Test na Hancocku...

Zdjęcia z koncertu Herbiego Hancocka 11 grudnia 2001 wcale nie miały trafić do galerii. To w ogóle "nie tak miało być", wyobraźmy więc sobie, że to test sprawnościowy cyfrówki S70.
Miały tu trafić zupełnie inne zdjęcia - czarno - białe, starannie wykadrowane, dobrze odbite i zeskanowane. Niestety, szkolny błąd (brak zapasowych baterii) pokrzyżował te plany pozostawiając poczucie straty niepowtarzalnej okazji. Nieco zniechęcony wyciągnąłem testowany właśnie cyfrowy kompakt Sony S70. Miałem sprawdzić jak sprawuje się wycofany już ze sprzedaży sprzęt po ponadrocznej eksploatacji. Ale nie przypuszczałem, że właśnie w takich okolicznościach.

Jak niestety widać zdjęcia zostały zrobione trochę od niechcenia dlatego proszę zwrócić uwagę na aspekt poglądowy a nie estetyczny. Nie było ingerencji w automatyczne ustawienia aparatu z wyjątkiem lekkiej ujemnej korekty ekspozycji i wyłączenia lampy błyskowej. Korzystałem z automatyki balansu bieli i doboru ekwiwalentu czułości, nie wprowadzono też żadnych zmian w obrazie na poziomie komputera. Ustawiona rozdzielczości (640 x 480) była najmniejszą z dostępnych.

Drugi aspekt dotyczy treści. Nie ma tu ani jednego zdjęcia "spod sceny" są za to z próby technicznej dźwięku, sprzed garderoby, zza kulis. Prawdziwi fani zawsze próbują sobie wyobrazić jak wygląda gwiazda poza sceną i może dzięki tym kilku pamiątkowym zdjęciom będą mogli się przekonać, że właściwy występ jest co prawda wart zapamiętania, ale to tylko jeden z aspektów komercyjnego wydarzenia jakim jest koncert jazzowy.

Ps.:Aparat wypadł dobrze. Herbie Hancock też.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
Komentarze
Polecane artykuły
Czy dziś coś jeszcze łączy Polaków? Dowiedz się na wystawie Adriana Wykroty w galerii PIX.HOUSE
22 Lut 2019
Projekt „Nie“ Adriana Wykroty to fotograficzna opowieść o Polsce i o nas samych. Już niebawem zdjęcia z tego wyjątkowego projektu będziecie mogli zobaczyć w poznańskim Pix.House.
0
Light i Sony zawiązują współpracę, której celem jest zrewolucjonizowanie aparatów w smartfonach
22 Lut 2019
Jak będzie wyglądać fotografia mobilna za kilka lat? Wygląda na to, że trzy aparaty, które aktualnie oferują najnowsze flagowce to dopiero wstęp do wielomatrycowych układów przyszłości.
0
Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 FF - szerokokątny zoom klasy premium w świetnej cenie
22 Lut 2019
Nowa rodzina profesjonalnych szkieł Tokiny wzbogaciła się o ciekawy szerokokątny zoom, który trafić ma w gusta wymagających fotografów krajobrazu, akcji, reportażystów czy osób zajmujących się fotografią wnętrz.
0
Nowa strategia Samyanga. Wiosną tego roku zobaczymy 8 obiektywów z AF do bezlusterkowców
22 Lut 2019
„Kolekcja wiosenna Samyang“ to nowe otwarcie i „pierwsza długoterminowa strategiczna kampania marketingowa w naszej branży“ - zaznacza producent. Nowy sposób działania poznamy już tej wiosny, a efektem ma być aż osiem premier.
0