Konkurs fotograficzny "Oblicza Ludzi 2004"

Do końca lutego 2004 jest czas by nadesłać swoje prace na IV edycję otwartego konkursu fotografii analogowej i cyfrowej Oblicza Ludzi 2004. Otwocka impreza wpisała się na dobre do krajowego kalendarza wydarzeń fotograficznych i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę utalentowanych twórców.
Do końca lutego 2004 jest czas by nadesłać swoje prace na IV edycję otwartego konkursu fotografii analogowej i cyfrowej Oblicza Ludzi 2004. Otwocka impreza wpisała się na dobre do krajowego kalendarza wydarzeń fotograficznych i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę utalentowanych twórców.Myśl przewodnia od samego początku jest taka sama, ale nie zaszkodzi przytoczyć jej uniwersalnych założeń raz jeszcze: " Ideą konkursu fotograficznego "Oblicza Ludzi 2004", jest konfrontacja dorobku fotografików z całej Polski, ukazanie ich subiektywnego spojrzenia na człowieka, jego życie codzienne i od święta. Jak wyglądamy, jak pracujemy, jak odpoczywamy? Ludzkie radości i smutki widziane fotograficznym obiektywem; czy każdy z nas jest inny, czy też wszyscy mamy coś wspólnego? Mamy nadzieję, że na te pytania odpowie nam pokonkursowa wystawa."

Zeszłoroczne zgłoszenia stały na bardzo wysokim poziomie. Swoje prace zgłosiło blisko 180 autorów (w 2002 roku 100, a podczas I edycji 30). Sukcesem była także wystawa pokonkursowa, a zestawienie wszystkich wyróżnionych fotografii pokazało jak różni i jak podobni mogą być tytułowi "ludzie". "Japonia" ze zdjęć Basi Stykowskiej, "Czarnobylcy" Szymona Zduńczyka czy "Artyści" Pawła Wocala pokazują, że człowiek zawsze będzie nam się jawił jako największa z tajemnic tego świata. Fotografia od swego zarania próbuje zbliżyć się do niej i pokazać nas samych z "trzeciej" perspektywy. Im więcej prób tym wiemy więcej o człowieku i właśnie dlatego konkursy takie jak "Oblicza Ludzi 2004" zasługują na najwyższe zainteresowanie.

Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania i zapoznania się z pełną listą laureatów III edycji "Oblicza Ludzi 2003". Natomiast na stronie organizatorów znajdziemy wszelkie informacje, formularz zgłoszeniowy konkursu oraz galerię pokonkursową. Dodajmy jeszcze, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wyróżnione fotografie zostaną zaprezentowane podczas wystawy w otwockim klubie "Smok".

Organizatorzy i wspierający ich patroni medialni liczą na szeroki odzew w środowiskach fotograficznych, tym bardziej, że od tego roku w regulaminie konkursu (publikujemy go poniżej) mowa jest o pracach cyfrowych i przetwarzanych komputerowo. Słowem, bardzo gorąco zachęcamy do udziału!


Regulamin konkursu "Oblicza Ludzi 2004":

1. Konkurs ma charakter otwarty, fotografie konkursowe mogą być wykonane techniką analogową, cyfrową, a także przetwarzane komputerowo.

2. Każdy z autorów może nadesłać nie więcej niż 3 prace.

3. Prace nadesłane jako zestaw 3 zdjęć wyczerpują limit ilościowy.

4. Technika wykonania: czarno-białe lub barwne odbitki o formacie minimalnym 15x20cm a maksymalnym 40x50cm.

5. Nadesłane prace winny na odwrocie zawierać opis: godło, tytuł oraz w przypadku zestawu zdjęć- schemat ich układu.

6. Do prac powinna być dołączona zaklejona koperta, oznakowana godłem autora, zawierająca wewnątrz wypełniony formularz ankiety personalnej według wzoru.

7.Prace należy nadsyłać do 29.02.2004. na adres: Klub O.C.K. "Smok" ul. Warszawska 11/13 05-400 Otwock, lub dostarczać je osobiście po uzgodnieniu terminu telefonicznie (022-7792661).

8. Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora.

9. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w materiałach reklamowych i publikacjach związanych z konkursem.

10. Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie prac w transporcie pocztowym.

11. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane zakwalifikowane prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w klubie "Smok" w dniach 28.03.-30.04.2004.

12. Wręczenie nagród odbędzie się 28.03.2004. o godzinie 15:00.

13. Nagrody: I, II i III, oraz wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.

14. Laureaci zobowiązani są do osobistego odebrania nagród.

15. Nadesłanie prac jest równoznaczne z uznaniem powyższego regulaminu, a jego ostateczna interpretacja należy do jury konkursu.
Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy
16 Sty 2019
Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe produkty z oferty Aputure. Wśród nich m.in. nowa generacja jednej z najciekawszych LED-owych lamp światła ciągłego na rynku.
0
CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji
16 Sty 2019
Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.
0
#StudioEOSR - oznacz zdjęcia i wygraj udział w warsztatach fotografii studyjnej!
16 Sty 2019
Chcesz poznać specyfikę profesjonalnej pracy w studio i możliwości najnowszego bezlusterkowca Canon EOS R? Zobacz, jak wygrać jedno z 6 miejsc w warsztatach, które dla Was mamy.
0
Nowe obiektywy Tamron kompatybilne z bezlusterkowym systemem Nikon Z
16 Sty 2019
Aż 6 zoomów Tamrona otrzymało nową aktualizację, dzięki której obiektywy staną się w pełni kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!