Konkurs fotograficzny "Dobry smak rodzi się z czasem"

Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Dobry smak rodzi się z czasem" skierowany jest do osób zajmujących się profesjonalinie i półprofesjonalinie fotografią, w tym również do studentów fotografii i kierunków pokrewnych. Laureat Grand Prix, oprócz nagrody finansowej, otrzyma możliwość urządzenia wystaw pod opieką kuratorską Fotofestiwalu. Natomiast zwycięskie i wyróżnione prace zostaną zgłoszone do jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych świata, jakim jest Pilsner Urquell International Photography Awards.


REGULAMIN KONKURSU DOBRY SMAK RODZI SIĘ Z CZASEM

1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.
2. Każdy uczestnik może zgłosić jedna pracę składającą się z jednego zdjęcia lub jednego cyklu fotografii skłądającego się do 5 zdjęć oraz opisu. Praca (zdjęcie lub zdjęcia wraz z opisem) powinny stanowić odpowiedź na temat "Dobry smak rodzi się z czasem".
3. Prace można zgłaszać drogą internetową lub pocztą - w przypadku wydruków lub odbitek analogowych (pliki cyfrowe na płycie cd/dvd przesłane pocztą nie będą przyjmowane do konkursu i nie będę zwracane)
4. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie, niezależnie od sposobu dostarczenia prac organizatorowi, jest poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie www.foto.pilsner.pl
5. Poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego spowoduje wygenerowanie unikalnych sygnatur, które należy w przypadku przesłania wydruków czy odbitek analogowych, umieścić na odwrocie każdego ze zdjęć wchodzących w skład pracy konkursowej

Warunki techniczne

1. Prace zgłaszane w formie wglądówek:
- drogą elektroniczną - plik JPG o maksymalnej wielkości 400kB, o boku nie krótszym niż 350px
- w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia warunkiem realizacji będzie dostarczenie organizatorowi pracy przystosowanej do druku (tiff, 300dpi, szer. min 20cm.)
- odbitki przesłane pocztą - format nie mniejszy niż 13x18 i nie większy niż 20x30
- w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia organizator przetworzy prace na formę elektroniczną i przystosuje do druku w odpowiednim formacie
2. Każde ze zdjęć wchodzących w skład pracy konkursowej musi być opatrzone sygnaturą i nie może zawierać innych informacji, w szczególności nie może zawierać danych osobowych osoby zgłaszającej.
3. Opis pracy, który jest traktowany jako element pracy konkursowej wymagany jest dla poprawności zgłoszenia, umieścić go należy w formularzu zgłoszeniowym na stronie www.foto.pilsner.pl (nie należy dołączać go do pracy).

Terminarz konkursu ;
Ogłoszenie wyników nastąpi do 30.07.2007;
Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.foto.pilsner.pl] Nagrody
  • Grand Prix - nagroda w wysokości 6000 PLN, którą zwycięzca może przeznaczyć na przygotowanie wystawy, przygotowanej i zorganizowanej przez Organizatora [LST
;dwie nagrody po 2000 PLN;
oraz wyróżnienia w postaci upominków fotograficznych]
Jury może, spośród wszystkich uczestników, niezależnie od przyznanych nagród i wyróżnień, wybrać 12 fotografii, które stworzą kalendarz opracowany przez organizatora.

Uczestnik przyznaje Sponsorowi prawo do wyboru zdjęć, które zostaną wysłane do zgłoszenia w konkursie Pislner Urquell International Photography Awards. Sponsor poniesie opłaty wpisowe a Uczestnik konkursu osobiście zgłosi zdjęcie do Konkursu PU IPA.


Sponsorem konkursu jest Pilsner Urquell.
Organizator konkursu: Fundacja Edukacji Wizualnej (organizator Fotofestiwalu w Łodzi)Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
0
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0