„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

„Langusta Lips” Jana Kriwola to fotograficzne złudzenie, z którym mamy się zmierzyć

Światło dzienne ujrzała właśnie kampania „Langusta Lips”, autorstwa fotografa Jana Kriwola. Sesja ta będzie promowała tegoroczną edycję Fresh Fashion Awards – konkursu dla projektantów mody i akcesoriów.

Langusta Lips to z jednej strony sesja wizerunkowa marki Diligent autorstwa Jana Kriwola, która prezentuje najnowszą kolekcję firmy. Ale z drugiej strony jest to projekt, który zabiera widza w świat iluzji i zmusza go do pewnych obserwacji. W dzisiejszym świecie każde spojrzenie skierowane na człowieka czy obiekt jest subiektywne. Deformujemy i zniekształcamy obraz, nasz wizerunek w świecie, w rzeczywistości, gdzie każdy usiłuje przebić się ze swoim głosem czy opinią.

- Koncepcja zdjęć, którą wypracowaliśmy wraz z całym zespołem nawiązuje do stworzenia złudzenia, z którym zderza się odbiorca. Widzimy modeli, których zatapiamy pod wodą. Zmodyfikowane sylwetki, które pozwalają dostrzec zniekształcenie obrazu spowodowane ludzkim spojrzeniem – opowiada Jan Kriwol, fotograf, autor sesji Langusta Lips.

- Kolekcja Langusta Lips ma dwojaki sens. Odnosi się do kształtu langusty, jej rozbudowanego korpusu, kolorystyki – pomarańczowego, brzoskwiniowego, czy beżowego. Metaforycznie ukrywamy behawioralne podłoże, nawiązujące do deformacji ciała i twarzy – powiedział Szymon Mrózek, projektant i współtwórca marki Diligent.

Całokształt kolekcji Langusta Lips powstał przy współpracy ze współczesną artystką Alicją Białą, której ideą było zmaterializowanie tytułowego Langusta Lips. Przy okazji tej odsłony nawiązano również współpracę z marką Adidas oraz projektantem Zulu Kukim. Jej efektem jest limitowana edycja butów, których forma odnosi się do sportu, będącego częścią DNA marki.

Zdjęcia kolekcji Langusta Lips będą promowały także tegoroczną edycję konkursu Fresh Fashion Awards 2018. Więcej o sesji możecie dowiedzieć się na oficjalnych profilach marki Diligent Facebooku i Instagramie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Jan Kriwol – fotograf reklamowy Rocznik 80. Urodził się i mieszka w Warszawie. Zaczynał od fotografii akcji i sportów deskowych, z czasem zwrócił się w stronę komercji. Jego prace cechuje ironia, poczucie humoru i dystans do codzienności, często wykorzystuje iluzję i łączy różnie media. Laureat nagrody KTR w kategorii Fotografia. Pracował dla takich marek jak Prosto, Kieser Training, AXN, Red Bull, Canon, Sihlcity, Play, Obi, Biblioteka Narodowa, Nike, Pajak Sport. Więcej na: www.kriwol.com

Fotograf: Jan Kriwol
Asystent fotografa: Łukasz Kuś
Modele: Patrycja, Kasia, Oskar (Neva Models), Janek (Rebel Models)
Art Direction: Zuza Słomińska (HART)
Charakteryzacja: Aneta Chaber-Stankiewicz, Dominika Anna Koryciorz (Emerald Project)
Stylizacja włosów: Magda Brojek, Agnieszka Wybierek
Retusz: Iza Zembrzuska
Produkcja: Ewelina Spólna, Ola Bladosz (2koma7)

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0