"Paryż" Tomka Jankowskiego

...w fotografii inspiruję się człowiekiem i jego relacjami z otaczającą cywilizacją; architekturą; obrazami życia miejskiego. Ulubionym miejscem, które skupia w sobie wszystkie te aspekty, jest Paryż.
Tomasz Jankowski, designer / fotografik / freelancer. Od siedmiu lat zajmuje się projektowaniem graficznym generalnie, od czterech lat głównie projektowaniem stron www i animacji na potrzeby internetu i multimediów. Od około 3 lat fotografuje - pasja ta zajmuje coraz więcej miejsca w jego twórczości.

"Afternoon in Paris (1) - fot. Tomasz Jankowski


Autorskie portfolio fotograficzne znajduje się pod adresem:
www.photo.mondo.pl lub mirror: www.digital.mondo.com.pl

Inne strony autorskie Tomasza to:
- www.mondo.pl zobacz...
- www.movie.mondo.com.pl zobacz...
- www.otherland.mondo.com.pl zobacz...
- www.blue.mondo.pl zobacz...

Tomasz projektuje i fotografuje dla firm, korporacji i odbiorców prywatnych. W pracy niekomercyjnej skupia się na eksperymentowaniu z fotografią, video, animacją i dźwiękiem. W fotografii inspiruje się człowiekiem i jego relacjami z otaczającą cywilizacją; architekturą; obrazami życia miejskiego. Ulubionym dla Tomasza miejscem, które skupia w sobie wszystkie te aspekty jest Paryż i tam najchętniej powraca w swoich fotografiach.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
  • Flashforward 2000, San Francisco - nominacja do nagrody Best Design
  • Flashforward 2000, Londyn - nagroda Best Sound
  • Flashforward 2001, San Francisco - sesja i odczyt na temat technologii Flash
  • Flashforward 2001, New York City - udział w obradach jury Flash'owego Festiwalu Filmowego
  • DiGiT Expo 2002 - Tomasz Jankowski finalistą Festiwalu w kategorii: Fotografia
  • Flashforward 2003, San Francisco - nominacja PHOTO.mondo do nagrody Best Original Sound


Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
0
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0