłoszenia, tytuł pracy, imię i nazwisko oraz dokładny adres zamieszkania, telefon i email.
Na zdjęciach tworzących zestaw należy dodatkowo podać pozycję alfabetyczną przy numerze pracy i schemat układu zdjęć.
6. Prace wraz z kartą zgłoszenia oraz dowodem opłaty na konto nr: 39 1020 4027 0000 1202 0031 6141 za udział w konkursie wysokości 25,- zł. należy przesłać na adres:

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu,
Katedra Fotografii pok. 117,
Al. Marcinkowskiego 29,
60 - 967 Poznań.

Proszę o umieszczenie na przesyłce wyraźnego napisu: W STRONĘ WYOBRAŹNI DIALOGU

7. Nadesłane prace będą traktowane z największą dbałością, jednak organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne ich zaginięcie lub uszkodzenie w transporcie pocztowym.
8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w katalogu, prasie i telewizji oraz do prezentowania wystawy w innych galeriach.
9. Oceny oraz kwalifikacji wybranych prac na wystawę i do publikacji dokona Jury, które ma prawo wyłączenia spod obrad zdjęć nie spełniających warunków niniejszego regulaminu. Jury w porozumieniu z autorem może też zaproponować inny układ w zestawie wielozdjęciowym.
10. Zdjęcia nagrodzone przechodzą na własność organizatorów.
11. Każdy autor prac zakwalifikowanych do ekspozycji w Galerii U Jezuitów otrzyma katalog wystawy.
12. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.

Kurator projektu: ks. Jerzy Stranz UAM
Kurator wystawy: Piotr Chojnacki ASP]

{BIT|NAGRODY


I Nagroda - 2. 500,- zł
II Nagroda - 2. 000,- zł
III Nagroda - 1. 500,- zł

Dwie nagrody specjalne:
Ufundowany 5. dniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Jury ma prawo do innego podziału nagród.

Prezentacja najlepszych fotografii - wybranych przez Jury - na wystawie w Galerii U Jezuitów w styczniu 2008 roku.

Publikacja nagrodzonych i wybranych przez Jury fotografii w wydawnictwie towarzyszącym projektowi "W stronę wyobraźni dialogu".


Kontakt: poczta@coexist.org.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
26
1