Fotografie zainspirowane kawą

Miniony weekend upłynął pod znakiem kawy. W warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej rozpoczęła się pokonkursowa wystawa "Zainspirowane kawą". Poza zdjęciami, inspiracji dostarczały także filiżanki, ziarenka, młynki i zabytkowe puszki wykorzystywane podczas warsztatów fotografii martwej natury.
wernisaż wystawy, 22 września, fot. P. Ryczkowski


Dni Kawy w siedzibie Gazety rozpoczęły się w piątek, 22 września. Wernisaż pokonkursowej wystawy "Zainspirowane kawą" połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu oficjalnie rozpoczął weekendowe wydarzenia. Wystawę fotografii, w towarzystwie ekspozycji młynków kawy, pokazów baristów oraz palenia kawy można było podziwiać przez cały weekend. Dodatkowymi atrakcjami było sobotnie spotkanie z Beatą Pawlikowską i niedzielne warsztaty fotografii martwej natury.

wystawa fotografii i nie tylko, fot. P. Ryczkowski


Te ostatnie były oczywiście zainspirowane kawą. Spotkanie poprowadził ceniony fotografik Andrzej Zygmuntowicz, rozpoczynając od wykładu teoretycznego. Następnie wykładowca oprowadził uczestników spotkania po wystawie, omawiając poszczególne prace.

Andrzej Zygmuntowicz omawia eksponowane fotografie, fot. P. Ryczkowski

Po tym wprowadzeniu uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji dwa stanowiska z oświetleniem studyjnym oraz mnóstwo akcesoriów związanych z kawą: od zastawy, poprzez ziarna kawy, worki jutowe, młynki i puszki, po filiżanki świeżo zaparzonej przez baristę kawy.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski

Pod okiem Andrzeja Zygmuntowicza uczestnicy aranżowali przestrzeń i próbowali różnych ustawień. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych pomysłów. Po trwającej ponad 2 godziny części praktycznej warsztatów, uczestnicy oddali się konsumpcji fotografowanej kawy.

nie brakowało ciekawych pomysłów, fot. P. Ryczkowski


Wszystkich uczestników, którzy po warsztatach nie zrzucili swoich zdjęć na nasz komputer, prosimy o wysłanie kilku wybranych fotografii drogą elektroniczną (wielkość do 500kb) na adres: mmajewska@fotopolis.pl z oświadczeniem:

Oświadczam, że nadesłane zdjęcia powstały podczas warsztatów zosrganizowanych przez Fotopolis.pl i Akademię Fotografii, 24 września w Gazeta Cafe. Oświadczam, że jestem autorem wysłanych zdjęć i wyrażam zgodę na ich publikację na łamach Fotopolis.pl, i na stronie Akademii Fotografii.pl oraz na ich ekspozycje w Gazeta Cafe w kontekście informacji o warsztatach.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski


Fotografie uczestników wraz z komentarzem wykładowcy, Andrzeja Zygmuntowicza zostaną zaprezentowane w dziale porady Fotopolis.pl.

Dziękujemy Andrzejowi Zygmuntowiczowi i Akademii Fotografii za merytoryczną i sprzętową pomoc w zorganizowaniu warsztatów. Serdeczne podziękowania za wsparcie logistyczne i gościnność dla gospodarza wystawy i warsztatów - firmy GLM, operatora sieci kawiarni Gazeta Cafe a także dla sponsorów i patronów medialnych: Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje, magazynu .PSD oraz firmy K-Consult, wyłącznego dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Zobacz wszystkie zdjęcia (29)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0
Jacob Aue Sobol: „Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“
24 Wrz 2018
„Fotografuj jak pijany muzyk grający na pianinie“ powiedział kiedyś Jacob Aue Sobol, fotograf agencji Magnum Photos. Mówiąc te słowa miał myśli fotografowanie „z ręki”, pracę z intuicją i sercem oraz decydujący moment, w którym zapominamy, że trzymamy w rękach aparat. Właśnie taka jest wystawa „With and Without You“, której wernisaż odbędzie się 28 września w Leica 6x7 Gallery Warszawa.
0
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
1
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0