"Wikingowie i Wenedzi" - Ireneusz Graff

W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Sekundował im Ireneusz Graff.
W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Wraz z nimi przybyli rzemieślnicy, piękne kramarki oraz muzykańci z Germanii i dowcipni harcownicy ze Skandynawii.

Tę barwną imprezę, z narażaniem sprzętu, Ireneusz Graff uwiecznił Canonem G3 oraz Canonen EOS 5 na slajdach 400 ASA (Provia F i Sensia).

wiecej zdjęć:
www.artgraff.pl

informacje:
www.jomsborg.pl


A tak zapowiadali imprezę jej organizatorzy:

III MAZOWIECKI FESTIWAL HISTORYCZNY 2004
"Wikingowie i Wenedzi"
Miejsce festiwalu - ośrodek Promenada, Rynia, nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w dniach 5 - 6 czerwca 2004r.

W tym roku odbędzie się Trzeci Mazowiecki Festiwal Historyczny - "Wikingowie i Wenedzi". Nasz festiwal nie będzie nastawiony na zysk, tylko na dobrą zabawę i jeśli się uda to zwrot kosztów. Jednocześnie festiwal spełni rolę edukacyjną, bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do naszych już istniejących Drużyn. Jeśli nasze Drużyny mają się rozwijać, to potrzebują zaplecza w postaci młodych pasjonatów. Trzeba ich "zarazić" tym, w czym już sami głęboko siedzimy.

Ideałem naszego festiwalu będzie prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza, bo tacy właśnie byli wikingowie. Doskonałym przykładem jest sławny wiking islandzki, Egil Skallagrimsson. Był on zdolnym kowalem, momentami kupcem, wspaniałym poetą (skaldem - jego wiersze zachowały się do dziś), a zarazem niepokonanym wojownikiem. Egil żył w IX wieku i dożył 92 lat, co było ogromną rzadkością jak na tamte czasy. Sławne jest jego powiedzenie: "Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów"
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
Komentarze
Polecane artykuły
Wrocław przez najbliższe tygodnie będzie stolicą fotografii. Rusza Olympus Perspective Playground
15 Lut 2019
Ponad 2000 m2 atrakcji dla każdego, kto lubi fotografię. Inspirujące instalacje, wartościowe wykłady, praktyczne warsztaty. Możliwość przetestowania aparatów. A na koniec - darmowa karta pamięci. Oto Olympus Perspective Playground.
0
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
15 Lut 2019
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
0
Rusza Grand Press Photo 2019 - największy polski konkurs fotografii prasowej
15 Lut 2019
Magazyn Press rusza z kolejną, 15. już edycją konkursu kierowanego do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową. Z okrągłej rocznicy pierwszych “wolnych” wyborów w 1989 roku przewidziano dodatkową nagrodę za Zdjęcie 30-lecia. Zdjęcia można nadsyłać do 3 kwietnia.
0
Wystaw swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej! Nabór startuje 1 marca
15 Lut 2019
Toruńskie CSW startuje z 7. edycją konkursu Wystaw się w CSW, którego laureaci będą mieli okazję zaprezentować swoje prace szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Zgłoszenia możecie nadsyłać przez cały marzec.
0