Międzynarodowy konkurs fotograficzny "Ochrona przed chłodem i upałem"

"Ochrona przed chłodem i upałem" to hasło przwodnie konkursu fotograficznego organizowanego przez firmę Rockwool Polska - producenta energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych ze skalnej wełny mineralnej. Fotografie wykonane w dowolnej technice można nadsyłać na konkurs do 14 lipca 2007 roku. Najlepsze prace wyłonione w konkursie zostaną nagrodzone aparatami fotograficznymi firmy Canon.

Zdecydowaliśmy się na organizację konkursu fotograficznego, gdyż ciekawi nas, jak to, co stanowi podstawową własność wełny mineralnej i cel naszej codziennej pracy, można pokazać w obiektywie. Współorganizowany przez nas w zeszłym roku konkurs na rysunek satyryczny - którego tematem przewodnim była również "Ochrona przed chłodem i upałem" - cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyniósł wiele ciekawych koncepcji. Mamy nadzieję, że i w tym roku uczestnicy zaskoczą nas swoimi pomysłami - powiedział Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska.

Konkurs ma charakter otwarty, udział z w nim może wziąć każda pełnoletnia osoba, bez względu na obywatelstwo czy miejsce zamieszkania. Zdjęcia wykonane dowolną techniką jury oceniać będzie zarówno pod względem artystycznym, jak i ich spójnością z tematem konkursu.

W konkursie organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i finansowe. Laureat pierwszego miejsca otrzyma aparat cyfrowy Canon 400D, natomiast zwycięzcy drugiej i trzeciej nagrody - aparaty cyfrowe Canon G7. Dodatkowo, trzej wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.

Prace należy przesyłać na adres organizatora:

Rockwool Polska, ul. Kwiatowa 14,
66-131 Cigacice
z dopiskiem "Konkurs fotograficzny"
lub na adres e-mail: dok@rockwool.pl z informacją w temacie "Konkurs fotograficzny".

Fotografie przesłąne drogą elektroniczną powinny być zapisane w formacie JPG o rozdzielczości 300 dpi, w formacie nie mniejszym niż A5 przy kompresji nie mniejszej niż 8, natomiast listownie - w postaci odbitek lub wydruków w maksymalnym formacie 30x40 cm wraz z kopią na płycie CD.

Prace konkursowe można zgłaszać do 14 lipca 2007 roku.


Ściągnij formularz zgłoszeniowy i pełny regulamin konkursu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Grand Prix Fotofestiwal 2019 - trwa nabór zgłoszeń
20 Lis 2018
Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka na Wasze projekty. Na laureata nagrody głównej czeka 10 tys. zł oraz wystawa podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Poza tym to świetna okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie swoich osobistych i unikalnych projektów.
0
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
19 Lis 2018
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
0
„Return“ Piotra Kucia to magia fotografii otworkowej. Wenisaż wystawy już w najbliższy czwartek w Szczecinie
19 Lis 2018
„Czarowanie światłem jest jedynym narzędziem w świecie filmu i fotografii, które tworzą magię obrazu“ - komentuje Piotr Kucia, autor wystawy „Return“. Wernisaż jego zdjęć otworkowych odbędzie się 22 listopada w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF.
0
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii“
19 Lis 2018
Jakie są kulisy przygotowania do misji oraz w jaki sposób poradzić sobie z zespołem stresu bojowego opowie były żołnierz sił specjalnych, który prosił o nieujawnianie jego personaliów. Spotkanie już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego.
0