VI Muzealne Spotkania z Fotografią

VI Muzealne Spotkania z Fotografią to konkurs skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia. Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jest plener fotograficzny oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów.


Organizatorzy konkursu postawili sobie za jeden z głównych celów rozwijanie osobistych zainteresowań i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie aktywności aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej. Poza tym konkurs na wspomóc włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego, a także wyrobić potrzebę obcowania z muzeum.

Regulamin konkursu

1. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu
2. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
3. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
4. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
5. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm
6. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
7. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana)
8. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna oraz dopisek "MSzF 2006".


Prace konkursowe należy przesłać do 18 czerwca 2006 roku.

Biuro organizacyjne
Dział Oświatowy Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37/39, 75-420 Koszalin
tel. (0 94) 343 20 11, fax 341 65 87

mwk@px.pl

Druk zgłoszenia uczestnictwa znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.muzeum.koszalin.pl


Zobacz prace laureatów z V edycji konkursu zobacz
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0