"Paryż" Tomka Jankowskiego

...w fotografii inspiruję się człowiekiem i jego relacjami z otaczającą cywilizacją; architekturą; obrazami życia miejskiego. Ulubionym miejscem, które skupia w sobie wszystkie te aspekty, jest Paryż.
Tomasz Jankowski, designer / fotografik / freelancer. Od siedmiu lat zajmuje się projektowaniem graficznym generalnie, od czterech lat głównie projektowaniem stron www i animacji na potrzeby internetu i multimediów. Od około 3 lat fotografuje - pasja ta zajmuje coraz więcej miejsca w jego twórczości.

"Afternoon in Paris (1) - fot. Tomasz Jankowski


Autorskie portfolio fotograficzne znajduje się pod adresem:
www.photo.mondo.pl lub mirror: www.digital.mondo.com.pl

Inne strony autorskie Tomasza to:
- www.mondo.pl zobacz...
- www.movie.mondo.com.pl zobacz...
- www.otherland.mondo.com.pl zobacz...
- www.blue.mondo.pl zobacz...

Tomasz projektuje i fotografuje dla firm, korporacji i odbiorców prywatnych. W pracy niekomercyjnej skupia się na eksperymentowaniu z fotografią, video, animacją i dźwiękiem. W fotografii inspiruje się człowiekiem i jego relacjami z otaczającą cywilizacją; architekturą; obrazami życia miejskiego. Ulubionym dla Tomasza miejscem, które skupia w sobie wszystkie te aspekty jest Paryż i tam najchętniej powraca w swoich fotografiach.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
  • Flashforward 2000, San Francisco - nominacja do nagrody Best Design
  • Flashforward 2000, Londyn - nagroda Best Sound
  • Flashforward 2001, San Francisco - sesja i odczyt na temat technologii Flash
  • Flashforward 2001, New York City - udział w obradach jury Flash'owego Festiwalu Filmowego
  • DiGiT Expo 2002 - Tomasz Jankowski finalistą Festiwalu w kategorii: Fotografia
  • Flashforward 2003, San Francisco - nominacja PHOTO.mondo do nagrody Best Original Sound


Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Komentarze
Polecane artykuły
Odkryj piękno ukraińskich Bieszczad na niezapomnianych warsztatach Tokiny
21 Mar 2019
Tokina oraz fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 26-28 kwietnia na niepowtarzalny plener fotograficzny na Ukrainie, na którym głównym tematem będzie piękno ukraińskich cerkwi bieszczadzkiego pogranicza.
0
Przenieś się w czasie i odkryj nieznaną Warszawę na zdjęciach Tadeusza Rolke
21 Mar 2019
„Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” to ponad 150 zdjęć stolicy z lat 50. i 60. Na wystawie zobaczycie obrazy zniszczonego po wojnie i odbudowującego się miasta, ale i reportaże z życia mieszkańców, fascynującą modę tamtego okresu czy portrety ludzi kultury i sztuki. Wernisaż już dziś, 21 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
0
Najlepsze efekty do Photoshopa taniej o 94%
20 Mar 2019
W fotografii nie chodzi wyłącznie o jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości - przede wszystkim chcemy, by wywoływała wśród widzów emocje. W osiągnięciu tego celu i stworzeniu niepowtarzalnych, wybijających się na tle innych obrazów mogą nam znacznie pomóc paczki z efektami do programów graficznych.
0
Michał Szalast gościem z cyklu „Porozmawiajmy o…“
20 Mar 2019
Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o…“ będzie Michał Szalast  - fotograf i filmowiec dokumentalista, laureat między innymi konkursu BZ WBK Press Photo.
0