Wystawy targowe Film Video Foto 2002

Prezentujemy pierwszą część opisu wystaw fotograficznych prezentowanych na targach Film Video Foto 2002.
Antresola, Hala A
Fotografie z pokonkursowej wystawy Female Life przygotowanej przez firmę Schering Polska i miesięcznik Pozytyw prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i estetyczny. Ujęcie tematu bywa zaskakujące, dzięki czemu jest to jedna z najciekawszych wystaw eksponowanych na targach.

Obok wystawy Female Life wiszą fotografie ślubne wykonane w studio K. Niesporek Foto. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom warsztatu fotograficznego atelier. Ze względu na rodzaj wystawy nie należy oczekiwać artystycznych, oryginalnych prac, ale raczej dobrego fotograficznego rzemiosła.

fot. Niesporek


Wejście, Hala A
Przy wejściu do hali A laboratorium ProfiLab prezentuje trzy wystawy: Tomasza Gudzowatego Following the Rain, Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego 11 września. Przed i Po oraz fotografie reporterów Gazety Wyborczej.

Fotopolis publikował już fotografie i opis wystawy Following The Rain

fot. T. Gudzowaty

Fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego - autorów związanych emocjonalnie z Nowym Jorkiem i wieżowcami WTC trudno jest ocenić. Zamach stał się wydarzeniem numer jeden w świecie fotoreportażu w 2001 roku. Zdjęcia z 11 września zrobili najlepsi fotograficy świata. Fotografie na najwyższym poziomie mogliśmy oglądać przy okazji konkursu World Press Photo czy rozdania nagród Pulitzera. A jednak fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego ogląda się nie bez refleksji, być może ze względu na emocjonalny charakter zdjęć oraz całościową dokumentację wydarzenia. Obok fotografii z zamachu wiszą zdjęcia wieżowców sprzed 11 września oraz fotografie ludzi, którzy po zamachu nie mogli zrozumieć tragedii.

Czesław Czapliński wielokrotnie fotografował twin towers w ciągu ostatnich 20 lat, które spędził w Nowym Jorku. Jest on również autorem zdjęć, dokumentujących wydarzenia po zamachu: reakcje w Polsce i w Nowym Jorku.

Sean Madden urodził się w szpitalu St. Vincent's w Greenwich Village, do którego trafiło wielu rannych w zamachu. Pracował na parterze jednego z budynków, w miejscu gdzie obecnie mieści się ground zero , a gdzie w latach 80-tych mieściło się studio telewizji CNN. W dniu zamachu był w Nowym Jorku. Razem z innymi reporterami narażał życie fotografując płonące wieże, gdy inni uciekali przed zawalającymi się budynkami.
Przeczytaj artykuł o fotografiach z zamachu


Kolejną wystawą, prezentowaną przy wejściu do hali A jest ekspozycja wybranych fotografii reporterów Gazety Wyborczej. Zdjęcia opublikowane zostały w piątym już wydaniu albumu Fotografie Gazety Wyborczej. o którym pisaliśmy już w Fotopolis

Przeczytaj więcej opisów wystaw prezentowanych w hali B
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 F - szeroki kąt z autofokusem teraz także do aparatów Nikon
20 Sie 2018
Na początku stycznia Samyang pokazał pierwszy w swojej historii obiektyw z autofokusem do lustrzankowego systemu Canon EF. Teraz w ofercie pojawiła się także długo oczekiwana wersja dla nikoniarzy.
0
TiFF Festival 2018 rusza już 6 września - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy artystycznej
20 Sie 2018
Jak co roku, wrzesień upłynie pod znakiem wrocławskiego TIFF Festival. Tym razem organizatorzy wzięli na warsztat temat współpracy w sztuce. Oprócz wystaw, na odwiedzających czeka sekcja publikacji, szeroki wachlarz warsztatów i dyskusji, a także kooperacyjna przestrzeń Festival Lab, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami.
0
Fotografowie opisują pierwsze wrażenia z użytkowania nadchodzącego bezlusterkowca Nikona
20 Sie 2018
Do premiery pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pozostały raptem 3 dni. Czy też czekacie z zapartym tchem? W najnowszym i prawdopodobnie ostatnim już filmie promocyjnym, o pracy z aparatem opowiadają fotografowie, którzy mieli już okazję robić nim zdjęcia.
1
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 Sie 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0