Wystawy targowe Film Video Foto 2002

Prezentujemy pierwszą część opisu wystaw fotograficznych prezentowanych na targach Film Video Foto 2002.
Antresola, Hala A
Fotografie z pokonkursowej wystawy Female Life przygotowanej przez firmę Schering Polska i miesięcznik Pozytyw prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i estetyczny. Ujęcie tematu bywa zaskakujące, dzięki czemu jest to jedna z najciekawszych wystaw eksponowanych na targach.

Obok wystawy Female Life wiszą fotografie ślubne wykonane w studio K. Niesporek Foto. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom warsztatu fotograficznego atelier. Ze względu na rodzaj wystawy nie należy oczekiwać artystycznych, oryginalnych prac, ale raczej dobrego fotograficznego rzemiosła.

fot. Niesporek


Wejście, Hala A
Przy wejściu do hali A laboratorium ProfiLab prezentuje trzy wystawy: Tomasza Gudzowatego Following the Rain, Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego 11 września. Przed i Po oraz fotografie reporterów Gazety Wyborczej.

Fotopolis publikował już fotografie i opis wystawy Following The Rain

fot. T. Gudzowaty

Fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego - autorów związanych emocjonalnie z Nowym Jorkiem i wieżowcami WTC trudno jest ocenić. Zamach stał się wydarzeniem numer jeden w świecie fotoreportażu w 2001 roku. Zdjęcia z 11 września zrobili najlepsi fotograficy świata. Fotografie na najwyższym poziomie mogliśmy oglądać przy okazji konkursu World Press Photo czy rozdania nagród Pulitzera. A jednak fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego ogląda się nie bez refleksji, być może ze względu na emocjonalny charakter zdjęć oraz całościową dokumentację wydarzenia. Obok fotografii z zamachu wiszą zdjęcia wieżowców sprzed 11 września oraz fotografie ludzi, którzy po zamachu nie mogli zrozumieć tragedii.

Czesław Czapliński wielokrotnie fotografował twin towers w ciągu ostatnich 20 lat, które spędził w Nowym Jorku. Jest on również autorem zdjęć, dokumentujących wydarzenia po zamachu: reakcje w Polsce i w Nowym Jorku.

Sean Madden urodził się w szpitalu St. Vincent's w Greenwich Village, do którego trafiło wielu rannych w zamachu. Pracował na parterze jednego z budynków, w miejscu gdzie obecnie mieści się ground zero , a gdzie w latach 80-tych mieściło się studio telewizji CNN. W dniu zamachu był w Nowym Jorku. Razem z innymi reporterami narażał życie fotografując płonące wieże, gdy inni uciekali przed zawalającymi się budynkami.
Przeczytaj artykuł o fotografiach z zamachu


Kolejną wystawą, prezentowaną przy wejściu do hali A jest ekspozycja wybranych fotografii reporterów Gazety Wyborczej. Zdjęcia opublikowane zostały w piątym już wydaniu albumu Fotografie Gazety Wyborczej. o którym pisaliśmy już w Fotopolis

Przeczytaj więcej opisów wystaw prezentowanych w hali B
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
Komentarze
Polecane artykuły
„I Love You All the Time” - zobacz intrygujące portrety Adama Tuchlińskiego
19 Sty 2019
Od dziś można już oglądać najnowszy projekt Adama Tuchlińskiego. Wystawa „I Love You All the Time” prezentowana Starej Galerii ZPAF to wybór najciekawszych portretów, które autor wykonał przez ostatnie sześć lat.
0
72 godziny z Fujifilm GFX 50R za jedyne 200 zł
18 Sty 2019
Fujifilm ogłasza wyjątkową akcję skierowaną do zainteresowanych testem najnowszego średnioformatowego modelu GFX 50R. Od poniedziałku 21 stycznia do 15 marca będzie można wypożyczyć aparat z obiektywem Fujinon serii GF na 3 doby za jedyne 200 zł.
0
Taichman Como - ekskluzywna i funkcjonalna torba fotograficzna
18 Sty 2019
Taichman Como to luksusowa torba zaprojektowana od podstaw przy ścisłej współpracy z profesjonalnymi fotografami. Wykonana w Europie z naturalnej, włoskiej skóry ma zaspokoić wymagania najbardziej wymagających użytkowników.
4
GDT European Wildlife Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia
18 Sty 2019
Organizowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Fotografów Przyrody (GDT) konkurs European Wildlife Photographer of the Year od 19 lat nagradza najlepszych fotografów przyrodniczych Starego Kontynentu. Prace do tegorocznej edycji możecie przesyłać do 1 marca.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!