"Taniec - energia ciała i wyobraźni" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Ulotny taniec i fotografia zatrzymująca chwile to kwintesencja konkursu, do którego zapraszają Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie. Konkurs kierowany jest do wszystkich fotografujących. Prace można składać do 15 września 2006. Nagrodzone fotografie zostaną wydane w postaci kalendarza na rok 2007.

Konkurs Taniec - energia ciała i wyobraźni ma zasięg ogólnopolski. Organizowany jest z okazji X Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca - jednego z największych w Polsce i Europie festiwali, który w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 8-12 listopada. Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni postarać się ukazać fotografię, jak i taniec w artystycznym, wieloznacznym kontekście. Organizatorzy wierzą, że uczestnicy skupią się wokół wspólnych zagadnień związanych ze współczesną fotografią artystyczną, jej różnymi odmianami i wariantami. Istotną kwestią jest również próba ukazania, w jaki sposób twórcy różnych dyscyplin artystycznych korzystają z fotografii jako medium wyrazu myśli intelektualnej. Wystawa podsumowująca konkurs będzie dopełnieniem prezentacji taneczno-teatralnych spektakli.

Wystawa zgromadzi prace fotograficzne związane z tańcem, dając możliwość konfrontacji i dialogu tych dwóch dziedzin sztuki - tańca i fotografii, dialogu światowych artystów - tancerzy z polskimi artystami - fotografikami.

Dyskusja i artystyczne porozumienie jest możliwe dzięki uniwersalności języka obu tych dziedzin. Integracja dwóch skrajnie różnych dziedzin sztuki - ulotnego tańca i fotografii zatrzymującej chwile, dokumentującej rzeczywistość wskazuje na potrzebę takiej współpracy, na wzajemne uzupełnianie się sztuk.Nadesłane na konkurs zdjęcia będą oceniane przez uznanych w dziedzinie fotografii i sztuk plastycznych jurorów:
  • Leszek Mądzik - twórca Sceny Plastycznej KUL, reżyser teatralny, scenograf, fotografik
  • Dorota Nowakowska - reżyser, fotografik, operator obrazu, producent filmów i programów telewizyjnych
  • Krzysztof Miękus - fotograf, redaktor naczelny Foto Pozytyw.
Każdego roku podczas Festiwalu obok prezentacji spektakli odbywają się Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, międzynarodowe seminaria z udziałem dziennikarzy, krytyków, publicystów, projekcje video, wystawy plastyczne, fotograficzne, akcje performance związane z tematyką teatru ruchu.

X Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca zgromadzą na lubelskich scenach najbardziej interesujących artystów reprezentujących 6 kontynentów, a także najlepsze teatry tańca z Polski.

W programie tegorocznej edycji Spotkań znajdą się prezentacje zawodowych teatrów tańca z: Ameryki Północnej - Paul Taylor Dance Company 2 (USA), Ameryki Południowej - Cie REA Danza (Argentyna), Australii - Chunky Move (Montreal), Afryki - laureaci prestiżowego konkursu African and Indian Ocean Choreographic Encounters między innymi Andrea Ouamba z Senegalu, Azji - Attakkalari (Indie), Europy Zachodniej - Nanine Linning (Holandia), Europy Wschodniej - Companie René Szabo (Węgry).


Podajemy dokładny adres, na który do 15 września 2006 można przesyłać zdjęcia:

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. 815 360 323
e-mail taniec@ck.lublin.pl

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Więcej informacji na stronach: www.ltt.art.pl, www.dancefestival.lublin.pl, www.ck.lublin.pl


Organizatorzy: Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie
Koordynator konkursu: Anna Żak
Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Foto Pozytyw.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0
Jacob Aue Sobol: „Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“
24 Wrz 2018
„Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“ powiedział kiedyś Jacob Aue Sobol, fotograf agencji Magnum Photos. Mówiąc te słowa miał myśli fotografowanie „z ręki”, pracę z intuicją i sercem oraz decydujący moment, w którym zapominamy, że trzymamy w rękach aparat. Właśnie taka jest wystawa „With and Without You“, której wernisaż odbędzie się 28 września w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
0
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
2