VI Muzealne Spotkania z Fotografią

VI Muzealne Spotkania z Fotografią to konkurs skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia. Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jest plener fotograficzny oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów.


Organizatorzy konkursu postawili sobie za jeden z głównych celów rozwijanie osobistych zainteresowań i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie aktywności aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej. Poza tym konkurs na wspomóc włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego, a także wyrobić potrzebę obcowania z muzeum.

Regulamin konkursu

1. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu
2. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
3. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
4. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
5. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm
6. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
7. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana)
8. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna oraz dopisek "MSzF 2006".


Prace konkursowe należy przesłać do 18 czerwca 2006 roku.

Biuro organizacyjne
Dział Oświatowy Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37/39, 75-420 Koszalin
tel. (0 94) 343 20 11, fax 341 65 87

mwk@px.pl

Druk zgłoszenia uczestnictwa znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.muzeum.koszalin.pl


Zobacz prace laureatów z V edycji konkursu zobacz
Komentarze
Polecane artykuły
Xiaomi Mi 9 - 3 topowe aparaty w dobrej cenie
21 Lut 2019
Najnowsza wersja flagowca chińskiego producenta oferuje 3 aparaty w podobnej konfiguracji, co w najnowszym Samsungu Galaxy. Oferuje też niezłe podzespoły, a przy tym, jak zawsze w przypadku Xiaomi jest bardzo przystępnie wyceniona.
0
Venus Optics Laowa Probe 24 mm f/14 macro 2:1 i C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 już na polskim rynku. Znamy ceny
21 Lut 2019
Jedne z najciekawszych obiektywów w ofercie Laowa trafiają wreszcie na nasz rynek. Ucieszą się zarówno miłośnicy niekonwencjonalnej fotografii makro, jak i fani ultra szerokiego kąta.
1
Samsung Galaxy Fold - składany ekran i 6 aparatów
21 Lut 2019
Samsung Galaxy Fold to smartfon i tablet w jednym, nad którym prace trwały od 2011 roku. Jednak czy mamy do czynienia z przyszłością urządzeń mobilnych czy raczej z ciekawostką, która przeminie?
1
Nowa linia Samsung Galaxy S10 - więcej aparatów, większy ekran i jeszcze większa wydajność
21 Lut 2019
Podczas corocznej konferencji firma Samsung zaprezentowała najnowsze flagowce z rodziny Galaxy: S10, S10+, S10e oraz S10 5G. Każdy z tych modeli swoją specyfikacją powinien zainteresować różnego odbiorcę, jednak wspólnym mianownikiem jest „przekroczenie kolejnych barier w zakresie obrazowania“.
0