Test na Hancocku...

Zdjęcia z koncertu Herbiego Hancocka 11 grudnia 2001 wcale nie miały trafić do galerii. To w ogóle "nie tak miało być", wyobraźmy więc sobie, że to test sprawnościowy cyfrówki S70.
Miały tu trafić zupełnie inne zdjęcia - czarno - białe, starannie wykadrowane, dobrze odbite i zeskanowane. Niestety, szkolny błąd (brak zapasowych baterii) pokrzyżował te plany pozostawiając poczucie straty niepowtarzalnej okazji. Nieco zniechęcony wyciągnąłem testowany właśnie cyfrowy kompakt Sony S70. Miałem sprawdzić jak sprawuje się wycofany już ze sprzedaży sprzęt po ponadrocznej eksploatacji. Ale nie przypuszczałem, że właśnie w takich okolicznościach.

Jak niestety widać zdjęcia zostały zrobione trochę od niechcenia dlatego proszę zwrócić uwagę na aspekt poglądowy a nie estetyczny. Nie było ingerencji w automatyczne ustawienia aparatu z wyjątkiem lekkiej ujemnej korekty ekspozycji i wyłączenia lampy błyskowej. Korzystałem z automatyki balansu bieli i doboru ekwiwalentu czułości, nie wprowadzono też żadnych zmian w obrazie na poziomie komputera. Ustawiona rozdzielczości (640 x 480) była najmniejszą z dostępnych.

Drugi aspekt dotyczy treści. Nie ma tu ani jednego zdjęcia "spod sceny" są za to z próby technicznej dźwięku, sprzed garderoby, zza kulis. Prawdziwi fani zawsze próbują sobie wyobrazić jak wygląda gwiazda poza sceną i może dzięki tym kilku pamiątkowym zdjęciom będą mogli się przekonać, że właściwy występ jest co prawda wart zapamiętania, ale to tylko jeden z aspektów komercyjnego wydarzenia jakim jest koncert jazzowy.

Ps.:Aparat wypadł dobrze. Herbie Hancock też.
Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
Komentarze
Polecane artykuły
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
25 Kwi 2019
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
0
Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD - wszechstronny zoom do Canona i Nikona
25 Kwi 2019
Wyrazisty obraz, zaawansowana optyka ze stabilizacją, wydajny autofokus oraz uszczelnienia newralgicznych miejsc obiektywu - oto zaprezentowany Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD.
0
„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin
25 Kwi 2019
Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!
0
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 - nowy król obiektywów portretowych?
25 Kwi 2019
Nowy pełnoklatkowy obiektyw z serii Otus, kierowany do użytkowników lustrzanek Canon i Nikon oferować ma wszystko, by jakość wykonywanych z jego pomocą portretów stała na jak najwyższym poziomie.
2