Konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy"

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza do nadsyłania archiwalnych i współczesnych fotografii na konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy". Organizatorzy mają nadzieję, że prace pozyskane drogą konkursu poszerzą zasoby archiwalne muzeum.
REGULAMIN

Fotografia archiwalna dotyczy dokumentacji pochodzącej z terenu całej Polski (także i województw znajdujących się w granicach Polski przedwojennej), ale będącej w posiadaniu osób mieszkających obecnie na Ziemi Lubuskiej]

Fotografia współczesna obejmuje dokumentację wykonaną w okresie powojennym i w ostatnim dwudziestopięcioleciu na terenie Ziemi Lubuskiej.Konkurs ma na celu zachęcenie do utrwalania rodzinnych I społecznych form świętowania przy zastosowaniu fotografii, zainteresowanie archiwalnymi fotografiami rodzinnymi i społecznymi oraz ukazanie zmian zachodzących w obyczajowości polskiej.

1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy właściciele archiwalnej fotografii, a także osoby zajmujące się amatorsko i zawodowo fotografią.

2. Na konkurs można przesyłać fotografie:
  • archiwalne (wszystkie formaty) powstałe do roku 1945- obrzędowość doroczna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)- obrzędowość rodzinna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)
  • współczesne (wszystkie formaty) z lat 1945 - 1980 oraz 1981 - 2006- obrzędowość doroczna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi) - obrzędowość rodzinna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi)
3. Maksymalna ilość dostarczonych fotografii dotyczących jednego z wymienionych tematów nie może przekroczyć 6 egzemplarzy.

3. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje:
  • imię i nazwisko autora i właściciela fotografii
  • adres i wiek autora lub dane o właścicielu (dot. fot. archiwalnej)
  • tytuł, nazwę miejscowości i miejsca
  • gdzie i kiedy wykonano fotografię
  • krótki opis ujęcia przedstawianego na fotografii (nazwa święta, obrzędu, zwyczaju)
4. Fotografie należy przesłać do dnia 15 października 2006 roku na adres:

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli
66-006 Ochla,
ul. Muzealna 5
z dopiskiem "KONKURS FOTOGRAFICZNY"


5. Oceny przedstawionych prac i podziału nagród dokona Komisja Konkursowa, która będzie powołana 30 października 2006 roku.

6. Jury konkursu przy ocenie prac szczególnie będzie zwracać uwagę na:

- Treść zawartą w przedstawianym ujęciu
- Dokumentalny charakter opisu fotografii

7. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
  • Fotografia archiwalna
  • Fotografia współczesna
Planowana wysokość nagród:

I. Nagroda - 300 zł
II. Nagroda - 200 zł
III. Nagroda - 100 zł

8. Fotografie nagrodzone i wytypowane przez komisję wezmą udział w wystawie pokonkursowej Obyczajowość polska w fotografii dawnej i współczesnej, zorganizowanej w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

9. Informacje o wynikach konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej Muzeum oraz w lokalnych mediach.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon zaprzestaje wszelkich działań na rynku brazylijskim
19 Wrz 2018
Pod koniec listopada 2017 roku Nikon zapowiedział zamknięcie kanałów sprzedaży internetowej w Brazylii. Teraz poinformował u zupełnym wycofaniu ze swojej działalności na tym rynku.
0
Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Czy na Photokinie zobaczymy aż 5 nowych obiektywów?
19 Wrz 2018
Jeśli wierzyć plotkom, już niebawem fani obiektywów Sigmy będą mieli kolejny powód do świętowania. Jak donosi serwis Nokishita, już niedługo premierę będzie miało 5 ciekawych szkieł, w tym model 70-200 mm.
0
Talent Roku 2018 - rusza kolejna edycja konkursu fotografii dokumentalnej i reportażowej. Nagrodą wystawa w Pix.House
19 Wrz 2018
Poznański Pix.House zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu, nakierowanego na projekty długoterminowe, opowiadające o człowieku. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października.
0
Loupedeck + ze wsparciem dla Adobe Premiere Pro CC
19 Wrz 2018
Od teraz z nowej konsoli do edycji zdjęć Loupedeck+ będą mogli skorzystać także filmowcy i montażyści pracujący w programie Premiere Pro.
0