Konkurs HP "Wakacje za jedno zdjęcie"

Trwa V odsłona konkursu fotograficznego HP pod hasłem "Wakacje za jedno zdjęcie". Główną nagrodą jest wycieczka dla dwóch osób do Tajlandii. Prace można nadsyłać do 31 stycznia 2005 roku.
Trwa V odsłona konkursu fotograficznego HP pod hasłem "Wakacje za jedno zdjęcie". Główną nagrodą jest wycieczka dla dwóch osób do Tajlandii. Prace można nadsyłać do 31 stycznia 2005 roku.


Poniżej zamieszczamy szczegółową informację prasową przygotowaną przez organizatora - firmę HP Polska.

Konkurs Fotograficzny Hewlett-Packard "Wakacje za jedno zdjęcie"

Wydrukuj zdjęcie na papierze fotograficznym HP i wygraj jeden z atrakcyjnych produktów HP... lub egzotyczną wycieczkę do Tajlandii


Trwa V odsłona konkursu fotograficznego HP "Wakacje za jedno zdjęcie". Podobnie jak w poprzednich edycjach, co miesiąc w konkursie można wygrać atrakcyjne nagrody: drukarkę atramentową, aparat cyfrowy, skaner oraz - w formie wyróżnień - pięć zestawów upominków firmowych z logo HP. Na zakończenie konkursu jury przyzna główną nagrodę - egzotyczną wycieczkę dla dwóch osób. Aby wygrać jeden z produktów HP oraz nagrodę finałową wystarczy przesłać zdjęcie wydrukowane na papierze fotograficznym HP wraz z opisem, dlaczego warto odwiedzić przedstawione na fotografii miejsce. Prace oceniane są pod kątem jakości przesłanego zdjęcia, oryginalnego przedstawienia tematu konkursu oraz ciekawego opisu przesłanego zdjęcia. Konkurs trwa do 31 stycznia 2005 r. Partnerem obecnej edycji konkursu fotograficznego jest magazyn "Komputer ŚWIAT", który prowadzi program wspierania młodych twórców.

IV odsłona konkursu fotograficznego Hewlett-Packard "Wakacje za jedno zdjęcie" rozstrzygnięta została w sierpniu. Zwycięzcy poprzednich edycji byli już na gorącej Dominikanie, słonecznej Jamajce, w pełnym tajemnic Meksyku oraz w bajecznych Indiach. Nagrodę finałową w IV odsłonie - wycieczkę do Indii - otrzymał Tomasz Padło z Krakowa. Uczestnicy IV edycji nadesłali blisko 600 prac, charakteryzujących się niezwykle różnorodną tematyką i oryginalnością. To prawie 50% prac więcej niż w poprzedzającej, trzeciej edycji konkursu. Chociaż konkurs przeznaczony jest dla fotografów-amatorów, zdjęcia cechował wysoki poziom artystyczny i profesjonalny warsztat. Nie były to jedynie wakacyjne obrazki z egzotycznych zakątków świata. Wiele zdjęć przedstawiało piękno rodzimej przyrody, były wśród nich również obrazki obyczajowe, rejestrujące życie codzienne, a także fotografie utrwalające ulotność mijającej chwili, pełne zadumy i filozoficznej refleksji nad otaczającym nas światem, czasem nostalgii, często humoru. Najciekawsze prace można obejrzeć w galerii zdjęć konkursowych na stronie
www.hp.pl/konkurs_foto oraz www.hp.pl/akademia.

Od kiedy fotografia cyfrowa przyjęła się wśród użytkowników indywidualnych, coraz więcej uwagi poświęca się drukowaniu z jakością fotograficzną. Najważniejszymi kryteriami, jakimi kierują się klienci przy wyborze między tradycyjną fotografią a drukowaniem z jakością fotograficzną, są jakość i trwałość obrazu. HP dysponuje bogatą ofertą papierów fotograficznych w różnych formatach, umożliwiających drukowanie trwałych obrazów o profesjonalnej jakości, które w dotyku i wyglądzie przypominają tradycyjne odbitki fotograficzne. W połączeniu z wkładami atramentowymi HP, papiery HP zapewniają przy tym wyjątkową odporność na blaknięcie. Papiery fotograficzne HP pozwalają uzyskać barwne kolory, głęboką czerń i wysoki kontrast, zwłaszcza w połączeniu z drukarkami HP. Takie efekty można osiągnąć, ponieważ materiały eksploatacyjne HP, nośniki i wkłady atramentowe, są specjalnie przystosowane do współpracy z drukarkami HP w celu zapewnienia optymalnych wyników drukowania.

Szczegóły i regulamin znajdują się na stronach konkursowych:
www.hp.pl/konkurs_foto. Co miesiąc na uczestników konkursu znów czekają atrakcyjne nagrody w postaci wysokiej klasy sprzętu HP. Autor najlepszego zdjęcia będzie mógł poznać z HP Tajlandię. Wyprawa do następnego niezwykłego miejsca Twoich marzeń w zasięgu kolejnego ujęcia...

A oto praca konkursowa, która otrzymała główną nagrodę - wycieczkę do bajecznych Indii - w ostatniej, IV edycji konkursu:Tomasz Padło, "Zieleń parkowa w ogrodach pałacu Peterhof"
Miasto z założenia miało być przede wszystkim piękne. Wszak tworzyli je artyści, a Car nie szczędził środków, aby Jego stolica zachwyciła cały Świat.
I tak się stało. I trwało przez ponad 200 lat. Potem nastały czasy Leningradu - "gorada gieroja". Zmieniło się miasto, zmienili się ludzie. Dziś Petersburg rodzi się na nowo, staje się nowoczesny, przyjmuje wzory z Zachodu. Jedno pozostało wciąż niezmienne, bardzo szczególne i fascynujące - ta zaskakująca wschodnia dysharmonia, która nie pozwala przyglądać się miastu obojętnie.

Zdjęcie laureata doskonale nadaje się do wydruku na nowym papierze fotograficznym HP - HP Premium Plus Photo o wysokim połysku, który dostępny jest w panoramicznym formacie 10 x 30 cm.

Format ten jest idealny do wydruku pejzaży i panoram miast. Pozwala on indywidualnym użytkownikom wejść w niezwykły świat fotografii panoramicznej, umożliwiając osobom drukującym zdjęcia w domu eksplorację zupełnie nowych obszarów fotografii.

Nagrodzone zdjęcie dostępne jest w pliku o wysokiej rozdzielczości na stronie
www.hp.pl/konkurs_foto.
Komentarze
Polecane artykuły
Olympus Perspective Playground - festiwal kreatywnej fotografii w końcu zawita do Polski
17 Sty 2019
Olympus Perspective Playground to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć osób szukających spektakularnych wizualnych i praktycznych wrażeń na najwyższym poziomie. Start już 15 lutego we Wrocławiu.
0
Zmiany w programie Canon Professional Services - nowe zasady członkostwa, oferty specjalne
17 Sty 2019
Znana zawodowcom od lat usługa serwisowa CPS zmienia swój kształt. Główne zmiany dotyczą poziomów partnerstwa, które teraz zależą od ilości punktów zbieranych za zarejestrowane produkty. Są też promocje specjalne dla członków.
0
Nikon Coolpix A1000 i B600 - imponujące zbliżenia w zasięgu ręki
17 Sty 2019
Jeżeli poszukujesz aparatów o dużych zbliżeniach to Nikon zaprezentował właśnie coś specjalnego. Coolpix A1000 zapewnia 35-krotny zoom optyczny, zaś Coolpix B600 to aż 60x obiektyw zmiennoogniskowy o ekwiwalencie 24-1440 mm. Oba modele to także 16 Mp matryca CMOS BSI oraz wiele przydatnych funkcji.
0
Fujinon GF 100-200 mm f/5.6 R LM OIS WR to pierwszy tele-zoom do średnioformatowego systemu Fujifilm
17 Sty 2019
Linia średnioformatowych obiektywów Fujifilm zyskała właśnie nowego reprezentanta. Fujinon GF 100-200 mm f/5.6 R LM OIS WR to pierwszy tele-zoom o stabilizowanej i zaawansowanej optyce, szybkim i cichym AF oraz uszczelnionej konstrukcji.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!