Warszawskie Lato Fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "Warszawskie Lato Fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
Dekady Praskie w Wytwórni Koneser
WLF 08. Jak było na Pradze w latach 60-tych? Co się działo, jak wyglądali jej mieszkańcy i czym się zajmowali? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na ekspozycji "Dekady Praskie Praga 60." prezentowanej w ramach Warszawskiego Lata Fotografii i V Praskich Spotkań z Kulturą. Dodatkową atrakcją będzie pokaz mody z lat 60. przygotowany przez Jerzego Antkowiaka i młodą projektantkę mody Ewę Morkę, która zaprezentuje kolekcję sukienek koktajlowych. Wernisaż wystawy i pokaz odbędzie się już...
11 Wrz 2008
Marta Sinior
0
"Rzemieślnicy" udokumentowani przez Krzysztofa Witaszka
WLF 08. Już dzisiaj, 20 sierpnia w Galerii Obok ZPAF zostanie otwarta kolejna wystawa prezentowana w ramach Warszawskiego Lata Fotografii. Projekt "Rzemieślnicy" Krzysztofa Witaszka przywołuje na myśl dzieło słynnego niemieckiego fotografa Augusta Sandera, który na początku XX wieku zdokumentował przedstawicieli różnych zawodów. Z kolei Witaszka na swoich fotografiafiach uwiecznił zawody, które powoli odchodzą do lamusa. Początek wernisażu o godzinie 19.
20 Sie 2008
Marta Sinior
0
"Fotofragmenty" Vadima Kaczana w Starej Galerii ZPAF
WLF 08. Kolejna wystawa w ramach Warszawskiego Lata Fotografii prezentująca twórczość litewskiego artysty. Tym razem w Starej Galerii ZPAF na warszawskiej starówce swoje prace zaprezentuje Vadim Kaczan. Artysta wystawę zatytułowaną "Fotofragmenty" przygotował specjalnie na polskich widzów.
14 Sie 2008
Marta Sinior
0
"Ostatni dzień w Wenecji" Remigijusa Treigysa
WLF 08. Fotografie Remigijusa Treigysa trudno pomylić z innymi. Litewski artysta poprzez mocną ingerencję w negatyw uzyskuje wyjątkowe obrazy powstałe "poza czasem". Ten wyjątkowy, intrygujący świat będzie można zobaczyć na wystawie artysty w Galerii Fundacji Ateneum na warszawskiej starówce. Otwarcie ekspozycji Remigijusa Treigysa nastąpi już dzisiaj, 7 sierpnia o godzinie 18. Polecamy.
7 Sie 2008
Marta Sinior
0
"Polska lat 70."  - wystawa w PKiN
WLF 08. W dniach od 4 do 31 sierpnia w sali Kisielewskiego Pałacu Kultury będzie można oglądać wystawę opowiadającą o rzeczywistości lat 70. w Polsce. Na ekspozycji zostanie zaprezentowach niemal 130 zdjęć ponad trzydziestu autorów. Wystawie "Polska lat 70.", zorganizowanej w ramach Warszawskiego Lata Fotografii, towarzyszy album zawierający wszystkie prezentowane prace oraz portrety autorów sprzed trzydziestu paru lat. Polecamy.
4 Sie 2008
Marta Sinior
0
Warszawskie Lato Fotografii 2008
WLF 08. Od lipca do września w stolicy trwa Warszawskie Lato Fotografii, w ramach którego prezentowanych jest kilkanaście wystaw fotografii. Pomimo tego, że wiele z nich jest już dawno zamknięta, to najważniejsze i najciekawsze ekspozycje dopiero zostaną otwarte.
1 Sie 2008
Marta Sinior
0
Świat według Pawła Bajewa
WLF 08. "Świat według Bajewa" - taki tytuł nosi otwierana dzisiaj, 23 lipca wystawa Pawła Bajewa w warszawskiej Galerii Obok ZPAF. Fotograficzna opowieść Bajewa, żartobliwa i nieco bajkowa, to poprostu historia o człowieku i świecie, z którym musi się zmagać: pełnym lęków, problemów. Początek wernisażu o godzinie 19.
23 Lip 2008
Marta Sinior
0
Litewskie pejzaże na fotografiach Stanislovasa Žvirgždasa
WLF 08. Jedną z wystaw w ramach Warszawskiego Lata Fotografii będzie prezentacja litewskiego artysty, Stanislovasa Žvirgždasa. Jego czarno-białe, panoramiczne pejzaże będzie można zobaczyć na warszawskiej starówce w Galerii Ateneum. Otwarcie ekspozycji nastąpi w już dzisiaj, 16 lipca o godzinie 18.
16 Lip 2008
Marta Sinior
0
Warszawskie Lato Fotografii 2007
Przez cztery letnie miesiące, od czerwca do września w Warszawie będzie można obejrzeć ponad dwadzieścia wystaw fotografii. W ramach Warszawskiego Lata Fotografii zaprezentowane zostaną prace polskich i zagranicznych twórców z obszaru fotografii klasycznej jak i współczesnej. W programie festiwalu znalazło się również seminarium poświęcone kolekcjonowaniu fotografii.
5 Lip 2007
Marta Sinior
0