Test na Hancocku...

Zdjęcia z koncertu Herbiego Hancocka 11 grudnia 2001 wcale nie miały trafić do galerii. To w ogóle "nie tak miało być", wyobraźmy więc sobie, że to test sprawnościowy cyfrówki S70.
0
Tomasz Gutkowski
21 Grudzień 2001
Artykuł na: 2-3 minuty
Miały tu trafić zupełnie inne zdjęcia - czarno - białe, starannie wykadrowane, dobrze odbite i zeskanowane. Niestety, szkolny błąd (brak zapasowych baterii) pokrzyżował te plany pozostawiając poczucie straty niepowtarzalnej okazji. Nieco zniechęcony wyciągnąłem testowany właśnie cyfrowy kompakt Sony S70. Miałem sprawdzić jak sprawuje się wycofany już ze sprzedaży sprzęt po ponadrocznej eksploatacji. Ale nie przypuszczałem, że właśnie w takich okolicznościach.

Jak niestety widać zdjęcia zostały zrobione trochę od niechcenia dlatego proszę zwrócić uwagę na aspekt poglądowy a nie estetyczny. Nie było ingerencji w automatyczne ustawienia aparatu z wyjątkiem lekkiej ujemnej korekty ekspozycji i wyłączenia lampy błyskowej. Korzystałem z automatyki balansu bieli i doboru ekwiwalentu czułości, nie wprowadzono też żadnych zmian w obrazie na poziomie komputera. Ustawiona rozdzielczości (640 x 480) była najmniejszą z dostępnych.

Drugi aspekt dotyczy treści. Nie ma tu ani jednego zdjęcia "spod sceny" są za to z próby technicznej dźwięku, sprzed garderoby, zza kulis. Prawdziwi fani zawsze próbują sobie wyobrazić jak wygląda gwiazda poza sceną i może dzięki tym kilku pamiątkowym zdjęciom będą mogli się przekonać, że właściwy występ jest co prawda wart zapamiętania, ale to tylko jeden z aspektów komercyjnego wydarzenia jakim jest koncert jazzowy.

Ps.:Aparat wypadł dobrze. Herbie Hancock też.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
17
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
167
0
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Zdjęcia, które poruszają. Zwycięzcy Environmental Photographer of the Year 2019
Konkurs EPOTY ma na celu zwrócenie uwagi na społeczne i klimatyczne problemy współczesności. Oto najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji.
36
1