"Muzealne Spotkania z Fotografią" po raz siódmy

Muzeum w Koszalinie ogłosiło już siódmą edycję konkursu "Muzealnych Spotkań z Fotografią". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy, elementy ich architektury czy otoczenia. Prace konkursowe przyjmowane są do 12 czerwca 2007 roku.


Regulamin konkursu

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych pod warunkiem nie ukończenia 20 roku życia.
2. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu.
3. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
4. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
5. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
6. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm.
7. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać.
8. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana).
9. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać:
  • imię i nazwisko autora
  • wiek
  • tytuł pracy lub zestawu wielo-zdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię
  • imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna
  • oraz dopisek "MSzF 2007"
10. Do zdjęć należy dołączyć czytelnie wypełniony druk zgłoszenia uczestnictwa.

Terminarz konkursu;
Ocena jury do 14.07.2007 roku;
Zawiadomienie o werdykcie jury do 8.08.2007 roku;
Otwarcie wystawy połączone z wręczaniem nagród - 20.09.2007 roku;
Plener fotograficzny dla dzieci i młodzieży oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów odbędzie się w dniach 20-23.09.2007 r. (udział w plenerze biorą nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy oraz ich nauczyciele).]
Organizator: Muzeum w Koszalinie
 
Komentarze
Polecane artykuły
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
0
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0