Konkurs "Kielce inaczej"

Fundacja Kultury Wici wspólnie z Domem Środowisk Twórczych w Kielcach ogłosiła drugą edycje konkursu fotograficznego "Kielce Inaczej". Efektem konkursu będzie wakacyjna wystawa fotografii prezentowana w galerii Domu Środowisk Twórczych w Kielcach oraz wirtualna galeria internetowa na stronie konkursu www.kielceinaczej.wici.info.


Jak donoszą organizatorzy konkursu, pierwsza edycja Kielce Inaczej cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 76 autorów, którzy przysłali 348 zdjęć. Na pokonkursowej wystawie w Pałacyku Zielińskiego można było zobaczyć 53 fotografie 29 autorów.

Zobacz galerię laureatów I edycji konkursu "Kielce inaczej"

Od organizatorów:
Czekamy na zdjęcia, które w ciekawy artystycznie dokumentacyjne sposób pokażą nam nasze miasto. Tematem prac może być architektura, krajobrazy, przyroda, a także mieszkańcy naszego miasta. Liczymy, że dzięki tym fotografią uda się uchwycić ulotne chwile z historii i życia naszego miasta, które następnie zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie.

Każdy biorący udział w konkursie może przesłać po 3 niepublikowane wcześniej prace lub cykle składające się z max. 5 fotografii, wykonanych w dowolnej technice o wymiarach min. 20x30 cm i max. 30x40.

Prace konkursowe należy przesłać do 15 maja 2006 roku na adres:

Dom Środowisk Twórczych
Pałacyk T. Zielińskiego
25-009 Kielce,
ul. Zamkowa 5
z dopiskiem "Kielce inaczej #06"


Nadesłane prace oceni trzyosobowe profesjonalne jury, pod przewodnictwem Mariana Rumina, krytyka sztuki, dyrektora BWA w Kielcach. Pozostałym członkami komisji będą: Krzysztof Miękus - redaktor naczelny miesięcznika fotograficznego Fotopozytyw oraz Jerzy Bednarski - artysta fotografik, członek ZPAF. Werdykt jury zostanie ogłoszony 14 czerwca 2006 roku, a już cztery dni później w Pałacyku Zielińskiego otwarta zostanie pokonkursowa wystawa Kielce Inaczej 2006

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wojciech Lubawski.


Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziesz tutaj


Magazyn Fotopolis.pl objął konkurs patronatem medialnym

Komentarze
Polecane artykuły
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
0
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
4
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0