VI Muzealne Spotkania z Fotografią

VI Muzealne Spotkania z Fotografią to konkurs skierowany do dzieci i młodzieży poniżej 20 roku życia. Nagrodą dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jest plener fotograficzny oraz seminarium dla nauczycieli i opiekunów.


Organizatorzy konkursu postawili sobie za jeden z głównych celów rozwijanie osobistych zainteresowań i wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie aktywności aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej. Poza tym konkurs na wspomóc włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego, a także wyrobić potrzebę obcowania z muzeum.

Regulamin konkursu

1. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie, którzy podczas wizyty w muzeum wykonali fotografie przedstawiające muzealne wystawy albo ich fragmenty (pojedyncze eksponaty, zestawy zabytków), zaplecze muzeum (pracownie naukowe, konserwatorskie, itp.), a także budynki muzeów, elementy ich architektury, otoczenia lub zabytki zgromadzone w muzeach na wolnym powietrzu
2. Do konkursu mogą przystąpić także dzieci i młodzież przedstawiająca w formie reportażu, felietonu lub eseju fotograficznego swoje spotkanie z muzeum (lekcję muzealną, zajęcia w muzealnej pracowni fotograficznej, wycieczkę do muzealnego skansenu, itp.)
3. Podstawą wykonywania zdjęć w muzeum jest uzyskanie zgody na fotografowanie
4. Każdy autor może nadesłać 8 samodzielnie wykonanych fotografii
5. Format barwnych lub czarno-białych zdjęć nie może być mniejszy niż 15 x 21 cm
6. Prac konkursowych nie należy oprawiać ani podklejać
7. Wskazane jest nadsyłanie prac poprzez szkoły, instytucje i organizacje pośredniczące w przeprowadzeniu konkursu (przesyłka powinna być sztywno opakowana)
8. Na odwrocie każdej fotografii należy czytelnie podać: imię i nazwisko autora, wiek, tytuł pracy lub zestawu wielozdjęciowego (w zestawie należy kolejno ponumerować zdjęcia), nazwę i adres szkoły, placówki prowadzącej zajęcia fotograficzne albo organizacji propagującej fotografię, imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna oraz dopisek "MSzF 2006".


Prace konkursowe należy przesłać do 18 czerwca 2006 roku.

Biuro organizacyjne
Dział Oświatowy Muzeum w Koszalinie
ul. Młyńska 37/39, 75-420 Koszalin
tel. (0 94) 343 20 11, fax 341 65 87

mwk@px.pl

Druk zgłoszenia uczestnictwa znajdziesz tutaj

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.muzeum.koszalin.pl


Zobacz prace laureatów z V edycji konkursu zobacz
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polaroid Mint - aparat natychmiastowy i drukarka już dostępne w Polsce. Znamy cenę
21 Lis 2018
Pod koniec sierpnia Polaroid zaprezentował bardzo ciekawą natychmiastowo-cyfrową hybrydę, której siłą wydawała się prostota konstrukcji i obsługi. Oprócz niej pokazano także przenośną drukarkę. Obydwa urządzenia zadebiutowały właśnie na polskim rynku.
0
Ucz się fotografii ulicznej od fotografów Magnum Photos. Słynna agencja rusza ze swoim pierwszym internetowym kursem
21 Lis 2018
Bruce Gilden, Martin Parr, Susan Maiselas czy Mark Power to tylko kilku fotografów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w pierwszym kursie na nowej edukacyjnej platformie agencji.
0
Kupiłeś obiektyw Tamron? Możesz za darmo przedłużyć gwarancję na okres 5 lat
21 Lis 2018
Nic nie boli tak, jak awaria sprzętu. Dobrze więc mieć dodatkowe zabezpieczenie. Tamron oferuje bezpłatne przedłużenie gwarancji do 5 lat przy dokonaniu rejestracji produktu w ciągu dwóch miesięcy od daty zakupu.
0
Vanessa Winship „she dances on Jackson“ - zobacz premierową w naszym kraju wystawę cenionej brytyjskiej fotografki
21 Lis 2018
Wystawa „she dances on Jackson“ będzie pierwszą prezentacją fotografii Vanessy Winship. Wernisaż z udziałem artystki już dziś w Warszawie.
0