Błyskawiczny Konkurs Fotograficzny - galeria Beaty Frysztackiej

Kolejną laureatką Błyskawicznego Konkursu Fotograficznego jest Beata Frysztacka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
0
Michał Sułkiewicz
22 Styczeń 2003
Artykuł na: 4-5 minut

Beata Frysztacka, ur. 1973 w Częstochowie, mieszka w Krakowie, prowadzi artystyczne studio portretowe pod nazwą Firma Portretowa (email: bfrysztacka@wp.pl): Skończyłam polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Policealne Studium Fotograficzne "PHO-BOS" we Wrocławiu.

Na początku tylko teatr był moją pasją. Moja praca magisterska powstała na specjalizacji teatrologicznej. W języku teorii obrazu analizowałam możliwość zapisu widowiska teatralnego na obrazie fotograficznym. Wtedy już uczyłam się równolegle fotografii w "PHO-BOS"-ie. Tam zrobiłam dyplom z fotografowania teatru na specjalizacji artystycznej u Pani Natalii Lach-Lachowicz. Dyplom, zatytułowany "Teatr w subiektywie" spotkał się z wyróżnieniem, został pokazany na wystawie podyplomowej absolwentów szkoły, a następnie w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie powstał.
Po przybyciu do Krakowa pracowałam z ciekawością i głodem doświadczeń w zakładzie Pani Haliny Garzyńskiej-Kańskiej, historycznej już krakowskiej portrecistki. Chciałam być blisko warsztatowej pracy i blisko klientów z ich różnymi oczekiwaniami i gustami. Zdobywałam doświadczenie i nieocenionych kolegów.

fot. Beata Frysztacka

Obecnie pracuję na własny rachunek. Fotografuję najchętniej ludzi - przesłaniają mi wszystkie inne tematy. Spotkania w studio, dyskretne zaglądanie w czyjeś oczy i czyjąś duszę - wierzę, że to przygoda na całe życie. Każde zdjęcie to okruszyna prawdy o kimś kto siedział przed obiektywem mojego aparatu. Zdarza się, że zapominam o świecie (zupa kipi) buszując w moim archiwum i wspominając te ulotne chwile i spojrzenia, które połączyły mnie czasem na bardzo długo z osobami sportretowanymi.

A przecież przemijamy, za dzień i za dwa znów stajemy się trochę inni i trochę bliżsi końca. Zalani przez setki obojętnych i przypadkowych zdjęć z wakacji, imprez i spacerów - zachęcam - spotykajcie się oko w oko z fotografem - bo fotograf tez z czegoś musi żyć. A potem wszyscy przeminiemy i zostaną... zdjęcia.

wystawy:

  • podyplomowa PHO-BOS, Galeria Design, Wrocław 1997
  • Teatr w Subiektywie, Teatr im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, 1997,
  • Twarze i imiona, Stowarzyszenie Da Gama, Kraków 2002

nagrody:

  • I miejsce w Wielkim Konkursie Fotograficznym firmy Schering 2002
  • I miejsce w Błyskawicznym Konkursie Fotograficznym na MTŁ Film, Foto, Video 2002

Technika wykonania zdjęć:

Wszystkie zdjęcia wykonane były w prostych warunkach studyjnych, przy stałych źródłach światła, aparatem Nikon F80, obiektyw Sigma 28-200, na negatywach Ilford Delta 400.

Negatywy wywołane w Rodinalu 1+50.

{GAL|26111
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
46
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
113
4
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
1
1