"Taniec - energia ciała i wyobraźni" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Ulotny taniec i fotografia zatrzymująca chwile to kwintesencja konkursu, do którego zapraszają Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie. Konkurs kierowany jest do wszystkich fotografujących. Prace można składać do 15 września 2006. Nagrodzone fotografie zostaną wydane w postaci kalendarza na rok 2007.
0
Karolina Kozyra
16 Sierpień 2006
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs Taniec - energia ciała i wyobraźni ma zasięg ogólnopolski. Organizowany jest z okazji X Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca - jednego z największych w Polsce i Europie festiwali, który w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 8-12 listopada. Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni postarać się ukazać fotografię, jak i taniec w artystycznym, wieloznacznym kontekście. Organizatorzy wierzą, że uczestnicy skupią się wokół wspólnych zagadnień związanych ze współczesną fotografią artystyczną, jej różnymi odmianami i wariantami. Istotną kwestią jest również próba ukazania, w jaki sposób twórcy różnych dyscyplin artystycznych korzystają z fotografii jako medium wyrazu myśli intelektualnej. Wystawa podsumowująca konkurs będzie dopełnieniem prezentacji taneczno-teatralnych spektakli.

Wystawa zgromadzi prace fotograficzne związane z tańcem, dając możliwość konfrontacji i dialogu tych dwóch dziedzin sztuki - tańca i fotografii, dialogu światowych artystów - tancerzy z polskimi artystami - fotografikami.

Dyskusja i artystyczne porozumienie jest możliwe dzięki uniwersalności języka obu tych dziedzin. Integracja dwóch skrajnie różnych dziedzin sztuki - ulotnego tańca i fotografii zatrzymującej chwile, dokumentującej rzeczywistość wskazuje na potrzebę takiej współpracy, na wzajemne uzupełnianie się sztuk.Nadesłane na konkurs zdjęcia będą oceniane przez uznanych w dziedzinie fotografii i sztuk plastycznych jurorów:
  • Leszek Mądzik - twórca Sceny Plastycznej KUL, reżyser teatralny, scenograf, fotografik
  • Dorota Nowakowska - reżyser, fotografik, operator obrazu, producent filmów i programów telewizyjnych
  • Krzysztof Miękus - fotograf, redaktor naczelny Foto Pozytyw.
Każdego roku podczas Festiwalu obok prezentacji spektakli odbywają się Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, międzynarodowe seminaria z udziałem dziennikarzy, krytyków, publicystów, projekcje video, wystawy plastyczne, fotograficzne, akcje performance związane z tematyką teatru ruchu.

X Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca zgromadzą na lubelskich scenach najbardziej interesujących artystów reprezentujących 6 kontynentów, a także najlepsze teatry tańca z Polski.

W programie tegorocznej edycji Spotkań znajdą się prezentacje zawodowych teatrów tańca z: Ameryki Północnej - Paul Taylor Dance Company 2 (USA), Ameryki Południowej - Cie REA Danza (Argentyna), Australii - Chunky Move (Montreal), Afryki - laureaci prestiżowego konkursu African and Indian Ocean Choreographic Encounters między innymi Andrea Ouamba z Senegalu, Azji - Attakkalari (Indie), Europy Zachodniej - Nanine Linning (Holandia), Europy Wschodniej - Companie René Szabo (Węgry).


Podajemy dokładny adres, na który do 15 września 2006 można przesyłać zdjęcia:

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. 815 360 323
e-mail taniec@ck.lublin.pl

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Więcej informacji na stronach: www.ltt.art.pl, www.dancefestival.lublin.pl, www.ck.lublin.pl


Organizatorzy: Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie
Koordynator konkursu: Anna Żak
Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Foto Pozytyw.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.
0
1
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2