Galeria Alicji Szwinty

Przedstawiamy galerię zdjęć Alicji Swinty obejmującą wybór zdjęć aż z trzech cykli.
0
Michał Sułkiewicz
27 Styczeń 2003
Artykuł na: 2-3 minuty

Alicja Szwinta studiuje na trzecim roku Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Fotografii, mieszka w Krakowie.

Prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych w  Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Kłodzku, ostatnio w Krakowie w galerii "Kawiarnia Naukowa". Zajmuje się fotografią kreacyjną, tworzy przede wszystkim kobiece akty w których piękno nie wypływa z erotyzmu, lecz z samego przedstawienia. Podstawowym środkiem wyrazu artystki jest tonowanie sepiowe oraz multiekspozycja, w której często stosuje obrazy już istniejące i przefotografowywane z ekranu monitora lub z innego zdjęcia, a następnie łączone z głównym motywem (czego przykładem jest cykl "Moje ciało to zwierzę"). Do powiększeń stosuje tradycyjne techniki ciemniowe, wszystkie fotografie wykonuje na papierze barytowym w formatach od 13x18 do 40x50. 

 

 

Alicja Szwinta fotografuje aparatem, który chętnie by zmieniła, pomimo nawet tego że nie jest on najgorszej marki. W tym wypadku aparat ma niewielki wpływ na same fotografie.

Przeczytaj o wystawie Alicji Szwinty w krakowskiej "Kawiarni Naukowej" "Kula Pamięci"

Zobacz więcej fotografii na stronie szwinta.republika.pl

{GAL|26109
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
64
4
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
1
1
Łapacz cieni - o fotografii kolodionowej Shane’a Balkowitscha
Łapacz cieni - o fotografii kolodionowej Shane’a Balkowitscha
W 1881 roku w studiu fotograficznym Orlanda Scotta Goffa w Bismarck pojawia się Tatanka Iyotake, Siedzący Byk, legendarny wódz Indian Hunkpapa Lakota. 
444
3