"Wikingowie i Wenedzi" - Ireneusz Graff

W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Sekundował im Ireneusz Graff.
W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Wraz z nimi przybyli rzemieślnicy, piękne kramarki oraz muzykańci z Germanii i dowcipni harcownicy ze Skandynawii.

Tę barwną imprezę, z narażaniem sprzętu, Ireneusz Graff uwiecznił Canonem G3 oraz Canonen EOS 5 na slajdach 400 ASA (Provia F i Sensia).

wiecej zdjęć:
www.artgraff.pl

informacje:
www.jomsborg.pl


A tak zapowiadali imprezę jej organizatorzy:

III MAZOWIECKI FESTIWAL HISTORYCZNY 2004
"Wikingowie i Wenedzi"
Miejsce festiwalu - ośrodek Promenada, Rynia, nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w dniach 5 - 6 czerwca 2004r.

W tym roku odbędzie się Trzeci Mazowiecki Festiwal Historyczny - "Wikingowie i Wenedzi". Nasz festiwal nie będzie nastawiony na zysk, tylko na dobrą zabawę i jeśli się uda to zwrot kosztów. Jednocześnie festiwal spełni rolę edukacyjną, bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do naszych już istniejących Drużyn. Jeśli nasze Drużyny mają się rozwijać, to potrzebują zaplecza w postaci młodych pasjonatów. Trzeba ich "zarazić" tym, w czym już sami głęboko siedzimy.

Ideałem naszego festiwalu będzie prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza, bo tacy właśnie byli wikingowie. Doskonałym przykładem jest sławny wiking islandzki, Egil Skallagrimsson. Był on zdolnym kowalem, momentami kupcem, wspaniałym poetą (skaldem - jego wiersze zachowały się do dziś), a zarazem niepokonanym wojownikiem. Egil żył w IX wieku i dożył 92 lat, co było ogromną rzadkością jak na tamte czasy. Sławne jest jego powiedzenie: "Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów"
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 
Komentarze
Polecane artykuły
TinyMOS NANO1 to jedna z najbardziej kompaktowych kamer do astrofotografii
17 Paź 2018
NANO1 to prawdziwy maluch o sporych możliwościach. Zapewnia rejestrowanie filmów w 4K, fotografowanie w rozdzielczości 12 Mp i oferuje podwójny system mocowania obiektywów. A to nie wszystkie cechy kamery zaprojektowanej z myślą o astrofotografii.
0
Mate 20 Pro - fotograficzna bestia Huawei zaprezentowana
17 Paź 2018
Potrójny moduł kamer z optycznym zakresem od 16 do 80 mm, sztuczna inteligencja i najnowsze technologie poprawiające jakość obrazu oraz funkcjonalne tryby pracy - to tylko niektóre z cech zaprezentowanego flagowca Huawei Mate 20 Pro.
0
Holga Printer - tania drukarka do instaksów, która nie potrzebuje zasilania
16 Paź 2018
Chyba trudno o osobę, której nie świecą się oczy na widok zdjęć natychmiastowych. W dobie smartfonów, coraz większą popularnością cieszą się drukarki, które pozwalają w ten sposób drukować zdjęcia z telefonu. Zwykle jednak nie należą one do tanich.
0
TourBox to niedroga konsola, która usprawni pracę w programach graficznych
16 Paź 2018
Choć może to brzmieć niewiarygodnie, często fotografowie spędzają znacznie więcej czasu na obróbce niż samym wykonywaniu zdjęć. Nic dziwnego, że wciąż powstają rozwiązania, które mają ten proces przyspieszyć. Twórcy konsoli TourBox obrali przy tym bardzo ciekawy kierunek.
0