Konkurs na Fotofestiwal 2005

Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs towarzyszący IV edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi. O główną nagrodę rywalizowało 620 fotografów z ponad 20 krajów! Nadesłano 1150 prac, i jak widać po wynikach, znaczną część spoza Polski. Prezentujemy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.
Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs towarzyszący IV edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi. O główną nagrodę, wystawę indywidualną na festiwalu w Arles, rywalizowało 620 fotografów z ponad 20 krajów! Nadesłano 1150 prac, i jak widać po wynikach, znaczną część spoza Polski. Prezentujemy wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.

Protokół z posiedzenia jury

W dniu 25 kwietnia 2005r. w Łodzi zebrało się JURY międzynarodowego konkursu fotograficznego towarzyszą cego czwartej edycji Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Jury w składzie:
- Krzysztof Candrowicz (socjolog sztuki, dyrektor Fotofestiwalu w Łodzi)
- Marek Domański (fotograf, wykładowca akademicki ASP w Łodzi)
- Sylwia Witkowska (historyk sztuki, Fundacja Edukacji Wizualnej, Muzeum Sztuki, Łódź)
- Anna Wyganowska (socjolog sztuki, Fundacja Edukacji Wizualnej)

Wybrano następujących laureatów:

W kategorii TRANSFORMACJA:

GRAND PRIX
"Baba before death" ("Baba przed śmiercią") Vesselina Nikolaeva z Bułgarii

I Wyróżnienie
"Through the looking glass" ("Spojrzenie przez szybę") Karin Borghouts z Belgii

II Wyróżnienie
Bez tytułu (Untitled), Michał Dąbrowski z Polski

III Wyróżnienie
"What happens if nothing happens? - or waiting for..." ("Co się dzieje jeśli nic się nie dzieje? - lub czekając na...") Karen Weinert z Niemiec

IV Wyróżnienie
"Transformacje obrazów mistrzów malarstwa - źródłem fotograficznych inspiracji" ("The transformation of painting - spring of photographic inspiration") Dominika Gruber z Polski.


W kategorii PRZESTRZEŃ PRYWATNA:

I Miejsce
"Confined Escaping Mind" ("Ograniczona ucieczka umysłu") Georges Bouyx z Francji

II Miejsce
Bez tytułu (Untitled), Maria Miklas z Wielkiej Brytanii

III Miejsce
Bez tytułu (Untitled ), Petersen Regine z Niemiec

Wyróżnienia:
Bez tytułu ( Untiled ), Piotr Uznański z Polski
Bez tytułu ( Untiled ), Michael van den Bogaard z NiemiecZobacz wszystkie zdjęcia (29)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1