Studencki konkurs fotograficzny "Miasto zmysłowe"

Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza wszystkich studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Miasto zmysłowe". Prace można nadsyłać do 10 maja 2005 roku.
Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza wszystkich studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Miasto zmysłowe". Prace moźna nadsyłać do 10 maja 2005 roku.

...idąc placem, miejską ulicą oglądasz, rozmyślasz...
Zastanawiam się czy inni widzą ten sam kolor budynku, który mijam.Miasto zmysłowe jest kontynuacją projektu rozpoczętego w Warszawie w 2004 roku pod nazwą Zobacz Wawę. Całe przedsięwzięcie organizuje Kolalicja miast czyli sieć działających w całej Polsce Samorządów Studenckich Wydziałów Architektury (oraz innych kierunków). Udział w przedsięwzięciu mają miasta: Białystok, Gdańsk (Trójmiasto), Gliwice (Śląsk), Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław.

Podstawowym i najważnieszym warunkiem uczestniczenia w konkursie jest okazanie ważnej legitymacji studenckiej albo dokumentu potwierdzającego studia doktoranckie podczas składania zdjęć (lub nadesłania kserokopii).
Prace można nadsyałać (razem z dołączoną kserokopią dokumentów) na adres:
Dziekanat Wydziału Architektury
Kacper Kaczmarek
Samorząd śtudencki
ul. Bolesława Prusa 53/55
Wrocław 50 - 312

Można również prace złożyć osobiście w miastach należących do koalicji.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Każdy z uczestników może przesłać do pięciu prac w formacie 30x20 cm, z dołączonymi informacjami, takimi jak: imię i nazwisko, nazwa uczelni oraz podanie roku studiów.
Termin nadsyłania prac upływa w dniu 10 maja 2005 roku.
Więcej szczegółów o reulaminie dostępnych jest na stonie Koalicji miast.

Nadesłane prace oceniać będzie jury składające się zarówno z fotografów m.in: Jerzy Olek, Stanisław Pręgowski, Jerzy Lalak jak i z architektów: Roman Rutkowski i Darek Dziubiński. Opiekę nad przebiegiem projektu Miasto zmysłowe sprawowuje dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. Inż. Arch. Elżbieta Trocka - Leszczyńska.

Poza konkursem, zaplanowane są również wykłady i dyskusje dotyczące fotografii i architektury. Finałem konkursu Miasto zmysłowe jest wystawa organizowana przez miasto-gospodarz, która będzie miała miejsce 20 maja 2005 roku we Wrocławiu. Następnie wystawa pokonkursowa eksponowana będzie w innych miastach Polski.
 
Komentarze
Polecane artykuły
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0
Venus Optics pokaże na Photokinie 12 nowych szkieł Laowa - od rybiego oka, przez szerokokątny zoom aż po obiektywy filmowe
24 Wrz 2018
Venus Optics w krótkim czasie wybił się na jednego z najprężniej działających producentów manualnej optyki. Na targach Photokina zobaczymy aż 7 nowych pozycji i 5 kolejnych wariantów znanych konstrukcji, w tym modele przeznaczone dla filmowców.
0
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0