Błyskawiczny Konkurs Fotograficzny - galeria Beaty Frysztackiej

Kolejną laureatką Błyskawicznego Konkursu Fotograficznego jest Beata Frysztacka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
0
Michał Sułkiewicz
22 Styczeń 2003
Artykuł na: 4-5 minut
Beata Frysztacka, ur. 1973 w Częstochowie, mieszka w Krakowie, prowadzi artystyczne studio portretowe pod nazwą Firma Portretowa (email: bfrysztacka@wp.pl): Skończyłam polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Policealne Studium Fotograficzne "PHO-BOS" we Wrocławiu.

Na początku tylko teatr był moją pasją. Moja praca magisterska powstała na specjalizacji teatrologicznej. W języku teorii obrazu analizowałam możliwość zapisu widowiska teatralnego na obrazie fotograficznym. Wtedy już uczyłam się równolegle fotografii w "PHO-BOS"-ie. Tam zrobiłam dyplom z fotografowania teatru na specjalizacji artystycznej u Pani Natalii Lach-Lachowicz. Dyplom, zatytułowany "Teatr w subiektywie" spotkał się z wyróżnieniem, został pokazany na wystawie podyplomowej absolwentów szkoły, a następnie w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie powstał.
Po przybyciu do Krakowa pracowałam z ciekawością i głodem doświadczeń w zakładzie Pani Haliny Garzyńskiej-Kańskiej, historycznej już krakowskiej portrecistki. Chciałam być blisko warsztatowej pracy i blisko klientów z ich różnymi oczekiwaniami i gustami. Zdobywałam doświadczenie i nieocenionych kolegów.


fot. Beata Frysztacka

Obecnie pracuję na własny rachunek. Fotografuję najchętniej ludzi - przesłaniają mi wszystkie inne tematy. Spotkania w studio, dyskretne zaglądanie w czyjeś oczy i czyjąś duszę - wierzę, że to przygoda na całe życie. Każde zdjęcie to okruszyna prawdy o kimś kto siedział przed obiektywem mojego aparatu. Zdarza się, że zapominam o świecie (zupa kipi) buszując w moim archiwum i wspominając te ulotne chwile i spojrzenia, które połączyły mnie czasem na bardzo długo z osobami sportretowanymi.

A przecież przemijamy, za dzień i za dwa znów stajemy się trochę inni i trochę bliżsi końca. Zalani przez setki obojętnych i przypadkowych zdjęć z wakacji, imprez i spacerów - zachęcam - spotykajcie się oko w oko z fotografem - bo fotograf tez z czegoś musi żyć. A potem wszyscy przeminiemy i zostaną... zdjęcia.


wystawy:
  • podyplomowa PHO-BOS, Galeria Design, Wrocław 1997
  • Teatr w Subiektywie, Teatr im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem, 1997,
  • Twarze i imiona, Stowarzyszenie Da Gama, Kraków 2002

nagrody:
  • I miejsce w Wielkim Konkursie Fotograficznym firmy Schering 2002
  • I miejsce w Błyskawicznym Konkursie Fotograficznym na MTŁ Film, Foto, Video 2002


Technika wykonania zdjęć:
Wszystkie zdjęcia wykonane były w prostych warunkach studyjnych, przy stałych źródłach światła, aparatem Nikon F80, obiektyw Sigma 28-200, na negatywach Ilford Delta 400.
Negatywy wywołane w Rodinalu 1+50.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography Awards 2019
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography...
Co roku serwis Lensculture wyłania najlepsze zdjęcia swoich użytkowników w ramach kilku konkursów tematycznych. Zobaczcie fotografie artystyczne, które w tym roku...
13
0
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
149
1
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
190
3