"Taniec - energia ciała i wyobraźni" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Ulotny taniec i fotografia zatrzymująca chwile to kwintesencja konkursu, do którego zapraszają Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie. Konkurs kierowany jest do wszystkich fotografujących. Prace można składać do 15 września 2006. Nagrodzone fotografie zostaną wydane w postaci kalendarza na rok 2007.

Konkurs Taniec - energia ciała i wyobraźni ma zasięg ogólnopolski. Organizowany jest z okazji X Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca - jednego z największych w Polsce i Europie festiwali, który w tym roku odbędzie się w Lublinie w dniach 8-12 listopada. Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni postarać się ukazać fotografię, jak i taniec w artystycznym, wieloznacznym kontekście. Organizatorzy wierzą, że uczestnicy skupią się wokół wspólnych zagadnień związanych ze współczesną fotografią artystyczną, jej różnymi odmianami i wariantami. Istotną kwestią jest również próba ukazania, w jaki sposób twórcy różnych dyscyplin artystycznych korzystają z fotografii jako medium wyrazu myśli intelektualnej. Wystawa podsumowująca konkurs będzie dopełnieniem prezentacji taneczno-teatralnych spektakli.

Wystawa zgromadzi prace fotograficzne związane z tańcem, dając możliwość konfrontacji i dialogu tych dwóch dziedzin sztuki - tańca i fotografii, dialogu światowych artystów - tancerzy z polskimi artystami - fotografikami.

Dyskusja i artystyczne porozumienie jest możliwe dzięki uniwersalności języka obu tych dziedzin. Integracja dwóch skrajnie różnych dziedzin sztuki - ulotnego tańca i fotografii zatrzymującej chwile, dokumentującej rzeczywistość wskazuje na potrzebę takiej współpracy, na wzajemne uzupełnianie się sztuk.Nadesłane na konkurs zdjęcia będą oceniane przez uznanych w dziedzinie fotografii i sztuk plastycznych jurorów:
  • Leszek Mądzik - twórca Sceny Plastycznej KUL, reżyser teatralny, scenograf, fotografik
  • Dorota Nowakowska - reżyser, fotografik, operator obrazu, producent filmów i programów telewizyjnych
  • Krzysztof Miękus - fotograf, redaktor naczelny Foto Pozytyw.
Każdego roku podczas Festiwalu obok prezentacji spektakli odbywają się Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, międzynarodowe seminaria z udziałem dziennikarzy, krytyków, publicystów, projekcje video, wystawy plastyczne, fotograficzne, akcje performance związane z tematyką teatru ruchu.

X Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca zgromadzą na lubelskich scenach najbardziej interesujących artystów reprezentujących 6 kontynentów, a także najlepsze teatry tańca z Polski.

W programie tegorocznej edycji Spotkań znajdą się prezentacje zawodowych teatrów tańca z: Ameryki Północnej - Paul Taylor Dance Company 2 (USA), Ameryki Południowej - Cie REA Danza (Argentyna), Australii - Chunky Move (Montreal), Afryki - laureaci prestiżowego konkursu African and Indian Ocean Choreographic Encounters między innymi Andrea Ouamba z Senegalu, Azji - Attakkalari (Indie), Europy Zachodniej - Nanine Linning (Holandia), Europy Wschodniej - Companie René Szabo (Węgry).


Podajemy dokładny adres, na który do 15 września 2006 można przesyłać zdjęcia:

Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. 815 360 323
e-mail taniec@ck.lublin.pl

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Więcej informacji na stronach: www.ltt.art.pl, www.dancefestival.lublin.pl, www.ck.lublin.pl


Organizatorzy: Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury w Lublinie
Koordynator konkursu: Anna Żak
Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Foto Pozytyw.

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0