Konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy"

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza do nadsyłania archiwalnych i współczesnych fotografii na konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy". Organizatorzy mają nadzieję, że prace pozyskane drogą konkursu poszerzą zasoby archiwalne muzeum.
REGULAMIN

Fotografia archiwalna dotyczy dokumentacji pochodzącej z terenu całej Polski (także i województw znajdujących się w granicach Polski przedwojennej), ale będącej w posiadaniu osób mieszkających obecnie na Ziemi Lubuskiej]

Fotografia współczesna obejmuje dokumentację wykonaną w okresie powojennym i w ostatnim dwudziestopięcioleciu na terenie Ziemi Lubuskiej.Konkurs ma na celu zachęcenie do utrwalania rodzinnych I społecznych form świętowania przy zastosowaniu fotografii, zainteresowanie archiwalnymi fotografiami rodzinnymi i społecznymi oraz ukazanie zmian zachodzących w obyczajowości polskiej.

1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy właściciele archiwalnej fotografii, a także osoby zajmujące się amatorsko i zawodowo fotografią.

2. Na konkurs można przesyłać fotografie:
  • archiwalne (wszystkie formaty) powstałe do roku 1945- obrzędowość doroczna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)- obrzędowość rodzinna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)
  • współczesne (wszystkie formaty) z lat 1945 - 1980 oraz 1981 - 2006- obrzędowość doroczna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi) - obrzędowość rodzinna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi)
3. Maksymalna ilość dostarczonych fotografii dotyczących jednego z wymienionych tematów nie może przekroczyć 6 egzemplarzy.

3. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje:
  • imię i nazwisko autora i właściciela fotografii
  • adres i wiek autora lub dane o właścicielu (dot. fot. archiwalnej)
  • tytuł, nazwę miejscowości i miejsca
  • gdzie i kiedy wykonano fotografię
  • krótki opis ujęcia przedstawianego na fotografii (nazwa święta, obrzędu, zwyczaju)
4. Fotografie należy przesłać do dnia 15 października 2006 roku na adres:

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli
66-006 Ochla,
ul. Muzealna 5
z dopiskiem "KONKURS FOTOGRAFICZNY"


5. Oceny przedstawionych prac i podziału nagród dokona Komisja Konkursowa, która będzie powołana 30 października 2006 roku.

6. Jury konkursu przy ocenie prac szczególnie będzie zwracać uwagę na:

- Treść zawartą w przedstawianym ujęciu
- Dokumentalny charakter opisu fotografii

7. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
  • Fotografia archiwalna
  • Fotografia współczesna
Planowana wysokość nagród:

I. Nagroda - 300 zł
II. Nagroda - 200 zł
III. Nagroda - 100 zł

8. Fotografie nagrodzone i wytypowane przez komisję wezmą udział w wystawie pokonkursowej Obyczajowość polska w fotografii dawnej i współczesnej, zorganizowanej w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

9. Informacje o wynikach konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej Muzeum oraz w lokalnych mediach.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa Probe 24 mm f/14 macro 2:1 i C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 już na polskim rynku. Znamy ceny
21 Lut 2019
Jedne z najciekawszych obiektywów w ofercie Laowa trafiają wreszcie na nasz rynek. Ucieszą się zarówno miłośnicy niekonwencjonalnej fotografii makro, jak i fani ultra szerokiego kąta.
0
Samsung Galaxy Fold - składany ekran i 6 aparatów
21 Lut 2019
Samsung Galaxy Fold to smartfon i tablet w jednym, nad którym prace trwały od 2011 roku. Jednak czy mamy do czynienia z przyszłością urządzeń mobilnych czy raczej z ciekawostką, która przeminie?
0
Nowa linia Samsung Galaxy S10 - więcej aparatów, większy ekran i jeszcze większa wydajność
21 Lut 2019
Podczas corocznej konferencji firma Samsung zaprezentowała najnowsze flagowce z rodziny Galaxy: S10, S10+, S10e oraz S10 5G. Każdy z tych modeli swoją specyfikacją powinien zainteresować różnego odbiorcę, jednak wspólnym mianownikiem jest „przekroczenie kolejnych barier w zakresie obrazowania“.
0
Tamron zapowiada nowe szkła - 35-150 mm f/2.8-4, 35 mm f/1.4 i 17-28 mm f/2.8 III. Dostawy w połowie roku
20 Lut 2019
Przed rozpoczynającymi się za tydzień targami CP+ Tamron zapowiedział plany produkcyjne na najbliższe miesiące. Już w połowie roku zobaczymy 3 nowe ciekawe szkła. Coś dla siebie znajdą tu zarówno użytkownicy lustrzanek jak i bezlusterkowców.
0