Grant Fundacji Henri Cartier-Bressona

Fundacja Henri Cartier-Bressona zachęca fotografów dokumentalistów do zgłaszania swoich prac w konkursie Henri Cartier-Bressona International Award, w którym do wygrania jest 35 tysięcy euro.
Balchik, Bułgaria, 2007 (c) Vanessa Winship/ Vu


Henri Cartier-Bressona International Award to nagroda, która czeka na utalentowanego fotografa dokumentalistę z dorobkiem. Grant ma pomóc laureatowi w kontynuowania rozwoju i kariery. Nagroda finansowa w wysokości 35 tysięcy euro ma być przeznaczona na realizację projektu.

Fotografowie powinni być nominowani przez instytucje, takie jak: muzea, stowarzyszenia fotograficzne, agencje, szkoły artystyczne, magazyny, festiwale, galerie i wydawców. Zgłoszenia można przesyłać do 15 kwietnia 2013. Zwycięzcę poznamy w czerwcu.

W 2011 nagrodę Henri Cartier-Bresson International Award zdobyła Vanessa Winship.

Szczegóły na stronie: www.henricartierbresson.org
 
Komentarze
Polecane artykuły
„Are You a Rebel?“ - już dziś wernisaż zdjęć Andrzeja Georgiewa
11 Gru 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na otwarcie ostatniej w 2018 roku wystawy w galerii FAF. Rok zakończy wyjątkowym pokazem zdjęć polskiej sceny muzycznej lat 90. z archiwum Andrzeja Georgiewa. Wernisaż już dziś o 19:00.
0
Palette Gear, modułowy kontroler do obróbki zdjęć, teraz także kompatybilny z Capture One
11 Gru 2018
Pamiętacie Palette Gear? Do tej pory ten analogowy kontroler do edycji zdjęć był kompatybilny z programami Lightroom Classic, Photoshop CC i Premiere Pro. Teraz jednak może współpracować z Capture One. Poza tym wraz z aktualizacją otrzymamy szereg nowych funkcji.
0
Kipon Elegant - 5 nowych manualnych obiektywów do systemów Nikon Z i Canon R
10 Gru 2018
Wygląda na to, że nowe bezlusterkowe systemy Canon i Nikon maja szansę cieszyć się równą popularnością wśród zewnętrznych producentów optyki, co mocowanie Sony E. Kipon zaprezentował właśnie 5 szkieł z nowej, dedykowanej im serii Elegant.
0
Anna Liminowicz laureatką Nagrody im. Krzysztofa Millera
10 Gru 2018
We wrześniu Gazeta Wyborcza wystartowała z nowym konkursem kierowanym do fotoreporterów. Nagroda im. Krzysztofa Millera nagradza “odwagę patrzenia” i ma za zadanie wyłaniać najlepsze reportaże ostatniego roku. Poznaliśmy wyniki 1 edycji konkursu.
0