"Wikingowie i Wenedzi" - Ireneusz Graff

W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Sekundował im Ireneusz Graff.
W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Wraz z nimi przybyli rzemieślnicy, piękne kramarki oraz muzykańci z Germanii i dowcipni harcownicy ze Skandynawii.

Tę barwną imprezę, z narażaniem sprzętu, Ireneusz Graff uwiecznił Canonem G3 oraz Canonen EOS 5 na slajdach 400 ASA (Provia F i Sensia).

wiecej zdjęć:
www.artgraff.pl

informacje:
www.jomsborg.pl


A tak zapowiadali imprezę jej organizatorzy:

III MAZOWIECKI FESTIWAL HISTORYCZNY 2004
"Wikingowie i Wenedzi"
Miejsce festiwalu - ośrodek Promenada, Rynia, nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w dniach 5 - 6 czerwca 2004r.

W tym roku odbędzie się Trzeci Mazowiecki Festiwal Historyczny - "Wikingowie i Wenedzi". Nasz festiwal nie będzie nastawiony na zysk, tylko na dobrą zabawę i jeśli się uda to zwrot kosztów. Jednocześnie festiwal spełni rolę edukacyjną, bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do naszych już istniejących Drużyn. Jeśli nasze Drużyny mają się rozwijać, to potrzebują zaplecza w postaci młodych pasjonatów. Trzeba ich "zarazić" tym, w czym już sami głęboko siedzimy.

Ideałem naszego festiwalu będzie prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza, bo tacy właśnie byli wikingowie. Doskonałym przykładem jest sławny wiking islandzki, Egil Skallagrimsson. Był on zdolnym kowalem, momentami kupcem, wspaniałym poetą (skaldem - jego wiersze zachowały się do dziś), a zarazem niepokonanym wojownikiem. Egil żył w IX wieku i dożył 92 lat, co było ogromną rzadkością jak na tamte czasy. Sławne jest jego powiedzenie: "Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów"
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 
Komentarze
Polecane artykuły
To koniec pewnej ery. VSCO rezygnuje ze wsparcia dla Lightrooma i ACR
11 Gru 2018
Symulujące wygląd analogowych filmów Presety VSCO miały ogromny wpływ na kształtowanie się trendów wizualnych ostatnich lat i znajdują się w arsenale wielu fotografów. Teraz jednak firma odcina się od swoich korzeni i stawia wyłącznie na rynek mobile.
0
Colorado Tripod Company prezentuje superlekki i wytrzymały statyw z tytanu. Obiecuje też rewolucję w kwestii głowic
11 Gru 2018
Czy statywy mogą czymś jeszcze zaskoczyć? Pomysł na powiew świeżości ma firma Colorado Tripod Company, która właśnie zebrała środki na produkcję “pierwszego na świecie, tytanowego systemu statywów”.
1
Warsztaty Creative Masterclass - promocyjna cena tylko do jutra
11 Gru 2018
Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. Zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym. Start 19 grudnia w Krakowie.
0
Już w styczniu 12. edycja Profi Post Photo, jednych z najważniejszy warsztatów postprodukcji w naszym kraju
11 Gru 2018
Trwają zapisy do 12. edycji Profi Post Photo. Tomasz Kozakiewicz i Krzysztof Gadomski - założyciele studia House of Retouching - poprowadzą jedne z najlepszych warsztatów dotyczących obróbki zdjęć. Nie warto długo się zastanawiać. Miejsc zostało kilka, a warsztaty odbywają się niezwykle rzadko.
0