"Muzealne Spotkania z Fotografią" po raz siódmy

Muzeum w Koszalinie ogłosiło już siódmą edycję konkursu "Muzealnych Spotkań z Fotografią". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy, elementy ich architektury czy otoczenia. Prace konkursowe przyjmowane są do 12 czerwca 2007 roku.


Regulamin konkursu

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych pod warunkiem nie ukończenia 20 roku życia.
2. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu.
3. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
4. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
5. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
6. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm.
7. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać.
8. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana).
9. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać:
  • imię i nazwisko autora
  • wiek
  • tytuł pracy lub zestawu wielo-zdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię
  • imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna
  • oraz dopisek "MSzF 2007"
10. Do zdjęć należy dołączyć czytelnie wypełniony druk zgłoszenia uczestnictwa.

Terminarz konkursu;
Ocena jury do 14.07.2007 roku;
Zawiadomienie o werdykcie jury do 8.08.2007 roku;
Otwarcie wystawy połączone z wręczaniem nagród - 20.09.2007 roku;
Plener fotograficzny dla dzieci i młodzieży oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów odbędzie się w dniach 20-23.09.2007 r. (udział w plenerze biorą nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy oraz ich nauczyciele).]
Organizator: Muzeum w Koszalinie
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0