Fotograf niedzielny - Pożegnanie

Niniejszy felieton to ostatni "Fotograf niedzielny". Przetrwał trzy lata i ukazał się ponad sto razy. Myślę też, że biorąc pod uwagę skromne aspiracje, można powiedzieć, że odniósł sukces.
Dzień dobry po raz kolejny!

Niniejszy felieton to ostatni "Fotograf niedzielny". Przetrwał trzy lata i ukazał się ponad sto razy. Myślę też, że biorąc pod uwagę skromne aspiracje, można powiedzieć, że odniósł sukces. Chciałbym gorąco podziękować właścicielom stron, które publikują felieton, tłumaczom, którzy przyczynili się do jego sukcesu, oraz czytelnikom (stałym i okazjonalnym), którzy zdaje się lubili go czytać. Co prawda nie da się dogodzić absolutnie wszystkim, ale mam nadzieję, że zajmowałem się na tyle różnorodnymi tematami, że większość z Was znalazła w "Fotografie niedzielnym" coś dla siebie. Przynajmniej od czasu do czasu.

Teraz zamierzam skupić się na biuletynie i nowych książkach (jak tylko uporam się z zamówieniami na "The Empirical Photographer"). W tej chwili pracuję nad dwoma. Jedna to dość cienka pozycja - napisany po ludzku podręcznik zatytułowany "How to Self-Publish a Book of Digital Photographs" (w wolnym tłumaczeniu: "Jak samodzielnie wydać album cyfrowych fotografii", przyp. tłum.). Druga jest nieco bardziej ambitna i wstępnie zatytułowałem ją "GO CLICK: How Photographers Get Better At What They Do" ("Klikajcie, czyli jak fotografowie zwiększają swoje umiejętności", przyp. tłum.). Naturalnie mam w głowie znacznie więcej pomysłów na książki.

Wkrótce w księgarniach... no cóż - kiedyś na pewno: książka o tym, jak samemu zrobić książkę


Obie książki nie tylko omawiają podstawy, ale też przedstawiają tło i zajmują się szczegółami. Nie ustaliłem jeszcze terminów publikacji, ale mam nadzieję, że dodacie moją stronę www.lulu.com/bearpaw do ulubionych i będziecie na nią czasem zaglądać w poszukiwaniu nowości. Oczywiście będę o nich uprzedzał zaprzyjaźnione strony internetowe, które mam nadzieję poinformują swoich czytelników.

Następny numer biuletynu zawiera artykuł "Visual Tour of Contemporary Photography" - znajdą się w nim moi faworyci spośród fotografów, którzy w tej chwili robią coś wyjątkowego.

Jeśli jesteś miłośnikiem "Fotografa niedzielnego" - dziękuję i życzę dobrego światła!

----
Mike Johnston
www.37thframe.com

OD REDAKCJI:
Mike Johnston obiecał nam, że nie zniknie na stałe z łamów Fotopolis i że od czasu do czasu, kiedy uzna, że ma coś ciekawego do powiedzenia, napisze dla nas jakiś tekst. Pracujemy też nad przekonaniem Mike'a do kontynuacji pisania felietonu - trzymajcie kciuki! W razie powodzenia, szczegóły już wkrótce.


Zaprenumerujcie biuletyn Mike'a Johnstona www.37thframe.com

Książki Mike'a i darmowe pliki do pobrania: www.lulu.com/bearpaw

Więcej zrzędzenia, głównie o polityce: quotidianmeander.blogspot.com

Podyskutuj o "Fotografie niedzielnym" na Forum Fotopolis.

W latach 1994-2000 Mike Johnston był redaktorem naczelnym magazynu PHOTO Techniques. Od 1988 do 1994 roku był redaktorem bardzo cenionego periodyku Camera & Darkroom. Choćby z tego powodu stał się jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy amerykańskiego rynku fotograficznego ostatniej dekady.
Co niedziela Mike pisze swój felieton zatytułowany "Fotograf niedzielny", w którym daje wyraz swoim kontrowersyjnym poglądom na temat przeróżnych zjawisk, jakie mają miejsce w świecie fotografii.


Mike Johnston


Mike Johnston pisze i publikuje niezależny kwartalnik The 37th Frame, który adresowany jest do maniaków fotografii. Jego książka zatytułowana The Empirical Photographer ukaże się w 2004 roku.

Autor udzielił nam pozwolenia na przetłumaczenie i opublikowanie jego felietonów w wyrazie wdzięczności dla swoich krewnych - państwa Nojszewskich mieszkających w Oak Park w stanie Illinois.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0