Konkurs fotograficzny "Oblicza Ludzi 2004"

Do końca lutego 2004 jest czas by nadesłać swoje prace na IV edycję otwartego konkursu fotografii analogowej i cyfrowej Oblicza Ludzi 2004. Otwocka impreza wpisała się na dobre do krajowego kalendarza wydarzeń fotograficznych i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę utalentowanych twórców.
Do końca lutego 2004 jest czas by nadesłać swoje prace na IV edycję otwartego konkursu fotografii analogowej i cyfrowej Oblicza Ludzi 2004. Otwocka impreza wpisała się na dobre do krajowego kalendarza wydarzeń fotograficznych i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę utalentowanych twórców.Myśl przewodnia od samego początku jest taka sama, ale nie zaszkodzi przytoczyć jej uniwersalnych założeń raz jeszcze: " Ideą konkursu fotograficznego "Oblicza Ludzi 2004", jest konfrontacja dorobku fotografików z całej Polski, ukazanie ich subiektywnego spojrzenia na człowieka, jego życie codzienne i od święta. Jak wyglądamy, jak pracujemy, jak odpoczywamy? Ludzkie radości i smutki widziane fotograficznym obiektywem; czy każdy z nas jest inny, czy też wszyscy mamy coś wspólnego? Mamy nadzieję, że na te pytania odpowie nam pokonkursowa wystawa."

Zeszłoroczne zgłoszenia stały na bardzo wysokim poziomie. Swoje prace zgłosiło blisko 180 autorów (w 2002 roku 100, a podczas I edycji 30). Sukcesem była także wystawa pokonkursowa, a zestawienie wszystkich wyróżnionych fotografii pokazało jak różni i jak podobni mogą być tytułowi "ludzie". "Japonia" ze zdjęć Basi Stykowskiej, "Czarnobylcy" Szymona Zduńczyka czy "Artyści" Pawła Wocala pokazują, że człowiek zawsze będzie nam się jawił jako największa z tajemnic tego świata. Fotografia od swego zarania próbuje zbliżyć się do niej i pokazać nas samych z "trzeciej" perspektywy. Im więcej prób tym wiemy więcej o człowieku i właśnie dlatego konkursy takie jak "Oblicza Ludzi 2004" zasługują na najwyższe zainteresowanie.

Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania i zapoznania się z pełną listą laureatów III edycji "Oblicza Ludzi 2003". Natomiast na stronie organizatorów znajdziemy wszelkie informacje, formularz zgłoszeniowy konkursu oraz galerię pokonkursową. Dodajmy jeszcze, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wyróżnione fotografie zostaną zaprezentowane podczas wystawy w otwockim klubie "Smok".

Organizatorzy i wspierający ich patroni medialni liczą na szeroki odzew w środowiskach fotograficznych, tym bardziej, że od tego roku w regulaminie konkursu (publikujemy go poniżej) mowa jest o pracach cyfrowych i przetwarzanych komputerowo. Słowem, bardzo gorąco zachęcamy do udziału!


Regulamin konkursu "Oblicza Ludzi 2004":

1. Konkurs ma charakter otwarty, fotografie konkursowe mogą być wykonane techniką analogową, cyfrową, a także przetwarzane komputerowo.

2. Każdy z autorów może nadesłać nie więcej niż 3 prace.

3. Prace nadesłane jako zestaw 3 zdjęć wyczerpują limit ilościowy.

4. Technika wykonania: czarno-białe lub barwne odbitki o formacie minimalnym 15x20cm a maksymalnym 40x50cm.

5. Nadesłane prace winny na odwrocie zawierać opis: godło, tytuł oraz w przypadku zestawu zdjęć- schemat ich układu.

6. Do prac powinna być dołączona zaklejona koperta, oznakowana godłem autora, zawierająca wewnątrz wypełniony formularz ankiety personalnej według wzoru.

7.Prace należy nadsyłać do 29.02.2004. na adres: Klub O.C.K. "Smok" ul. Warszawska 11/13 05-400 Otwock, lub dostarczać je osobiście po uzgodnieniu terminu telefonicznie (022-7792661).

8. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora.

9. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w materiałach reklamowych i publikacjach związanych z konkursem.

10. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie prac w transporcie pocztowym.

11. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane zakwalifikowane prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w klubie "Smok" w dniach 28.03.-30.04.2004.

12. Wręczenie nagród odbędzie się 28.03.2004. o godzinie 15:00.

13. Nagrody: I, II i III, oraz wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.

14. Laureaci zobowiązani są do osobistego odebrania nagród.

15. Nadesłanie prac jest równoznaczne z uznaniem powyższego regulaminu, a jego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony na targach Film Video Foto - testy sprzętu, prelekcje i wyjątkowe oferty
21 Maj 2019
Już w czwartek w Łodzi startują największe polskie targi sprzętu fotograficznego i filmowego. Nie zapomnijcie odwiedzić stoiska Sony, na którym czeka na Was wiele niespodzianek.
0
„Broniszów - z dala od stolicy” Joanny Mrówki to fotograficzny wgląd w polską codzienność
21 Maj 2019
„Broniszów - z dala od stolicy” to wystawa, w której centrum znajduje się drugi człowiek i jego codzienne życie. Prace z wielokrotnie nagradzanego cyklu Joanny Mrówki będzie można oglądać od 30 maja w warszawskiej Galerii Obok ZPAF.
0
7Artisans 50 mm f/1.8 - manualna stałka do bezlusterkowców z APS-C i Mikro Cztery Trzecie za około 350 zł
21 Maj 2019
7Artisans to firma, która powoli zapisuje się w świadomości użytkowników bezlusterkowców, jako producent niedrogich obiektywów. Ofertę właśnie powiększył model 50 mm f/1.8, który dostaniemy z mocowaniem Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie.
0
Huawei z coraz większymi kłopotami. Google zawiesza współpracę z chińskim gigantem, ale to nie jedyny problem
21 Maj 2019
Trafienie na czarną listę rządu USA, zerwana współpraca przez Google, czy brak sprzętowego wsparcie ze strony Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom, to tylko niektóre z gigantycznych problemów chińskiego producenta. Czy użytkownicy Huawei powinni się obawiać?
1