VI Muzealne Spotkania z Fotografią

VI Muzealne Spotkania z Fotografią to konkurs skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia. Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jest plener fotograficzny oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów.


Organizatorzy konkursu postawili sobie za jeden z głównych celów rozwijanie osobistych zainteresowań i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie aktywności aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej. Poza tym konkurs na wspomóc włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego, a także wyrobić potrzebę obcowania z muzeum.

Regulamin konkursu

1. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu
2. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
3. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
4. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
5. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm
6. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
7. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana)
8. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna oraz dopisek "MSzF 2006".


Prace konkursowe należy przesłać do 18 czerwca 2006 roku.

Biuro organizacyjne
Dział Oświatowy Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37/39, 75-420 Koszalin
tel. (0 94) 343 20 11, fax 341 65 87

mwk@px.pl

Druk zgłoszenia uczestnictwa znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.muzeum.koszalin.pl


Zobacz prace laureatów z V edycji konkursu zobacz
Komentarze
Polecane artykuły
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
0
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
4
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0