Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019

Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.

1

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez niezależną organizację Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM) konkurs ma przede wszystkim unaoczniać to jak wielki wpływ działalność człowieka ma na środowisko naturalne, oraz jak wielką zdolność ma on sam do adaptowania się do nowych i ekstremalnych nierzadko warunków życia.

To w dużej mierze smutny i gorzki, rzadziej krzepiący i dający nadzieję obraz zmian zachodzących na naszej planecie. „Zachęcamy wszystkich uczestników by prace były współczesne, nośne, wyzywające, oryginalne i piękne, ale co najważniejsze, by inspirowały ludzi na całym świecie do dbania o środowisko i odpowiedzialność za swoje czyny” - czytamy na stronie organizatora.

Zwycięzców konkursu ogłoszono podczas szczytu klimatycznego Organizacji Narodów zjednoczonych w Nowym Jorku, a pierwsza nagroda oraz tytuł Environmental Photographer of the Year powędrowały do EL Shanth Kumara, autora zdjęcia prezentującego falę, która zalewa domy w Mumbaju i porywa jednego z rybaków.

NAGRODZONE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
112
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
621
2
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0