Ogólnopolski Discover Europe 2006

Został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs "Discover Europe - Odkryj Europę... i pokaż ją innym!" organizowany przez Erasmus Student Network przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zadaniem konkursu jest ukazanie zarówno Polski widzianej oczyma obcokrajowców jak i Europy widzianej oczyma Polaków.

Projekt {ITLDiscover Europe 2006] składa się z 3 etapów. W każdej uczelni najpierw odbywa się etap lokalny. Zwycięskie zdjęcia przechodzą następnie do {ITP|etapu ogólnopolskiego], który odbędzie się w Warszawie w 2 czerwca 2006 roku. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu atrakcyjnych nagród, na uczelniach organizowane są wystawy prac finałowych, a także drukowany jest kalendarz zawierający 12 wyróżnionych zdjęć.

Konkurs adresowany jest do studentów wszystkich kierunków, niezależnie w jakim trybie studiów uczestniczą (dziennych, zaocznych, popołudniowych, podyplomowych), a także obcokrajowców, którzy przebywają na stypendium we wszystkich uczelniach, które zadeklarowały swój udział w czwartej edycji. Discover Europe obejmuje dwie kategorie tematyczne:
  • Jak Polacy widzą Europę
  • Jak Obcokrajowcy widzą Polskę

Każdy z uczestników może złożyć maksymalnie trzy zdjęcia odpowiednio opisane zdjęcia o wymiarach 15x21 cm (we wskazanym miejscu).

Celem głównym, jaki założyli sobie organizatorzy konkursu jest nawiązanie i zacieśnienie kontaktów między studentami polskimi a studentami zagranicznymi przebywającymi na stypendium w Polsce.


Szczegółowe informacje dotyczące wcześniejszych i obecnej edycji konkursu można znaleźć na stronie internetowej wwww.discovereurope.go.pl

 
Komentarze
Polecane artykuły
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0
Jacob Aue Sobol: „Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“
24 Wrz 2018
„Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“ powiedział kiedyś Jacob Aue Sobol, fotograf agencji Magnum Photos. Mówiąc te słowa miał myśli fotografowanie „z ręki”, pracę z intuicją i sercem oraz decydujący moment, w którym zapominamy, że trzymamy w rękach aparat. Właśnie taka jest wystawa „With and Without You“, której wernisaż odbędzie się 28 września w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
0
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
2