Wystawy targowe Film Video Foto 2002

Prezentujemy pierwszą część opisu wystaw fotograficznych prezentowanych na targach Film Video Foto 2002.
Antresola, Hala A
Fotografie z pokonkursowej wystawy Female Life przygotowanej przez firmę Schering Polska i miesięcznik Pozytyw prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i estetyczny. Ujęcie tematu bywa zaskakujące, dzięki czemu jest to jedna z najciekawszych wystaw eksponowanych na targach.

Obok wystawy Female Life wiszą fotografie ślubne wykonane w studio K. Niesporek Foto. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom warsztatu fotograficznego atelier. Ze względu na rodzaj wystawy nie należy oczekiwać artystycznych, oryginalnych prac, ale raczej dobrego fotograficznego rzemiosła.

fot. Niesporek


Wejście, Hala A
Przy wejściu do hali A laboratorium ProfiLab prezentuje trzy wystawy: Tomasza Gudzowatego Following the Rain, Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego 11 września. Przed i Po oraz fotografie reporterów Gazety Wyborczej.

Fotopolis publikował już fotografie i opis wystawy Following The Rain

fot. T. Gudzowaty

Fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego - autorów związanych emocjonalnie z Nowym Jorkiem i wieżowcami WTC trudno jest ocenić. Zamach stał się wydarzeniem numer jeden w świecie fotoreportażu w 2001 roku. Zdjęcia z 11 września zrobili najlepsi fotograficy świata. Fotografie na najwyższym poziomie mogliśmy oglądać przy okazji konkursu World Press Photo czy rozdania nagród Pulitzera. A jednak fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego ogląda się nie bez refleksji, być może ze względu na emocjonalny charakter zdjęć oraz całościową dokumentację wydarzenia. Obok fotografii z zamachu wiszą zdjęcia wieżowców sprzed 11 września oraz fotografie ludzi, którzy po zamachu nie mogli zrozumieć tragedii.

Czesław Czapliński wielokrotnie fotografował twin towers w ciągu ostatnich 20 lat, które spędził w Nowym Jorku. Jest on również autorem zdjęć, dokumentujących wydarzenia po zamachu: reakcje w Polsce i w Nowym Jorku.

Sean Madden urodził się w szpitalu St. Vincent's w Greenwich Village, do którego trafiło wielu rannych w zamachu. Pracował na parterze jednego z budynków, w miejscu gdzie obecnie mieści się ground zero , a gdzie w latach 80-tych mieściło się studio telewizji CNN. W dniu zamachu był w Nowym Jorku. Razem z innymi reporterami narażał życie fotografując płonące wieże, gdy inni uciekali przed zawalającymi się budynkami.
Przeczytaj artykuł o fotografiach z zamachu


Kolejną wystawą, prezentowaną przy wejściu do hali A jest ekspozycja wybranych fotografii reporterów Gazety Wyborczej. Zdjęcia opublikowane zostały w piątym już wydaniu albumu Fotografie Gazety Wyborczej. o którym pisaliśmy już w Fotopolis

Przeczytaj więcej opisów wystaw prezentowanych w hali B
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
Komentarze
Polecane artykuły
Sandmarc pokazało anamorficzny obiektyw do iPhone’a
24 Cze 2019
Najnowszy anamorficzny obiektyw Sandmarc może okazać się prawdziwą gratką dla osób filmujących smartfonem. Zaprezentowane szkło jest kompatybilne z ostatnimi generacjami iPhone'a.
0
FeiyuTech prezentuje nowości: pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod
24 Cze 2019
Firma FeiyuTech powiększyła swoje portfolio o trzy ciekawe rozwiązania, które powinny przypaść do gustu filmowcom. Pilot Hyperlink do gimbali, monitor poglądowy oraz kompaktowy monopod są już dostępne w sprzedaży.
0
Marek Piasecki „Anaklasis” - nowa książka fotograficzna Fundacji Archeologia Fotografii
21 Cze 2019
„Anaklasis” Marka Piaseckiego to publikacja, w której autor eksperymentuje ze zbliżeniami, kadrowaniem i poszukuje faktur „zmieniających rytm wyznaczany przez światło”.
0
„Suicidal Birds” Sebastiana Rogowskiego - fotograficzna podróż, w której zobaczysz „to co zapomniane i odchodzące do przeszłości”
21 Cze 2019
„Tempo zmian kulturowych, które doświadczamy w naszym pokoleniu są niezwykle warte uchwycenia. Przede wszystkim to jak zmiany społeczne wpływają na krajobraz” - zaznacza Sebastian Rogowski, autor projektu „Suicidal Birds”, który wykonał w Kazachstanie i Kirgistanie. Wernisaż jego prac już dziś w warszawskiej Galerii 18A.
0