Fotografie zainspirowane kawą

Miniony weekend upłynął pod znakiem kawy. W warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej rozpoczęła się pokonkursowa wystawa "Zainspirowane kawą". Poza zdjęciami, inspiracji dostarczały także filiżanki, ziarenka, młynki i zabytkowe puszki wykorzystywane podczas warsztatów fotografii martwej natury.
wernisaż wystawy, 22 września, fot. P. Ryczkowski


Dni Kawy w siedzibie Gazety rozpoczęły się w piątek, 22 września. Wernisaż pokonkursowej wystawy "Zainspirowane kawą" połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu oficjalnie rozpoczął weekendowe wydarzenia. Wystawę fotografii, w towarzystwie ekspozycji młynków kawy, pokazów baristów oraz palenia kawy można było podziwiać przez cały weekend. Dodatkowymi atrakcjami było sobotnie spotkanie z Beatą Pawlikowską i niedzielne warsztaty fotografii martwej natury.

wystawa fotografii i nie tylko, fot. P. Ryczkowski


Te ostatnie były oczywiście zainspirowane kawą. Spotkanie poprowadził ceniony fotografik Andrzej Zygmuntowicz, rozpoczynając od wykładu teoretycznego. Następnie wykładowca oprowadził uczestników spotkania po wystawie, omawiając poszczególne prace.

Andrzej Zygmuntowicz omawia eksponowane fotografie, fot. P. Ryczkowski

Po tym wprowadzeniu uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji dwa stanowiska z oświetleniem studyjnym oraz mnóstwo akcesoriów związanych z kawą: od zastawy, poprzez ziarna kawy, worki jutowe, młynki i puszki, po filiżanki świeżo zaparzonej przez baristę kawy.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski

Pod okiem Andrzeja Zygmuntowicza uczestnicy aranżowali przestrzeń i próbowali różnych ustawień. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych pomysłów. Po trwającej ponad 2 godziny części praktycznej warsztatów, uczestnicy oddali się konsumpcji fotografowanej kawy.

nie brakowało ciekawych pomysłów, fot. P. Ryczkowski


Wszystkich uczestników, którzy po warsztatach nie zrzucili swoich zdjęć na nasz komputer, prosimy o wysłanie kilku wybranych fotografii drogą elektroniczną (wielkość do 500kb) na adres: mmajewska@fotopolis.pl z oświadczeniem:

Oświadczam, że nadesłane zdjęcia powstały podczas warsztatów zosrganizowanych przez Fotopolis.pl i Akademię Fotografii, 24 września w Gazeta Cafe. Oświadczam, że jestem autorem wysłanych zdjęć i wyrażam zgodę na ich publikację na łamach Fotopolis.pl, i na stronie Akademii Fotografii.pl oraz na ich ekspozycje w Gazeta Cafe w kontekście informacji o warsztatach.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski


Fotografie uczestników wraz z komentarzem wykładowcy, Andrzeja Zygmuntowicza zostaną zaprezentowane w dziale porady Fotopolis.pl.

Dziękujemy Andrzejowi Zygmuntowiczowi i Akademii Fotografii za merytoryczną i sprzętową pomoc w zorganizowaniu warsztatów. Serdeczne podziękowania za wsparcie logistyczne i gościnność dla gospodarza wystawy i warsztatów - firmy GLM, operatora sieci kawiarni Gazeta Cafe a także dla sponsorów i patronów medialnych: Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje, magazynu .PSD oraz firmy K-Consult, wyłącznego dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Zobacz wszystkie zdjęcia (29)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1