Konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy"

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze zaprasza do nadsyłania archiwalnych i współczesnych fotografii na konkurs "Święta doroczne i rodzinne Polaków - zwyczaje i obrzędy". Organizatorzy mają nadzieję, że prace pozyskane drogą konkursu poszerzą zasoby archiwalne muzeum.
REGULAMIN

Fotografia archiwalna dotyczy dokumentacji pochodzącej z terenu całej Polski (także i województw znajdujących się w granicach Polski przedwojennej), ale będącej w posiadaniu osób mieszkających obecnie na Ziemi Lubuskiej]

Fotografia współczesna obejmuje dokumentację wykonaną w okresie powojennym i w ostatnim dwudziestopięcioleciu na terenie Ziemi Lubuskiej.Konkurs ma na celu zachęcenie do utrwalania rodzinnych I społecznych form świętowania przy zastosowaniu fotografii, zainteresowanie archiwalnymi fotografiami rodzinnymi i społecznymi oraz ukazanie zmian zachodzących w obyczajowości polskiej.

1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy właściciele archiwalnej fotografii, a także osoby zajmujące się amatorsko i zawodowo fotografią.

2. Na konkurs można przesyłać fotografie:
  • archiwalne (wszystkie formaty) powstałe do roku 1945- obrzędowość doroczna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)- obrzędowość rodzinna (np. związana ze świętami religijnymi, państwowymi i regionalnymi)
  • współczesne (wszystkie formaty) z lat 1945 - 1980 oraz 1981 - 2006- obrzędowość doroczna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi) - obrzędowość rodzinna (związana ze świętami religijnymii okolicznościowymi)
3. Maksymalna ilość dostarczonych fotografii dotyczących jednego z wymienionych tematów nie może przekroczyć 6 egzemplarzy.

3. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić następujące informacje:
  • imię i nazwisko autora i właściciela fotografii
  • adres i wiek autora lub dane o właścicielu (dot. fot. archiwalnej)
  • tytuł, nazwę miejscowości i miejsca
  • gdzie i kiedy wykonano fotografię
  • krótki opis ujęcia przedstawianego na fotografii (nazwa święta, obrzędu, zwyczaju)
4. Fotografie należy przesłać do dnia 15 października 2006 roku na adres:

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z/s w Ochli
66-006 Ochla,
ul. Muzealna 5
z dopiskiem "KONKURS FOTOGRAFICZNY"


5. Oceny przedstawionych prac i podziału nagród dokona Komisja Konkursowa, która będzie powołana 30 października 2006 roku.

6. Jury konkursu przy ocenie prac szczególnie będzie zwracać uwagę na:

- Treść zawartą w przedstawianym ujęciu
- Dokumentalny charakter opisu fotografii

7. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
  • Fotografia archiwalna
  • Fotografia współczesna
Planowana wysokość nagród:

I. Nagroda - 300 zł
II. Nagroda - 200 zł
III. Nagroda - 100 zł

8. Fotografie nagrodzone i wytypowane przez komisję wezmą udział w wystawie pokonkursowej Obyczajowość polska w fotografii dawnej i współczesnej, zorganizowanej w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Ochli.

9. Informacje o wynikach konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej Muzeum oraz w lokalnych mediach.

 
Komentarze
Polecane artykuły
RAW Power 2.0 - niedroga alternatywa dla Lightrooma na Mac OS i iOS
20 Lis 2018
Po tym jak w 2015 roku Apple wycofało program Aperture z App Store’a, jego główny programista Nik Bhatt zaprezentował program RAW Power. Właśnie debiutuje jego najnowsza wersja.
0
Leica D-Lux 7 - uniwersalny kompakt w ekskluzywnym wydaniu
20 Lis 2018
Leica zaprezentowała dziś nowy model z serii kompaktów D-Lux. Czy konstrukcja ta czegoś Wam nie przypomina?
0
Zhiyun Crane 3 LAB i WeeBill LAB - stabilizatory, które na nowo definiować mają pracę z gimbalem
20 Lis 2018
Gimbale to dziś dla większości filmujących już chleb powszedni, a z roku na rok na rynku pojawiają się coraz doskonalsze konstrukcje. Jak do tej pory trudno było jednak o produkt doskonały. O takie miano chcą powalczyć nowe flagowe urządzenia z oferty Zhiyun Tech.
0
Aktualizacje obiektywów Tamron. Wraz z nowym softem otrzymamy kompatybilność z bezlusterkowym systemem Nikon Z
20 Lis 2018
SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2, SP 150-600mm f/5-6.3 VC USD G2 i 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD to trzy obiektywy Tamrona, które po zaktualizowaniu będą kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0