Fotografie zainspirowane kawą

Miniony weekend upłynął pod znakiem kawy. W warszawskiej siedzibie Gazety Wyborczej rozpoczęła się pokonkursowa wystawa "Zainspirowane kawą". Poza zdjęciami, inspiracji dostarczały także filiżanki, ziarenka, młynki i zabytkowe puszki wykorzystywane podczas warsztatów fotografii martwej natury.
wernisaż wystawy, 22 września, fot. P. Ryczkowski


Dni Kawy w siedzibie Gazety rozpoczęły się w piątek, 22 września. Wernisaż pokonkursowej wystawy "Zainspirowane kawą" połączony z uroczystym wręczeniem nagród laureatom konkursu oficjalnie rozpoczął weekendowe wydarzenia. Wystawę fotografii, w towarzystwie ekspozycji młynków kawy, pokazów baristów oraz palenia kawy można było podziwiać przez cały weekend. Dodatkowymi atrakcjami było sobotnie spotkanie z Beatą Pawlikowską i niedzielne warsztaty fotografii martwej natury.

wystawa fotografii i nie tylko, fot. P. Ryczkowski


Te ostatnie były oczywiście zainspirowane kawą. Spotkanie poprowadził ceniony fotografik Andrzej Zygmuntowicz, rozpoczynając od wykładu teoretycznego. Następnie wykładowca oprowadził uczestników spotkania po wystawie, omawiając poszczególne prace.

Andrzej Zygmuntowicz omawia eksponowane fotografie, fot. P. Ryczkowski

Po tym wprowadzeniu uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji dwa stanowiska z oświetleniem studyjnym oraz mnóstwo akcesoriów związanych z kawą: od zastawy, poprzez ziarna kawy, worki jutowe, młynki i puszki, po filiżanki świeżo zaparzonej przez baristę kawy.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski

Pod okiem Andrzeja Zygmuntowicza uczestnicy aranżowali przestrzeń i próbowali różnych ustawień. Jak zwykle nie zabrakło ciekawych pomysłów. Po trwającej ponad 2 godziny części praktycznej warsztatów, uczestnicy oddali się konsumpcji fotografowanej kawy.

nie brakowało ciekawych pomysłów, fot. P. Ryczkowski


Wszystkich uczestników, którzy po warsztatach nie zrzucili swoich zdjęć na nasz komputer, prosimy o wysłanie kilku wybranych fotografii drogą elektroniczną (wielkość do 500kb) na adres: mmajewska@fotopolis.pl z oświadczeniem:

Oświadczam, że nadesłane zdjęcia powstały podczas warsztatów zosrganizowanych przez Fotopolis.pl i Akademię Fotografii, 24 września w Gazeta Cafe. Oświadczam, że jestem autorem wysłanych zdjęć i wyrażam zgodę na ich publikację na łamach Fotopolis.pl, i na stronie Akademii Fotografii.pl oraz na ich ekspozycje w Gazeta Cafe w kontekście informacji o warsztatach.

warsztaty fotografii kawy, fot. P. Ryczkowski


Fotografie uczestników wraz z komentarzem wykładowcy, Andrzeja Zygmuntowicza zostaną zaprezentowane w dziale porady Fotopolis.pl.

Dziękujemy Andrzejowi Zygmuntowiczowi i Akademii Fotografii za merytoryczną i sprzętową pomoc w zorganizowaniu warsztatów. Serdeczne podziękowania za wsparcie logistyczne i gościnność dla gospodarza wystawy i warsztatów - firmy GLM, operatora sieci kawiarni Gazeta Cafe a także dla sponsorów i patronów medialnych: Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje, magazynu .PSD oraz firmy K-Consult, wyłącznego dystrybutora aparatów Samsung w Polsce.

Zobacz wszystkie zdjęcia (29)
Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0