Galeria Marzeny Paciej

W Galerii Fotopolis przedstawiamy zdjęcia Marzeny Paciej. Beskidzki las, który możemy obejrzeć na fotografiach jawi się jako bajkowa kraina pełna dziwnych stworów.
Zdjęcia zostały wykonane w lipcowy poranek, konkretnie 19 lipca tego roku na Równicy, w czasie pleneru Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. Równica to szczyt w Beskidzie Śląskim, położony w grzbiecie górskim między doliną Wisły i Brennicy, na zachód od Baraniej Góry. Pozornie zwykły las na zdjęciach Marzeny Paciej nabiera bajkowego, tajemniczego charakteru.

Oto co sama autorka pisze o swoich zdjęciach:
Fotografuję to co mnie otacza, wymyślając inną rzeczywistość, zaklętą w kadrze. Patrząc na drzewo poskręcane przez wiatr, dostrzegam zmysłową kobietę, czekającą na miłość. Dwa drzewa splecione korzeniami, to zakochana para złączona w miłosnym uniesieniu. Kora drzewa to pomarszczona skóra starej kobiety. A las to życie, początek i koniec...

Więcej na temat pleneru i działalności ŚTF-u można przczytać na stronie: www.stf.prv.pl.
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
17 Sie 2018
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
0
Adapter Hasselblad XV pozwoli podpiąć ponad 60 klasycznych obiektywów do bezlusterkowego X1D
17 Sie 2018
Na rynek trafił adapter, którzy docenią wszyscy użytkownicy bezlusterkowego aparatu średnioformatowego Hasselblad X1D. Pozwoli on na korzystanie z klasycznych, analogowych szkieł systemu V.
0
Chroma Chrono - pierwsza wielokolorowa lampa błyskowa
17 Sie 2018
Jeśli jesteście miłośnikami filtrów żelowych, z pewnością zainteresuje Was lampa Chroma Chrono, która jest w stanie wyemitować 16 milionów kolorów i programować sekwencje błysku.
1
Blind Spot Power Junkie - urządzenie, dzięki któremu przestaniesz martwić się o wydajność akumulatora
16 Sie 2018
Jednym z największych problemów w dzisiejszej pracy fotografa lub filmowca jest zasilanie. Zwłaszcza jeśli zamierzamy przez dłuższy czas pracować w terenie. Uporać się z nim może pomóc urządzenie Power Junkie, które zastąpi nam powerbanki, a do tego zasili dowolny aparat.
0