Galeria Marzeny Paciej

W Galerii Fotopolis przedstawiamy zdjęcia Marzeny Paciej. Beskidzki las, który możemy obejrzeć na fotografiach jawi się jako bajkowa kraina pełna dziwnych stworów.
Zdjęcia zostały wykonane w lipcowy poranek, konkretnie 19 lipca tego roku na Równicy, w czasie pleneru Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. Równica to szczyt w Beskidzie Śląskim, położony w grzbiecie górskim między doliną Wisły i Brennicy, na zachód od Baraniej Góry. Pozornie zwykły las na zdjęciach Marzeny Paciej nabiera bajkowego, tajemniczego charakteru.

Oto co sama autorka pisze o swoich zdjęciach:
Fotografuję to co mnie otacza, wymyślając inną rzeczywistość, zaklętą w kadrze. Patrząc na drzewo poskręcane przez wiatr, dostrzegam zmysłową kobietę, czekającą na miłość. Dwa drzewa splecione korzeniami, to zakochana para złączona w miłosnym uniesieniu. Kora drzewa to pomarszczona skóra starej kobiety. A las to życie, początek i koniec...

Więcej na temat pleneru i działalności ŚTF-u można przczytać na stronie: www.stf.prv.pl.
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
0
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0