"Muzealne Spotkania z Fotografią" po raz siódmy

Muzeum w Koszalinie ogłosiło już siódmą edycję konkursu "Muzealnych Spotkań z Fotografią". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy, elementy ich architektury czy otoczenia. Prace konkursowe przyjmowane są do 12 czerwca 2007 roku.


Regulamin konkursu

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych pod warunkiem nie ukończenia 20 roku życia.
2. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu.
3. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
4. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
5. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
6. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm.
7. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać.
8. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana).
9. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać:
  • imię i nazwisko autora
  • wiek
  • tytuł pracy lub zestawu wielo-zdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię
  • imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna
  • oraz dopisek "MSzF 2007"
10. Do zdjęć należy dołączyć czytelnie wypełniony druk zgłoszenia uczestnictwa.

Terminarz konkursu;
Ocena jury do 14.07.2007 roku;
Zawiadomienie o werdykcie jury do 8.08.2007 roku;
Otwarcie wystawy połączone z wręczaniem nagród - 20.09.2007 roku;
Plener fotograficzny dla dzieci i młodzieży oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów odbędzie się w dniach 20-23.09.2007 r. (udział w plenerze biorą nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy oraz ich nauczyciele).]
Organizator: Muzeum w Koszalinie
 
Komentarze
Polecane artykuły
RAW Power 2.0 - niedroga alternatywa dla Lightrooma na Mac OS i iOS
20 Lis 2018
Po tym jak w 2015 roku Apple wycofało program Aperture z App Store’a, jego główny programista Nik Bhatt zaprezentował program RAW Power. Właśnie debiutuje jego najnowsza wersja.
0
Leica D-Lux 7 - uniwersalny kompakt w ekskluzywnym wydaniu
20 Lis 2018
Leica zaprezentowała dziś nowy model z serii kompaktów D-Lux. Czy konstrukcja ta czegoś Wam nie przypomina?
0
Zhiyun Crane 3 LAB i WeeBill LAB - stabilizatory, które na nowo definiować mają pracę z gimbalem
20 Lis 2018
Gimbale to dziś dla większości filmujących już chleb powszedni, a z roku na rok na rynku pojawiają się coraz doskonalsze konstrukcje. Jak do tej pory trudno było jednak o produkt doskonały. O takie miano chcą powalczyć nowe flagowe urządzenia z oferty Zhiyun Tech.
0
Aktualizacje obiektywów Tamron. Wraz z nowym softem otrzymamy kompatybilność z bezlusterkowym systemem Nikon Z
20 Lis 2018
SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2, SP 150-600mm f/5-6.3 VC USD G2 i 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD to trzy obiektywy Tamrona, które po zaktualizowaniu będą kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0