Grant Fundacji Henri Cartier-Bressona

Fundacja Henri Cartier-Bressona zachęca fotografów dokumentalistów do zgłaszania swoich prac w konkursie Henri Cartier-Bressona International Award, w którym do wygrania jest 35 tysięcy euro.
Balchik, Bułgaria, 2007 (c) Vanessa Winship/ Vu


Henri Cartier-Bressona International Award to nagroda, która czeka na utalentowanego fotografa dokumentalistę z dorobkiem. Grant ma pomóc laureatowi w kontynuowania rozwoju i kariery. Nagroda finansowa w wysokości 35 tysięcy euro ma być przeznaczona na realizację projektu.

Fotografowie powinni być nominowani przez instytucje, takie jak: muzea, stowarzyszenia fotograficzne, agencje, szkoły artystyczne, magazyny, festiwale, galerie i wydawców. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia 2013. Zwycięzcę poznamy w czerwcu.

W 2011 nagrodę Henri Cartier-Bresson International Award zdobyła Vanessa Winship.

Szczegóły na stronie: www.henricartierbresson.org
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nowości w Capture One - pełna kompatybilność aparatów Fujifilm i obsługa presetów RNI
26 Wrz 2018
Capture One już od dawna uważane jest za jedno z najlepszych rozwiązań do obróbki zdjęć. Teraz z pełnego wsparcia będą mogli cieszyć się także użytkownicy systemów X i GFX. Oprócz tego, w programie będziemy teraz mogli także pracować z symulacjami filmów RNI.
0
"Ruchome ściany" - wystawa Lecha Majewskiego w Galerii Przy Kozach
26 Wrz 2018
“Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom.” Prace Lecha Majewskiego do 10 października można oglądać w Galerii Przy Kozach
0
Amundsen Photo Awards - rusza konkurs dla fotograficznych odkrywców
26 Wrz 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia do 18 listopada.
0
Zenit M - pełnoklatkowy aparat dalmierzowy stworzony we współpracy z Leiką
26 Wrz 2018
#Photokina2018 Dziś już wiemy jak wygląda pojawiający się od dłuższego czasu w plotkach aparat   Zenita. Model M został stworzony we współpracy z firmą Leica i będzie sprzedawany wraz z obiektywem 35 mm f/1.0.
1