„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

Światło dzienne ujrzała właśnie kampania „Langusta Lips”, autorstwa fotografa Jana Kriwola. Sesja ta będzie promowała tegoroczną edycję Fresh Fashion Awards – konkursu dla projektantów mody i akcesoriów.

Langusta Lips to z jednej strony sesja wizerunkowa marki Diligent autorstwa Jana Kriwola, która prezentuje najnowszą kolekcję firmy. Ale z drugiej strony jest to projekt, który zabiera widza w świat iluzji i zmusza go do pewnych obserwacji. W dzisiejszym świecie każde spojrzenie skierowane na człowieka czy obiekt jest subiektywne. Deformujemy i zniekształcamy obraz, nasz wizerunek w świecie, w rzeczywistości, gdzie każdy usiłuje przebić się ze swoim głosem czy opinią.

- Koncepcja zdjęć, którą wypracowaliśmy wraz z całym zespołem nawiązuje do stworzenia złudzenia, z którym zderza się odbiorca. Widzimy modeli, których zatapiamy pod wodą. Zmodyfikowane sylwetki, które pozwalają dostrzec zniekształcenie obrazu spowodowane ludzkim spojrzeniem – opowiada Jan Kriwol, fotograf, autor sesji Langusta Lips.

- Kolekcja Langusta Lips ma dwojaki sens. Odnosi się do kształtu langusty, jej rozbudowanego korpusu, kolorystyki – pomarańczowego, brzoskwiniowego, czy beżowego. Metaforycznie ukrywamy behawioralne podłoże, nawiązujące do deformacji ciała i twarzy – powiedział Szymon Mrózek, projektant i współtwórca marki Diligent.

Całokształt kolekcji Langusta Lips powstał przy współpracy ze współczesną artystką Alicją Białą, której ideą było zmaterializowanie tytułowego Langusta Lips. Przy okazji tej odsłony nawiązano również współpracę z marką Adidas oraz projektantem Zulu Kukim. Jej efektem jest limitowana edycja butów, których forma odnosi się do sportu, będącego częścią DNA marki.

Zdjęcia kolekcji Langusta Lips będą promowały także tegoroczną edycję konkursu Fresh Fashion Awards 2018. Więcej o sesji możecie dowiedzieć się na oficjalnych profilach marki Diligent Facebooku i Instagramie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Jan Kriwol – fotograf reklamowy Rocznik 80. Urodził się i mieszka w Warszawie. Zaczynał od fotografii akcji i sportów deskowych, z czasem zwrócił się w stronę komercji. Jego prace cechuje ironia, poczucie humoru i dystans do codzienności, często wykorzystuje iluzję i łączy różnie media. Laureat nagrody KTR w kategorii Fotografia. Pracował dla takich marek jak Prosto, Kieser Training, AXN, Red Bull, Canon, Sihlcity, Play, Obi, Biblioteka Narodowa, Nike, Pajak Sport. Więcej na: www.kriwol.com

Fotograf: Jan Kriwol
Asystent fotografa: Łukasz Kuś
Modele: Patrycja, Kasia, Oskar (Neva Models), Janek (Rebel Models)
Art Direction: Zuza Słomińska (HART)
Charakteryzacja: Aneta Chaber-Stankiewicz, Dominika Anna Koryciorz (Emerald Project)
Stylizacja włosów: Magda Brojek, Agnieszka Wybierek
Retusz: Iza Zembrzuska
Produkcja: Ewelina Spólna, Ola Bladosz (2koma7)

Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0