Fotograf niedzielny - Pożegnanie

Niniejszy felieton to ostatni "Fotograf niedzielny". Przetrwał trzy lata i ukazał się ponad sto razy. Myślę też, że biorąc pod uwagę skromne aspiracje, można powiedzieć, że odniósł sukces.
Dzień dobry po raz kolejny!

Niniejszy felieton to ostatni "Fotograf niedzielny". Przetrwał trzy lata i ukazał się ponad sto razy. Myślę też, że biorąc pod uwagę skromne aspiracje, można powiedzieć, że odniósł sukces. Chciałbym gorąco podziękować właścicielom stron, które publikują felieton, tłumaczom, którzy przyczynili się do jego sukcesu, oraz czytelnikom (stałym i okazjonalnym), którzy zdaje się lubili go czytać. Co prawda nie da się dogodzić absolutnie wszystkim, ale mam nadzieję, że zajmowałem się na tyle różnorodnymi tematami, że większość z Was znalazła w "Fotografie niedzielnym" coś dla siebie. Przynajmniej od czasu do czasu.

Teraz zamierzam skupić się na biuletynie i nowych książkach (jak tylko uporam się z zamówieniami na "The Empirical Photographer"). W tej chwili pracuję nad dwoma. Jedna to dość cienka pozycja - napisany po ludzku podręcznik zatytułowany "How to Self-Publish a Book of Digital Photographs" (w wolnym tłumaczeniu: "Jak samodzielnie wydać album cyfrowych fotografii", przyp. tłum.). Druga jest nieco bardziej ambitna i wstępnie zatytułowałem ją "GO CLICK: How Photographers Get Better At What They Do" ("Klikajcie, czyli jak fotografowie zwiększają swoje umiejętności", przyp. tłum.). Naturalnie mam w głowie znacznie więcej pomysłów na książki.

Wkrótce w księgarniach... no cóż - kiedyś na pewno: książka o tym, jak samemu zrobić książkę


Obie książki nie tylko omawiają podstawy, ale też przedstawiają tło i zajmują się szczegółami. Nie ustaliłem jeszcze terminów publikacji, ale mam nadzieję, że dodacie moją stronę www.lulu.com/bearpaw do ulubionych i będziecie na nią czasem zaglądać w poszukiwaniu nowości. Oczywiście będę o nich uprzedzał zaprzyjaźnione strony internetowe, które mam nadzieję poinformują swoich czytelników.

Następny numer biuletynu zawiera artykuł "Visual Tour of Contemporary Photography" - znajdą się w nim moi faworyci spośród fotografów, którzy w tej chwili robią coś wyjątkowego.

Jeśli jesteś miłośnikiem "Fotografa niedzielnego" - dziękuję i życzę dobrego światła!

----
Mike Johnston
www.37thframe.com

OD REDAKCJI:
Mike Johnston obiecał nam, że nie zniknie na stałe z łamów Fotopolis i że od czasu do czasu, kiedy uzna, że ma coś ciekawego do powiedzenia, napisze dla nas jakiś tekst. Pracujemy też nad przekonaniem Mike'a do kontynuacji pisania felietonu - trzymajcie kciuki! W razie powodzenia, szczegóły już wkrótce.


Zaprenumerujcie biuletyn Mike'a Johnstona www.37thframe.com

Książki Mike'a i darmowe pliki do pobrania: www.lulu.com/bearpaw

Więcej zrzędzenia, głównie o polityce: quotidianmeander.blogspot.com

Podyskutuj o "Fotografie niedzielnym" na Forum Fotopolis.

W latach 1994-2000 Mike Johnston był redaktorem naczelnym magazynu PHOTO Techniques. Od 1988 do 1994 roku był redaktorem bardzo cenionego periodyku Camera & Darkroom. Choćby z tego powodu stał się jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy amerykańskiego rynku fotograficznego ostatniej dekady.
Co niedziela Mike pisze swój felieton zatytułowany "Fotograf niedzielny", w którym daje wyraz swoim kontrowersyjnym poglądom na temat przeróżnych zjawisk, jakie mają miejsce w świecie fotografii.


Mike Johnston


Mike Johnston pisze i publikuje niezależny kwartalnik The 37th Frame, który adresowany jest do maniaków fotografii. Jego książka zatytułowana The Empirical Photographer ukaże się w 2004 roku.

Autor udzielił nam pozwolenia na przetłumaczenie i opublikowanie jego felietonów w wyrazie wdzięczności dla swoich krewnych - państwa Nojszewskich mieszkających w Oak Park w stanie Illinois.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron zapowiada nowe szkła - 35-150 mm f/2.8-4, 35 mm f/1.4 i 17-28 mm f/2.8 III. Dostawy w połowie roku
20 Lut 2019
Przed rozpoczynającymi się za tydzień targami CP+ Tamron zapowiedział plany produkcyjne na najbliższe miesiące. Już w połowie roku zobaczymy 3 nowe ciekawe szkła. Coś dla siebie znajdą tu zarówno użytkownicy lustrzanek jak i bezlusterkowców.
0
„Bezsenna” Darka Szubińskiego to opowieść o poświęceniu i pracy dla innych. Już jutro wernisaż wystawy i premiera albumu
20 Lut 2019
„Bezsenna” to fotograficzny zapis pracy Zofii Kobus, która od ponad 18 lat sama co noc wypieka chleb dla mieszkańców Garwolina. Poświęcenie ponad 70-letniej kobiety dostrzegł i uwiecznił na zdjęciach fotograf Darek Szubiński.
0
Kolejna aktualizacja Luminara. Tym razem producent skupił się na poprawie wydajności
20 Lut 2019
Udostępniona aktualizacja Luminara stawia przede wszystkim na poprawę wydajności i szybkości, wprowadza także kilka nowości oraz zapewnia wsparcie dla kolejnych modeli aparatów.
0
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0