Konkurs na Fotofestiwal 2005

Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs towarzyszący IV edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi. O główną nagrodę rywalizowało 620 fotografów z ponad 20 krajów! Nadesłano 1150 prac, i jak widać po wynikach, znaczną część spoza Polski. Prezentujemy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.
Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs towarzyszący IV edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi. O główną nagrodę, wystawę indywidualną na festiwalu w Arles, rywalizowało 620 fotografów z ponad 20 krajów! Nadesłano 1150 prac, i jak widać po wynikach, znaczną część spoza Polski. Prezentujemy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.

Protokół z posiedzenia jury

W dniu 25 kwietnia 2005r. w Łodzi zebrało się JURY międzynarodowego konkursu fotograficznego towarzyszą cego czwartej edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Jury w składzie:
- Krzysztof Candrowicz (socjolog sztuki, dyrektor Fotofestiwalu w Łodzi)
- Marek Domański (fotograf, wykładowca akademicki ASP w Łodzi)
- Sylwia Witkowska (historyk sztuki, Fundacja Edukacji Wizualnej, Muzeum Sztuki, Łódź)
- Anna Wyganowska (socjolog sztuki, Fundacja Edukacji Wizualnej)

Wybrano następujących laureatów:

W kategorii TRANSFORMACJA:

GRAND PRIX
"Baba before death" ("Baba przed śmiercią") Vesselina Nikolaeva z Bułgarii

I Wyróżnienie
"Through the looking glass" ("Spojrzenie przez szybę") Karin Borghouts z Belgii

II Wyróżnienie
Bez tytułu (Untitled), Michał Dąbrowski z Polski

III Wyróżnienie
"What happens if nothing happens? - or waiting for..." ("Co się dzieje jeśli nic się nie dzieje? - lub czekając na...") Karen Weinert z Niemiec

IV Wyróżnienie
"Transformacje obrazów mistrzów malarstwa - źródłem fotograficznych inspiracji" ("The transformation of painting - spring of photographic inspiration") Dominika Gruber z Polski.


W kategorii PRZESTRZEŃ PRYWATNA:

I Miejsce
"Confined Escaping Mind" ("Ograniczona ucieczka umysłu") Georges Bouyx z Francji

II Miejsce
Bez tytułu (Untitled), Maria Miklas z Wielkiej Brytanii

III Miejsce
Bez tytułu (Untitled ), Petersen Regine z Niemiec

Wyróżnienia:
Bez tytułu ( Untiled ), Piotr Uznański z Polski
Bez tytułu ( Untiled ), Michael van den Bogaard z NiemiecZobacz wszystkie zdjęcia (29)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Umbrill Active Pack - plecak fotograficzny z poduszką powietrzną
12 Gru 2018
Jeśli nosicie sprzęt w plecaku na pewno nie raz zdarzyło się wam go upuścić, lub o coś mocno uderzyć. W przypadku dobrego insertu, nie powoduje to dużych szkód, ale bezpieczeństwa nigdy za wiele. Dlatego twórcy plecaka Umbrill postawili na rozwiązanie, które od lat sprawdza się na rynku przesyłek.
0
Fotopro X-go Predator i Chameleon - nowa seria statywów podróżnych łączy funkcjonalność z przystępną ceną
12 Gru 2018
Predator i Chameleon to dwa nowe lekkie i kompaktowe statywy z głowicą kulową, stworzone z myślą o podróżnikach i fotografach krajobrazu, zarówno tych korzystających z lekkich bezlusterkowców, jak i użytkowników ciężkich lustrzanek i kamer. Obydwa charakteryzują się bardzo przystępną ceną.
0
Dominik Tarabański w Leica 6x7 Gallery Warszawa. “Pamiętam kto dał mi wiarę, że wszystko jest możliwe”
12 Gru 2018
Już w najbliższy piątek w warszawskiej Leica 6x7 Gallery wernisaż najnowszej wystawy Dominika Tarabańskiego. Osobisty projekt  “Roses fot Mother” to osobliwe kompozycje roślinne tworzone z myślą o bliskiej osobie.
0
Ekosystem Lightrooma doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z nią otrzymujemy jeszcze większą funkcjonalność i nowe rozwiązania
12 Gru 2018
Adobe udostępniło aktualizacje Lightrooma Classic CC i Lightrooma CC, które zawierają wiele ulepszeń opartych na propozycjach przedstawionych przez fotografów, a także usprawnienia interfejsu i wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
1