Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019

Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez niezależną organizację Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM) konkurs ma przede wszystkim unaoczniać to jak wielki wpływ działalność człowieka ma na środowisko naturalne, oraz jak wielką zdolność ma on sam do adaptowania się do nowych i ekstremalnych nierzadko warunków życia.

To w dużej mierze smutny i gorzki, rzadziej krzepiący i dający nadzieję obraz zmian zachodzących na naszej planecie. „Zachęcamy wszystkich uczestników by prace były współczesne, nośne, wyzywające, oryginalne i piękne, ale co najważniejsze, by inspirowały ludzi na całym świecie do dbania o środowisko i odpowiedzialność za swoje czyny” - czytamy na stronie organizatora.

Zwycięzców konkursu ogłoszono podczas szczytu klimatycznego Organizacji Narodów zjednoczonych w Nowym Jorku, a pierwsza nagroda oraz tytuł Environmental Photographer of the Year powędrowały do EL Shanth Kumara, autora zdjęcia prezentującego falę, która zalewa domy w Mumbaju i porywa jednego z rybaków.

NAGRODZONE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37