"Wikingowie i Wenedzi" - Ireneusz Graff

W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Sekundował im Ireneusz Graff.
W dniach 5-6 czerwca 2004r. już po raz drugi Wikingowie i Wenedzi najechali na spokojną Rynię nad Zalewem Zegrzyńskim, by stoczyć między sobą kilka bitew lub indywidualnych pojedynków. Wraz z nimi przybyli rzemieślnicy, piękne kramarki oraz muzykańci z Germanii i dowcipni harcownicy ze Skandynawii.

Tę barwną imprezę, z narażaniem sprzętu, Ireneusz Graff uwiecznił Canonem G3 oraz Canonen EOS 5 na slajdach 400 ASA (Provia F i Sensia).

wiecej zdjęć:
www.artgraff.pl

informacje:
www.jomsborg.pl


A tak zapowiadali imprezę jej organizatorzy:

III MAZOWIECKI FESTIWAL HISTORYCZNY 2004
"Wikingowie i Wenedzi"
Miejsce festiwalu - ośrodek Promenada, Rynia, nad Zalewem Zegrzyńskim k/Warszawy w dniach 5 - 6 czerwca 2004r.

W tym roku odbędzie się Trzeci Mazowiecki Festiwal Historyczny - "Wikingowie i Wenedzi". Nasz festiwal nie będzie nastawiony na zysk, tylko na dobrą zabawę i jeśli się uda to zwrot kosztów. Jednocześnie festiwal spełni rolę edukacyjną, bo przecież młodzież to potencjalni kandydaci do naszych już istniejących Drużyn. Jeśli nasze Drużyny mają się rozwijać, to potrzebują zaplecza w postaci młodych pasjonatów. Trzeba ich "zarazić" tym, w czym już sami głęboko siedzimy.

Ideałem naszego festiwalu będzie prezentacja wikinga (skandynawskiego lub słowiańskiego), jako wojownika, skalda, kupca, rzemieślnika i żeglarza, bo tacy właśnie byli wikingowie. Doskonałym przykładem jest sławny wiking islandzki, Egil Skallagrimsson. Był on zdolnym kowalem, momentami kupcem, wspaniałym poetą (skaldem - jego wiersze zachowały się do dziś), a zarazem niepokonanym wojownikiem. Egil żył w IX wieku i dożył 92 lat, co było ogromną rzadkością jak na tamte czasy. Sławne jest jego powiedzenie: "Dziękuję Ci Odynie, że pomogłeś mi zamienić fałszywych przyjaciół w otwartych wrogów"
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0
Yongnuo YN 50 mm f/1.4N E - nowy jasny standard do systemu Nikona
21 Sie 2018
Nikoniarze mają się z czego cieszyć. Po wczorajszej premierze szerokokątnego Samyanga, otrzymują kolejny ciekawy obiektyw, który nie nadszarpnie ich budżetu. Oto jasny standard Yongnuo w wersji z bagnetem Nikon F.
1