Konkurs "Kielce inaczej"

Fundacja Kultury Wici wspólnie z Domem Środowisk Twórczych w Kielcach ogłosiła drugą edycje konkursu fotograficznego "Kielce Inaczej". Efektem konkursu będzie wakacyjna wystawa fotografii prezentowana w galerii Domu Środowisk Twórczych w Kielcach oraz wirtualna galeria internetowa na stronie konkursu www.kielceinaczej.wici.info.


Jak donoszą organizatorzy konkursu, pierwsza edycja Kielce Inaczej cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 76 autorów, którzy przysłali 348 zdjęć. Na pokonkursowej wystawie w Pałacyku Zielińskiego można było zobaczyć 53 fotografie 29 autorów.

Zobacz galerię laureatów I edycji konkursu "Kielce inaczej"

Od organizatorów:
Czekamy na zdjęcia, które w ciekawy artystycznie dokumentacyjne sposób pokażą nam nasze miasto. Tematem prac może być architektura, krajobrazy, przyroda, a także mieszkańcy naszego miasta. Liczymy, że dzięki tym fotografią uda się uchwycić ulotne chwile z historii i życia naszego miasta, które następnie zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie.

Każdy biorący udział w konkursie może przesłać po 3 niepublikowane wcześniej prace lub cykle składające się z max. 5 fotografii, wykonanych w dowolnej technice o wymiarach min. 20x30 cm i max. 30x40.

Prace konkursowe należy przesłać do 15 maja 2006 roku na adres:

Dom Środowisk Twórczych
Pałacyk T. Zielińskiego
25-009 Kielce,
ul. Zamkowa 5
z dopiskiem "Kielce inaczej #06"


Nadesłane prace oceni trzyosobowe profesjonalne jury, pod przewodnictwem Mariana Rumina, krytyka sztuki, dyrektora BWA w Kielcach. Pozostałym członkami komisji będą: Krzysztof Miękus - redaktor naczelny miesięcznika fotograficznego Fotopozytyw oraz Jerzy Bednarski - artysta fotografik, członek ZPAF. Werdykt jury zostanie ogłoszony 14 czerwca 2006 roku, a już cztery dni później w Pałacyku Zielińskiego otwarta zostanie pokonkursowa wystawa Kielce Inaczej 2006

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wojciech Lubawski.


Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziesz tutaj


Magazyn Fotopolis.pl objął konkurs patronatem medialnym

 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0