VI Muzealne Spotkania z Fotografią

VI Muzealne Spotkania z Fotografią to konkurs skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia. Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jest plener fotograficzny oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów.


Organizatorzy konkursu postawili sobie za jeden z głównych celów rozwijanie osobistych zainteresowań i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie aktywności aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej. Poza tym konkurs na wspomóc włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego, a także wyrobić potrzebę obcowania z muzeum.

Regulamin konkursu

1. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu
2. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
3. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
4. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
5. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm
6. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
7. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana)
8. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna oraz dopisek "MSzF 2006".


Prace konkursowe należy przesłać do 18 czerwca 2006 roku.

Biuro organizacyjne
Dział Oświatowy Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37/39, 75-420 Koszalin
tel. (0 94) 343 20 11, fax 341 65 87

mwk@px.pl

Druk zgłoszenia uczestnictwa znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.muzeum.koszalin.pl


Zobacz prace laureatów z V edycji konkursu zobacz
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0