Wystawy targowe Film Video Foto 2002

Prezentujemy pierwszą część opisu wystaw fotograficznych prezentowanych na targach Film Video Foto 2002.
Antresola, Hala A
Fotografie z pokonkursowej wystawy Female Life przygotowanej przez firmę Schering Polska i miesięcznik Pozytyw prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i estetyczny. Ujęcie tematu bywa zaskakujące, dzięki czemu jest to jedna z najciekawszych wystaw eksponowanych na targach.

Obok wystawy Female Life wiszą fotografie ślubne wykonane w studio K. Niesporek Foto. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom warsztatu fotograficznego atelier. Ze względu na rodzaj wystawy nie należy oczekiwać artystycznych, oryginalnych prac, ale raczej dobrego fotograficznego rzemiosła.

fot. Niesporek


Wejście, Hala A
Przy wejściu do hali A laboratorium ProfiLab prezentuje trzy wystawy: Tomasza Gudzowatego Following the Rain, Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego 11 września. Przed i Po oraz fotografie reporterów Gazety Wyborczej.

Fotopolis publikował już fotografie i opis wystawy Following The Rain

fot. T. Gudzowaty

Fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego - autorów związanych emocjonalnie z Nowym Jorkiem i wieżowcami WTC trudno jest ocenić. Zamach stał się wydarzeniem numer jeden w świecie fotoreportażu w 2001 roku. Zdjęcia z 11 września zrobili najlepsi fotograficy świata. Fotografie na najwyższym poziomie mogliśmy oglądać przy okazji konkursu World Press Photo czy rozdania nagród Pulitzera. A jednak fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego ogląda się nie bez refleksji, być może ze względu na emocjonalny charakter zdjęć oraz całościową dokumentację wydarzenia. Obok fotografii z zamachu wiszą zdjęcia wieżowców sprzed 11 września oraz fotografie ludzi, którzy po zamachu nie mogli zrozumieć tragedii.

Czesław Czapliński wielokrotnie fotografował twin towers w ciągu ostatnich 20 lat, które spędził w Nowym Jorku. Jest on również autorem zdjęć, dokumentujących wydarzenia po zamachu: reakcje w Polsce i w Nowym Jorku.

Sean Madden urodził się w szpitalu St. Vincent's w Greenwich Village, do którego trafiło wielu rannych w zamachu. Pracował na parterze jednego z budynków, w miejscu gdzie obecnie mieści się ground zero , a gdzie w latach 80-tych mieściło się studio telewizji CNN. W dniu zamachu był w Nowym Jorku. Razem z innymi reporterami narażał życie fotografując płonące wieże, gdy inni uciekali przed zawalającymi się budynkami.
Przeczytaj artykuł o fotografiach z zamachu


Kolejną wystawą, prezentowaną przy wejściu do hali A jest ekspozycja wybranych fotografii reporterów Gazety Wyborczej. Zdjęcia opublikowane zostały w piątym już wydaniu albumu Fotografie Gazety Wyborczej. o którym pisaliśmy już w Fotopolis

Przeczytaj więcej opisów wystaw prezentowanych w hali B
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
2
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0