Jeden dzień z życia Krakowa - konkurs

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie ogłasza konkurs zatytułowany "Jeden dzień z życia miasta". Zdjęcia konkursowe muszą zostać wykonane w sobotę 23 kwietnia. Oczywiście w Krakowie.
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie ogłasza konkurs zatytułowany "Jeden dzień z życia miasta". Zdjęcia konkursowe muszą zostać wykonane w sobotę 23 kwietnia. Oczywiście w Krakowie.Zaskakujące są niektóre punkty regulaminu konkursu, jak choćby fakt, że zdjęcia muszą być wykonane na filmie (automatycznie odpadają osoby, które fotografują cyfrą) czy konieczność oddania tychże filmów do konkretnego laboratorium, któremu trzeba oczywiście zapłacić za wywołanie, wykonanie stykówek i powiększeń. Ale cóż - taka wola organizatorów.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej.

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA MIASTA

Otwarty konkurs fotograficzny


Tematem konkursu jest jeden dzień z życia Miasta Krakowa. Dniem tym jest sobota 23 kwietnia 2005 r. Autorzy prac mają zupełną dowolność w wyborze tematu zdjęcia. Warunkiem jest wykonanie zdjęcia aparatem analogowym.

Tematyka konkursu z założenia jest bardzo szeroka i zgodnie z oczekiwaniem organizatorów stanowić będzie dokument rzeczywistości, w której żyjemy.

Każde zdjęcie lub seria zdjęć wykonane 23 kwietnia 2005 r. może być kluczem do tematu konkursu: "Jeden dzień z życia miasta Krakowa".

Zachęcamy wszystkich fotografujących mieszkańców Krakowa lub jego gości do przedstawienia poprzez zdjęcie swojej obserwacji Krakowa w sobotni dzień 23 kwietnia 2005 r.

Organizując konkurs, głęboko wierzymy, że pozostawi on po sobie świadectwo z którego korzystać będą przyszłe pokolenia.


REGULAMIN

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy fotografujący, amatorzy i profesjonaliści.

2. Na pierwszej klatce nowo założonego filmu negatywowego, małoobrazkowego dowolnej firmy należy sfotografować tytułową stronę "Gazety Wyborczej" z dnia 23 kwietnia 2005r.

3. Po dokonaniu tego pierwszego, obowiązującego wszystkich uczestników konkursu zdjęcia, można realizować założenia konkursu.

4. Jeden zrealizowany film należy dostarczyć do Sauer Studio ul. Łobzowska 12 najpóźniej do godziny 24-ej dnia 23.04.05 ( w godz. 10.00 - 24.00). Zostanie tam wywołany, sprawdzony, czy spełnia warunki konkursu ( zdjęcie Gazety, temat: Kraków) wykonany zostanie indeks, co umożliwi wybór przez autora filmu do 4-ech zdjęć.

W przypadku filmów czarno-białych mile widziane byłyby filmy czarno-białe przystosowane do procesu C-41.

Wywołanie filmu, wykonanie indeksu formatu A4 ( cena: 12,00-14,50) oraz odbitek 20x30 (w cenie specjalnej: 5,00/szt.) jest płatne przez uczestnika konkursu. Prace nagrodzone - powiększenia konkursowe wykonywane będą za darmo przez firmę Sauer Studio na urządzeniu obróbki cyfrowej Agfa D Lab 2.

5. Autor zdjęć pozostawia w Sauer Studio zamkniętą kopertę opatrzoną "godłem" z kartą uczestnictwa (wypełnioną drukowanymi literami):
- Godło
- Imię i nazwisko
- Adres z kodem pocztowym, nr telefonu
- Ilość zdjęć, tytuł pracy, miejsce fotografowane, zdarzenie itp.
- Mile widziane będą dodatkowe informacje: np. rodzaj użytego aparatu, obiektywu i filmu, parametry ekspozycji, rodzaj zastosowanego filtru, użycie statywu, lampy błyskowej itp.

6. Powiększenia zostaną przez pracowników laboratorium opisane podanym godłem.

7. Pierwszych 100 uczestników konkursu, spełniających warunki konkursu otrzyma gratis od firmy SAUER jeden firmowy film.

8. Powiększenia wraz z negatywami pozostają w laboratorium.

9. Prace ocenia fachowe jury złożone z wybitnych fotografików krakowskich.

10. Nagrody: aparat cyfrowy Konica Minolta DiMage Z20, aparat otworkowy ZERO IMAGE 2000, Basic, zestawy filmów, albumy fotograficzne.

Dodatkową nagrodą będzie nagroda publiczności.

Fundatorem nagród jest: SAUER STUDIO, FIRMA MILSO, wydawnictwo "BIAŁY KRUK"

Pełna lista nagród oraz ich sponsorów będzie publikowana w Gazecie Wyborczej. Nagrodzeni i wyróżnieni zostaną poinformowani pisemnie o werdykcie jury oraz o sposobie przekazania nagród.

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród. Werdykt jury jest ostateczny.

11. Nagrodzone, wyróżnione prace zostaną eksponowane w Magistracie w Dniu Święta Miasta 5 czerwca 2005

12. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania prac nadesłanych na konkurs na wszystkich polach eksploatacji z podaniem nazwiska autora, oryginalnego tytułu pracy i miejsca, które zdobył w konkursie. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie wraz z negatywami zarejestrowanymi w technice cyfrowej przechodzą na własność Muzeum Historii Fotografii w Krakowie z wszelkimi prawami osobistymi autora.

Pozostałe prace z negatywami i indeksami będą do odebrania w siedzibie Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, ul. Józefitów 16 od 10.06 do 16.09 2005 r. w godzinach 8.00 - 15.00 z wyjątkiem sobót i niedziel. Po tym terminie materiały ulegną kasacji.

13. Przeznaczenie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich do zdjęć, uznaniem niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na umieszczenie danych osobowych uczestnika konkursu w bazie danych Muzeum oraz ich przetwarzanie do celów związanych z niniejszym konkursem z zachowaniem prawa uczestnika konkursu do wglądu do własnych danych i ich poprawiania.

14. Organizatorem Konkursu jest:

MUZEUM HISTORII FOTOGRAFII W KRAKOWIE, SAUER STUDIO UL. ŁOBZOWSKA 12, FIRMA MILSO, WYDAWNICTWO "BIAŁY KRUK"

15. Patronat medialny:

GAZETA WYBORCZA - KRAKÓW, RADIO KRAKÓW MAŁOPOLSKA, TELEWIZJA REGIONALNA 3 - KRAKÓW
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nadciąga 5. edycja Warsaw Photo Days. Prace do programu Open możecie zgłaszać do 24 listopada
15 Lis 2018
Tematem nadchodzącej edycji festiwalu jest Manipulacja. W ramach programu Open, w grudniu w warszawskich galeriach będziemy mieli okazję zobaczyć 12 najlepszych konkursowych serii podejmujących ten obszerny temat. Na zwycięzcę czeka 5000 zł.
0
“1001 złych uczynków”, czyli pożegnanie czasów podwórka. Autorka przez rok dokumentowała beztroskę 5 chłopców z Zabrza
15 Lis 2018
Książka Konstancji Nowina Konopki to podróż do czasów dzieciństwa w starym stylu. Nie naznaczonego strachem przed czyhającym w krzakach pedofilem czy potłuczonym szkłem, którym można sobie zrobić krzywdę.
0
Night Sight, czyli jak Google zamierza zrewolucjonizować fotografowanie smartfonem w słabym świetle
15 Lis 2018
Aparaty w smartfonach stają się coraz doskonalsze, ciągle jednak producenci stają przed barierami nie do przeskoczenia, jak choćby w przypadku słabego światła i wysokich czułości. Google znalazło na to sposób.
0
DxO udostępniło aktualizację Nik Collection do wersji 1.1
15 Lis 2018
Zoptymalizowany interfejs, naprawa błędów, zwiększona wydajność i lepsza kompatybilność z nowymi systemami i programami - oto najważniejsze zmiany, które wprowadza najnowsza aktualizacja popularnych wtyczek Nik Collection.
0