Fotografie zainspirowane kawą

Miniony weekend upłynął pod znakiem kawy. W warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej rozpoczęła się pokonkursowa wystawa "Zainspirowane kawą". Poza zdjęciami, inspiracji dostarczały także filiżanki, ziarenka, młynki i zabytkowe puszki wykorzystywane podczas warsztatów fotografii martwej natury.
wernisaż wystawy, 22 września, fot. P. Ryczkowski


Dni Kawy w siedzibie Gazety rozpoczęły się w piątek, 22 września. Wernisaż pokonkursowej wystawy "Zainspirowane kawą" połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu oficjalnie rozpoczął weekendowe wydarzenia. Wystawę fotografii, w towarzystwie ekspozycji młynków kawy, pokazów baristów oraz palenia kawy można było podziwiać przez cały weekend. Dodatkowymi atrakcjami było sobotnie spotkanie z Beatą Pawlikowską i niedzielne warsztaty fotografii martwej natury.

wystawa fotografii i nie tylko, fot. P. Ryczkowski


Te ostatnie były oczywiście zainspirowane kawą. Spotkanie poprowadził ceniony fotografik Andrzej Zygmuntowicz, rozpoczynając od wykładu teoretycznego. Następnie wykładowca oprowadził uczestników spotkania po wystawie, omawiając poszczególne prace.

Andrzej Zygmuntowicz omawia eksponowane fotografie, fot. P. Ryczkowski

Po tym wprowadzeniu uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji dwa stanowiska z oświetleniem studyjnym oraz mnóstwo akcesoriów związanych z kawą: od zastawy, poprzez ziarna kawy, worki jutowe, młynki i puszki, po filiżanki świeżo zaparzonej przez baristę kawy.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski

Pod okiem Andrzeja Zygmuntowicza uczestnicy aranżowali przestrzeń i próbowali różnych ustawień. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych pomysłów. Po trwającej ponad 2 godziny części praktycznej warsztatów, uczestnicy oddali się konsumpcji fotografowanej kawy.

nie brakowało ciekawych pomysłów, fot. P. Ryczkowski


Wszystkich uczestników, którzy po warsztatach nie zrzucili swoich zdjęć na nasz komputer, prosimy o wysłanie kilku wybranych fotografii drogą elektroniczną (wielkość do 500kb) na adres: mmajewska@fotopolis.pl z oświadczeniem:

Oświadczam, że nadesłane zdjęcia powstały podczas warsztatów zosrganizowanych przez Fotopolis.pl i Akademię Fotografii, 24 września w Gazeta Cafe. Oświadczam, że jestem autorem wysłanych zdjęć i wyrażam zgodę na ich publikację na łamach Fotopolis.pl, i na stronie Akademii Fotografii.pl oraz na ich ekspozycje w Gazeta Cafe w kontekście informacji o warsztatach.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski


Fotografie uczestników wraz z komentarzem wykładowcy, Andrzeja Zygmuntowicza zostaną zaprezentowane w dziale porady Fotopolis.pl.

Dziękujemy Andrzejowi Zygmuntowiczowi i Akademii Fotografii za merytoryczną i sprzętową pomoc w zorganizowaniu warsztatów. Serdeczne podziękowania za wsparcie logistyczne i gościnność dla gospodarza wystawy i warsztatów - firmy GLM, operatora sieci kawiarni Gazeta Cafe a także dla sponsorów i patronów medialnych: Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje, magazynu .PSD oraz firmy K-Consult, wyłącznego dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Zobacz wszystkie zdjęcia (29)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony rusza z ofertą Black Friday - model A7 II i inne aż do 30% taniej
18 Lis 2018
Z okazji zbliżającego się Black Friday firma Sony przygotowała specjalną, limitowaną czasowo ofertę promocyjną na wybrane produkty fotograficzne. Sklepach partnerskich kupicie je nawet o 30% taniej.
0
Fotografia uliczna w okresie okupacji? Darmowe warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego
16 Lis 2018
„Portrety  miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj”, to nowy cykl warsztatowy poświęcony Warszawie i jej mieszkańcom. Najbliższe zajęcia już w niedzielę, 18 listopada.
0
Mistyczne Święto Jordanu - fotowyprawa z Tokiną na Ukrainę
16 Lis 2018
Święto Jordanu to jedno z największych świąt cerkiewnych, obchodzone na pamiątkę chrztu Jezusa. Uczestnicy fotowarsztatów w dniach 18-20 stycznia 2019 będą podglądać jak obchodzone jest na Ukrainie, odwiedzą też najciekawsze cerkwie.
0
Wystartowała 8. edycja Leica Street Photo - nowe zasady i aparat dla zwycięzcy
16 Lis 2018
Tegoroczna edycja konkursu odbywa się nieco później od poprzednich, ale, jak twierdzą organizatorzy będzie mocniejsza i ciekawsza. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 listopada. Na zwycięzcę czeka Leica CL.
0