Grant Fundacji Henri Cartier-Bressona

Fundacja Henri Cartier-Bressona zachęca fotografów dokumentalistów do zgłaszania swoich prac w konkursie Henri Cartier-Bressona International Award, w którym do wygrania jest 35 tysięcy euro.
Balchik, Bułgaria, 2007 (c) Vanessa Winship/ Vu


Henri Cartier-Bressona International Award to nagroda, która czeka na utalentowanego fotografa dokumentalistę z dorobkiem. Grant ma pomóc laureatowi w kontynuowania rozwoju i kariery. Nagroda finansowa w wysokości 35 tysięcy euro ma być przeznaczona na realizację projektu.

Fotografowie powinni być nominowani przez instytucje, takie jak: muzea, stowarzyszenia fotograficzne, agencje, szkoły artystyczne, magazyny, festiwale, galerie i wydawców. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia 2013. Zwycięzcę poznamy w czerwcu.

W 2011 nagrodę Henri Cartier-Bresson International Award zdobyła Vanessa Winship.

Szczegóły na stronie: www.henricartierbresson.org
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0