Ogólnopolski Discover Europe 2006

Został ogłoszony Ogólnopolski Konkurs "Discover Europe - Odkryj Europę... i pokaż ją innym!" organizowany przez Erasmus Student Network przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zadaniem konkursu jest ukazanie zarówno Polski widzianej oczyma obcokrajowców jak i Europy widzianej oczyma Polaków.

Projekt {ITLDiscover Europe 2006] składa się z 3 etapów. W każdej uczelni najpierw odbywa się etap lokalny. Zwycięskie zdjęcia przechodzą następnie do {ITP|etapu ogólnopolskiego], który odbędzie się w Warszawie w 2 czerwca 2006 roku. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu atrakcyjnych nagród, na uczelniach organizowane są wystawy prac finałowych, a także drukowany jest kalendarz zawierający 12 wyróżnionych zdjęć.

Konkurs adresowany jest do studentów wszystkich kierunków, niezależnie w jakim trybie studiów uczestniczą (dziennych, zaocznych, popołudniowych, podyplomowych), a także obcokrajowców, którzy przebywają na stypendium we wszystkich uczelniach, które zadeklarowały swój udział w czwartej edycji. Discover Europe obejmuje dwie kategorie tematyczne:
  • Jak Polacy widzą Europę
  • Jak Obcokrajowcy widzą Polskę

Każdy z uczestników może złożyć maksymalnie trzy zdjęcia odpowiednio opisane zdjęcia o wymiarach 15x21 cm (we wskazanym miejscu).

Celem głównym, jaki założyli sobie organizatorzy konkursu jest nawiązanie i zacieśnienie kontaktów między studentami polskimi a studentami zagranicznymi przebywającymi na stypendium w Polsce.


Szczegółowe informacje dotyczące wcześniejszych i obecnej edycji konkursu można znaleźć na stronie internetowej wwww.discovereurope.go.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0