Konkurs "Kielce inaczej"

Fundacja Kultury Wici wspólnie z Domem Środowisk Twórczych w Kielcach ogłosiła drugą edycje konkursu fotograficznego "Kielce Inaczej". Efektem konkursu będzie wakacyjna wystawa fotografii prezentowana w galerii Domu Środowisk Twórczych w Kielcach oraz wirtualna galeria internetowa na stronie konkursu www.kielceinaczej.wici.info.


Jak donoszą organizatorzy konkursu, pierwsza edycja Kielce Inaczej cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konkursie wzięło udział 76 autorów, którzy przysłali 348 zdjęć. Na pokonkursowej wystawie w Pałacyku Zielińskiego można było zobaczyć 53 fotografie 29 autorów.

Zobacz galerię laureatów I edycji konkursu "Kielce inaczej"

Od organizatorów:
Czekamy na zdjęcia, które w ciekawy artystycznie dokumentacyjne sposób pokażą nam nasze miasto. Tematem prac może być architektura, krajobrazy, przyroda, a także mieszkańcy naszego miasta. Liczymy, że dzięki tym fotografią uda się uchwycić ulotne chwile z historii i życia naszego miasta, które następnie zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie.

Każdy biorący udział w konkursie może przesłać po 3 niepublikowane wcześniej prace lub cykle składające się z max. 5 fotografii, wykonanych w dowolnej technice o wymiarach min. 20x30 cm i max. 30x40.

Prace konkursowe należy przesłać do 15 maja 2006 roku na adres:

Dom Środowisk Twórczych
Pałacyk T. Zielińskiego
25-009 Kielce,
ul. Zamkowa 5
z dopiskiem "Kielce inaczej #06"


Nadesłane prace oceni trzyosobowe profesjonalne jury, pod przewodnictwem Mariana Rumina, krytyka sztuki, dyrektora BWA w Kielcach. Pozostałym członkami komisji będą: Krzysztof Miękus - redaktor naczelny miesięcznika fotograficznego Fotopozytyw oraz Jerzy Bednarski - artysta fotografik, członek ZPAF. Werdykt jury zostanie ogłoszony 14 czerwca 2006 roku, a już cztery dni później w Pałacyku Zielińskiego otwarta zostanie pokonkursowa wystawa Kielce Inaczej 2006

Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Wojciech Lubawski.


Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziesz tutaj


Magazyn Fotopolis.pl objął konkurs patronatem medialnym

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0