Rozstrzygnięcie II edycji konkursu Canona

W środę, 26 stycznia Canon ogłosił oficjalne wyniki II edycji konkursu fotograficznego "Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem". Spośród 4129 fotografii wykonanych przez 2243 autorów jurorzy oraz Internauci wyłonili laureatów. Prezentujemy nagrodzone prace.
W środę, 26 stycznia Canon ogłosił oficjalne wyniki II edycji konkursu fotograficznego "Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem". Spośród 4129 fotografii wykonanych przez 2243 autorów jurorzy oraz Internauci wyłonili laureatów.

Między 1 października a 31 grudnia 2004 roku na stronie www.konkurs.canon.pl uczestnicy konkursu zgłaszali swoje fotografie, mając do wyboru dwie kategorie: amatorską i profesjonalną. Tysiąc osiemset trzydziestu sześciu amatorów interpretowało na setki sposobów temat Uroki codzienności. Profesjonaliści natomiast zmagali się z prawdziwym wyzwaniem dla fotografa - mieli za zadanie na jednym zdjęciu "uchwycić nieuchwytne". Efekty ich zmagań możemy oglądać na pięciuset siedemdziesięciu dwóch pracach prezentowanych w galerii na stronie konkursu. Zawodowi fotografowie mogli wybrać także drugi temat: reportaż pod hasłem Oblicza piękna. Temat ten cieszył się dużą popularnością: w galerii na stronie konkursowej piękno ma 1711 obliczy.Najlepsze fotografie amatorskie wybierali Intarnauci w głosowaniu trwającym od 1 do 15 stycznia 2005 roku. Podczas dwóch tygodni oddano 7311 głosów, które wyłoniły trójkę laureatów. 487 głosów i pierwsze miejsce przypadło Łukaszowi Licowi za fotografię Kasia. Na drugim miejscu uplasowało się kontrowersyjne zdjęcie Liczy się długość autorstwa Jarosława Jankowskiego, które niestety nie najlepiej świadczy o poziomie 405 głosujących. Trzecie miejsce i 385 głosów zdobyła fotografia Sylwii Grzeni Gdyński powiew nocy. Dodatkowe wyróżnienie dla amatora przyznała Europejska Akademia Fotografii, nagradzając Krystiana Kujdę rocznym stypendium EAF.

fot. Łukasz Lic Kasia

O podziale nagród w kategorii profesjonalnej zadecydowało jury w składzie: Tomasz Sikora, Andrzej Świetlik, Chris Niedenthal, Wacław Wantuch i Jacek Poremba. Za najlepsze zdjęcie pojedyncze jurorzy uznali fotografię zatytułowaną Pasterz wykonaną przez Arkadiusza Dziczka, któremu udało się uchwycić "nieuchwytne".

Arkadiusz Dziczek Pasterz

Jury nagrodziło dwa reportaże, przyznając pierwszą nagrodę Arturowi Willmannowi za cykl ośmiu zdjęć zatytułowany W kolorach wschodu oraz dodatkowe wyróżnienie Wojtkowi Kucnerowi za serię ośmiu fotografii pod tytułem Oblicza piękna.... Jak podkreślał jeden z jurorów, Andrzej Świetlik Wybór najlepszych zdjęć był niezwykle trudny. Przebrnięcie przez olbrzymią ilość fotografii i osiągnięcie konsensusu było niemal niemożliwe, ale się udało.

Artur Willmann W kolorach wschodu, zdjęcie 1 z 8

Ponadto fotografie amatorskie zostały wyróżnione przez redakcje patronów medialnych. Redaktorzy Fotopolis.pl nagrodzili fotografię Deszcz autorstwa Łukasza Friedricha.

wyróżnienie Fotopolis: łukasz Friedrich Deszcz

Gratulujemy laureatom konkursu!

Czytaj także:
Rozstrzygnięcie I edycji konkursu Canona grudzień 2003 czytaj...
Inauguracja II edycji konkursu Canona październik 2004 czytaj...
Zobacz wszystkie zdjęcia (22)
Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy
16 Sty 2019
Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe produkty z oferty Aputure. Wśród nich m.in. nowa generacja jednej z najciekawszych LED-owych lamp światła ciągłego na rynku.
0
CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji
16 Sty 2019
Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.
0
#StudioEOSR - oznacz zdjęcia i wygraj udział w warsztatach fotografii studyjnej!
16 Sty 2019
Chcesz poznać specyfikę profesjonalnej pracy w studio i możliwości najnowszego bezlusterkowca Canon EOS R? Zobacz, jak wygrać jedno z 6 miejsc w warsztatach, które dla Was mamy.
0
Nowe obiektywy Tamron kompatybilne z bezlusterkowym systemem Nikon Z
16 Sty 2019
Aż 6 zoomów Tamrona otrzymało nową aktualizację, dzięki której obiektywy staną się w pełni kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!