Festiwale fotografii

0
Marta Majewska
11 Maj 2002
Artykuł na: 4-5 minut
Latem i jesienią odbywają się na całym świecie liczne festiwale fotografii. Są one okazją, żeby poznać wielu ciekawych ludzi, zaprezentować własne portfolio, wziąć udział w seminariach, warsztatach i dyskusjach oraz obejrzeć dziesiątki wystaw i filmów. Planując wakacje warto więc zastanowić się, czy można kilka dni urlopu spedzić na jednym z festiwali.
Festival de la luz czyli Miesiąc fotografii w Buenos Aires, odbędzie się między 1.08-30.09.2002, choć większość imprez będzie miała miejsce w dniach 1.08-22.08.2002 www.encuentrosabiertos.com.ar
Podczas dwunastego już festiwalu można będzie odwiedzić kilkadziesiąt wystaw, pokazy, seminaria, debaty, dyskusje, (te ostatnie odbędą się w dniach: 12-22.08). Na przeglądy portfolio można liczyć w ostatnim tygodniu sierpnia.


Visa pour l\'Image. Słynny festiwal fotografii reportażowej odbędzie się w Perpignan, Francja, w dniach 31.08-15.09.2002.
www.visapourlimage.com
Tegoroczne tematy:
  • Olimpiada Salt Lake City
  • Historia terroryzmu
  • Wydarzenia w Afganistanie
  • Islam kontra Islam ? różne odmiany religii na całym świecie
  • Wydarzenia na
  • Bliskim Wschodzie
  • Ameryka Łacińska
  • Tragedia 11 września
. Od 2 do 7 września odbędą się wieczorne pokazy (w zeszłym roku ponad 10 000 różnych fotografii) Warto wziąć swoje portfolio, można nawiązać kontakty z fotoreporterami z całego świata i trafić na poszukiwaczy młodych talentów. Przyda się też akredytacja. Jej koszt to około 100 zł, należy o nią zadbać do końca lipca. Wstęp na wystawy jest bezpłatny. Natomiast wiele miejsc w hotelach już jest zarezerwowanych. Na stronie internetowej uzupełniana jest on line baza hotelowa.


Mois de la photographie, czyli Miesiąc fotografii w Paryżu, odbędzie się w dniach 18.09 - 20.10.2002
www.mep-fr.org
W ciągu miesiąca będzie można obejrzeć blisko 100 wystaw fotograficznych, uczestniczyć w spotkaniach i projekcjach filmów. Specjalny budynek Centrum Fotografii Współczesnej będzie obsługiwał wydarzenia: wystawy, konferencje i dysponował biblioteką.
Bilety wstępu na pojedyncze wydarzenie (wystawę, pokaz) to koszt około 5-7 euro (ulgowe: 2.5-3.5). Wykupienie abonamentu w cenie już od 36 euro (ulgowy: 20 euro) może się opłacać. Szczegóły (kalendarium wydarzeń, adresy) na stronie WWW.


IMAGES'02 cinema, Vevey, 20.09-6.10.2002 www.images.ch
Festiwal będzie się odbywał podczas trzech weekendów w szwajcarskim mieście Vevey. Jest ono bardzo ciekawe ze względu na mieszczące się tam muzeum fotografii i szkołę fotograficzną. W tym roku oprócz fotografii i pokazów multimedialnych, na festiwalu odbędzie się mnóstwo pokazów filmowych.


Miesiąc fotografii w Bratysławie odbędzie się w dniach 1-30.11.2002. Jak podczas większości imprez tego typu zaprezentowanych zostanie dziesiątki wystaw i pokazów. Warto wiedzieć, że większość pokazów filmów o historii fotografii odbędzie się miedzy 3 a 14 listopada, natomiast konferencja poświęcona współczesnej fotografii odbędzie się w dniach 2-3.11.2002 .


Miesiąc fotografii w Krakowie odbędzie się, podobnie, jak w Bratysławie, w listopadzie 2002. Przewidywanych jest kilkadziesiąt wystaw fotografii artystycznej i reportażowej w ponad dwudziestu miejscach w Krakowie. Odbędą się też spotkania z autorami zdjęć. Fotopolis został oficjalnym patronem internetowym festiwalu. Więcej o Miesiącu fotografii w Fotopolis


2

Następna

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0