Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019

Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.

1
Redakcja Fotopolis
27 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez niezależną organizację Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM) konkurs ma przede wszystkim unaoczniać to jak wielki wpływ działalność człowieka ma na środowisko naturalne, oraz jak wielką zdolność ma on sam do adaptowania się do nowych i ekstremalnych nierzadko warunków życia.

To w dużej mierze smutny i gorzki, rzadziej krzepiący i dający nadzieję obraz zmian zachodzących na naszej planecie. „Zachęcamy wszystkich uczestników by prace były współczesne, nośne, wyzywające, oryginalne i piękne, ale co najważniejsze, by inspirowały ludzi na całym świecie do dbania o środowisko i odpowiedzialność za swoje czyny” - czytamy na stronie organizatora.

Zwycięzców konkursu ogłoszono podczas szczytu klimatycznego Organizacji Narodów zjednoczonych w Nowym Jorku, a pierwsza nagroda oraz tytuł Environmental Photographer of the Year powędrowały do EL Shanth Kumara, autora zdjęcia prezentującego falę, która zalewa domy w Mumbaju i porywa jednego z rybaków.

NAGRODZONE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
30
1
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
21
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
181
0