Festiwale fotografii

Latem i jesienią odbywają się na całym świecie liczne festiwale fotografii. Są one okazją, żeby poznać wielu ciekawych ludzi, zaprezentować własne portfolio, wziąć udział w seminariach, warsztatach i dyskusjach oraz obejrzeć dziesiątki wystaw i filmów. Planując wakacje warto więc zastanowić się, czy można kilka dni urlopu spedzić na jednym z festiwali.
Festival de la luz czyli Miesiąc fotografii w Buenos Aires, odbędzie się między 1.08-30.09.2002, choć większość imprez będzie miała miejsce w dniach 1.08-22.08.2002 www.encuentrosabiertos.com.ar
Podczas dwunastego już festiwalu można będzie odwiedzić kilkadziesiąt wystaw, pokazy, seminaria, debaty, dyskusje, (te ostatnie odbędą się w dniach: 12-22.08). Na przeglądy portfolio można liczyć w ostatnim tygodniu sierpnia.


Visa pour l\'Image. Słynny festiwal fotografii reportażowej odbędzie się w Perpignan, Francja, w dniach 31.08-15.09.2002.
www.visapourlimage.com
Tegoroczne tematy:
  • Olimpiada Salt Lake City
  • Historia terroryzmu
  • Wydarzenia w Afganistanie
  • Islam kontra Islam ? różne odmiany religii na całym świecie
  • Wydarzenia na
  • Bliskim Wschodzie
  • Ameryka Łacińska
  • Tragedia 11 września
. Od 2 do 7 września odbędą się wieczorne pokazy (w zeszłym roku ponad 10 000 różnych fotografii) Warto wziąć swoje portfolio, można nawiązać kontakty z fotoreporterami z całego świata i trafić na poszukiwaczy młodych talentów. Przyda się też akredytacja. Jej koszt to około 100 zł, należy o nią zadbać do końca lipca. Wstęp na wystawy jest bezpłatny. Natomiast wiele miejsc w hotelach już jest zarezerwowanych. Na stronie internetowej uzupełniana jest on line baza hotelowa.


Mois de la photographie, czyli Miesiąc fotografii w Paryżu, odbędzie się w dniach 18.09 - 20.10.2002
www.mep-fr.org
W ciągu miesiąca będzie można obejrzeć blisko 100 wystaw fotograficznych, uczestniczyć w spotkaniach i projekcjach filmów. Specjalny budynek Centrum Fotografii Współczesnej będzie obsługiwał wydarzenia: wystawy, konferencje i dysponował biblioteką.
Bilety wstępu na pojedyncze wydarzenie (wystawę, pokaz) to koszt około 5-7 euro (ulgowe: 2.5-3.5). Wykupienie abonamentu w cenie już od 36 euro (ulgowy: 20 euro) może się opłacać. Szczegóły (kalendarium wydarzeń, adresy) na stronie WWW.


IMAGES'02 cinema, Vevey, 20.09-6.10.2002 www.images.ch
Festiwal będzie się odbywał podczas trzech weekendów w szwajcarskim mieście Vevey. Jest ono bardzo ciekawe ze względu na mieszczące się tam muzeum fotografii i szkołę fotograficzną. W tym roku oprócz fotografii i pokazów multimedialnych, na festiwalu odbędzie się mnóstwo pokazów filmowych.


Miesiąc fotografii w Bratysławie odbędzie się w dniach 1-30.11.2002. Jak podczas większości imprez tego typu zaprezentowanych zostanie dziesiątki wystaw i pokazów. Warto wiedzieć, że większość pokazów filmów o historii fotografii odbędzie się miedzy 3 a 14 listopada, natomiast konferencja poświęcona współczesnej fotografii odbędzie się w dniach 2-3.11.2002 .


Miesiąc fotografii w Krakowie odbędzie się, podobnie, jak w Bratysławie, w listopadzie 2002. Przewidywanych jest kilkadziesiąt wystaw fotografii artystycznej i reportażowej w ponad dwudziestu miejscach w Krakowie. Odbędą się też spotkania z autorami zdjęć. Fotopolis został oficjalnym patronem internetowym festiwalu. Więcej o Miesiącu fotografii w Fotopolis


Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0