„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

Światło dzienne ujrzała właśnie kampania „Langusta Lips”, autorstwa fotografa Jana Kriwola. Sesja ta będzie promowała tegoroczną edycję Fresh Fashion Awards – konkursu dla projektantów mody i akcesoriów.

Langusta Lips to z jednej strony sesja wizerunkowa marki Diligent autorstwa Jana Kriwola, która prezentuje najnowszą kolekcję firmy. Ale z drugiej strony jest to projekt, który zabiera widza w świat iluzji i zmusza go do pewnych obserwacji. W dzisiejszym świecie każde spojrzenie skierowane na człowieka czy obiekt jest subiektywne. Deformujemy i zniekształcamy obraz, nasz wizerunek w świecie, w rzeczywistości, gdzie każdy usiłuje przebić się ze swoim głosem czy opinią.

- Koncepcja zdjęć, którą wypracowaliśmy wraz z całym zespołem nawiązuje do stworzenia złudzenia, z którym zderza się odbiorca. Widzimy modeli, których zatapiamy pod wodą. Zmodyfikowane sylwetki, które pozwalają dostrzec zniekształcenie obrazu spowodowane ludzkim spojrzeniem – opowiada Jan Kriwol, fotograf, autor sesji Langusta Lips.

- Kolekcja Langusta Lips ma dwojaki sens. Odnosi się do kształtu langusty, jej rozbudowanego korpusu, kolorystyki – pomarańczowego, brzoskwiniowego, czy beżowego. Metaforycznie ukrywamy behawioralne podłoże, nawiązujące do deformacji ciała i twarzy – powiedział Szymon Mrózek, projektant i współtwórca marki Diligent.

Całokształt kolekcji Langusta Lips powstał przy współpracy ze współczesną artystką Alicją Białą, której ideą było zmaterializowanie tytułowego Langusta Lips. Przy okazji tej odsłony nawiązano również współpracę z marką Adidas oraz projektantem Zulu Kukim. Jej efektem jest limitowana edycja butów, których forma odnosi się do sportu, będącego częścią DNA marki.

Zdjęcia kolekcji Langusta Lips będą promowały także tegoroczną edycję konkursu Fresh Fashion Awards 2018. Więcej o sesji możecie dowiedzieć się na oficjalnych profilach marki Diligent Facebooku i Instagramie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Jan Kriwol – fotograf reklamowy Rocznik 80. Urodził się i mieszka w Warszawie. Zaczynał od fotografii akcji i sportów deskowych, z czasem zwrócił się w stronę komercji. Jego prace cechuje ironia, poczucie humoru i dystans do codzienności, często wykorzystuje iluzję i łączy różnie media. Laureat nagrody KTR w kategorii Fotografia. Pracował dla takich marek jak Prosto, Kieser Training, AXN, Red Bull, Canon, Sihlcity, Play, Obi, Biblioteka Narodowa, Nike, Pajak Sport. Więcej na: www.kriwol.com

Fotograf: Jan Kriwol
Asystent fotografa: Łukasz Kuś
Modele: Patrycja, Kasia, Oskar (Neva Models), Janek (Rebel Models)
Art Direction: Zuza Słomińska (HART)
Charakteryzacja: Aneta Chaber-Stankiewicz, Dominika Anna Koryciorz (Emerald Project)
Stylizacja włosów: Magda Brojek, Agnieszka Wybierek
Retusz: Iza Zembrzuska
Produkcja: Ewelina Spólna, Ola Bladosz (2koma7)

Komentarze
Polecane artykuły
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
0
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
4
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0